Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
27-04-2004, 10:40 | 5529 x przeczytano | ARTUT
NoVe FAQ czyli najczęściej zadawane pytania i wyczerpujące na nie odpowiedzi.

Oto lista dostępnych pytań i odpowiedzi na nie:


Po co rejestrować się na Valkirii i co to daje?


Rejestrowanie się rekruta (przy pierwszych, lub kolejnych uruchomieniach terminalu V-Sieci), czyli podanie swoich danych osobowych (pseudonim, imię, nazwisko, płeć i adres e-mail) w Bazie Danych Valkirii nie jest obowiązkowe. Większość treści publikowanych w V-Sieci można przeglądać jako osoba anonimowa (tz. rekrut). Zachęcamy jednak do dokonania rejestracji z uwagi na to, że wiele usług, które oferuje Militarna Sieć Valkiria, wymaga zidentyfikowania kto jest użytkownikiem Terminala MSV (m.in. publikacja wpisów i ich komentowanie, udział w dyskusji na forum itd.).Co Valkiria Network robi z danymi osobowymi?

Zebranych podczas rejestracji danych NIE udostępniamy absolutnie nikomu! Dane poszczególnych użytkowników można jednak znaleźć w naszych zasobach, ale tylko pod warunkiem, że użytkownicy ci samodzielnie i dobrowolnie je upublicznili. Aby zablokować dostęp do swoich danych należy dokonać edycji panelu "Moje dane" dostępnego w oknie Identyfikacji (lewy górny róg ekranu Terminalu MSV). Oczywiście trzeba być zalogowanym. Informacje identyfikujące użytkownika mogą zostać na jego życzenie całkowicie usunięte.

Podanie swych danych osobowych jest niezbędne do nawiązania kontaktu z innymi żołnierzami MSV, a także do prowadzenia aktywnej działalności w ramach V-Sieci (publikacja i komentowanie treści, dokonywanie zamówień w V-Sklepie tid.).

Valkiria Network bezwzględnie chroni swych żołnierzy przed zjawiskiem SPAMu, oraz przed wszelkimi innymi przejawami nachalnych działań o przesłaniu komercyjnym. V-Sieć dba o komfort swych żołnierzy.AntyBOT® - podsystem ochrony danych osobowych.

Militarna Sieć Valkiria szanuje prywatność swoich użytkowników i tego samego wymaga od innych. Informacja to zbyt potężna broń, by była dostępna bez ograniczeń.
Dane osobowe członków naszych oddziałów objęte są ścisłą tajemnicą.

Nikt z zewnątrz nie może bezpośrednio zdobyć jakichkolwiek informacji o użytkownikach V-Sieci!

Oczywiście zainteresowany danymi innych, może wstąpić w nasze szeregi i otrzymać odpowiednie przywileje, ale zabezpieczenie to skutecznie eliminuje wszelkie sztuczne boty i automatyczne systemy szpiegowskie zbierające informacje z Sieci.
Dane osobowe użytkownika są publikowane przez niego dobrowolnie!
Każdy może całkowicie zablokować dostęp do swoich danych, tak, aby nawet jego towarzysze broni nie znali jego personaliów. W tej sytuacji inni żołnierze mogą identyfikować daną osobę wyłącznie poprzez pseudonim i numer ID przydzielony w Bazie Danych Valkirii (każdemu zarejestrowanemu żołnierzowi indywidualnie). Nie popieramy jednak tak daleko idącej ostrożności z uwagi na brak zaufania, którym inni żołnierze mogą obdarzyć takiego użytkownika. Zaufanie do członków własnego oddziału to sprawa priorytetowa w trakcie działań na froncie!

Pełny dostęp do wszystkich danych osobowych wpisanych do danego profilu mają wyłącznie osoby do tego uprawnione (ich lista znajduje się w dziale "Redakcja" dostępnym w lewym menu Terminalu MSV). Są to dowódcy Podsystemu Technicznego, czyli Administratorzy V-Sieci i żołnierze o 9 Poziomie Dostępu, czyli Admirałowie MSV. Obowiązuje ich zachowanie tajemnicy wojskowej.Jak nawiązać kontakt z admiralicją i innymi żołnierzami MSV?

Wszyscy zarejestrowani i zalogowani w Terminalu V-Sieci żołnierze, mogą w każdej chwili na kilka sposobów spróbować nawiązać kontakt z V-Sztabem lub towarzyszami broni. W tym celu należy:


 • uchomić bezpośredni komunikator tekstowo-graficzny CZAT na kanale szyfrowanym valkiria, który jest dostępny w lewym menu Terminala V-Sieci jako BattleChat

 • skorzystać z Podsystemu Łączności

 • wysłać e-maila na adres kontakt@valkiria.net

 • wysłać V-Mail bezpośrednio do konkretnego adresata

 • połączyć się z V-Sztabem przez numer (012) 632-35-25 od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 19:00 (wyłącznie w sprawach ważnych, pilnych lub związanych z V-Sklepem)

 • uchomić bezpośredni komunikator tekstowy IRC na kanale szyfrowanym #valkiria

 • zaczekać do najbliższego apelu
Jest jeszcze wiele innych form kontaktu z V-Sztabem i żołnierzami MSV. Można się dowiedzieć o nich w toku służby.

 Co może szeregowiec?

Szeregowcy (czyli żołnierze, którzy zarejestrowali się w MSV) mają dość duże możliwości działania w ramach V-Sieci. Prócz dostępu do większości zasobów (publikacji), mogą pozostawiać komentarze do praktycznie wszystkich materiałów udostępnianych na Valkirii. Wpisanie się do Spisu Graczy to kolejny przywilej. Uczestnictwo w Agorze - forum dyskusyjnym i zakupy z dużymi upustami w V-Sklepie to także profity służby. Najważniejszym przywilejem jest jednak otwarta droga kariery w strukturach MSV. Pierwszym etapem jest prawo dołączenia do którejś z licznie działających Komandorii.Jak zapisać się do Komandorii?

Wystarczy napisać do konkretnego Dowódcy. Ich pełny spis znajduje się tutaj.
Nie wszystkie Kategorie posiadają swoje Komandorie. Jeśli uważasz, że należy powołać nową, zgłoś to do Podsystemu ŁącznościCzy mogę publikować komentarze, wieści i artykuły na Valkirii?

Wszyscy zarejestrowani żołnierze MSV w Terminalu V-Sieci mają pełną możliwość dodawania, zmiany, kasowania i udostępniania wszystkich komentarzy, których są autorami. Te same uprawnienia dotyczą wieści i artykułów, z wyłączeniem możliwości ich udostępniania.

Możliwość pełnej edycji (dodawania, zmiany, kasowania i udostępniania) treści w Podsystemie Wieści posiadają oficerowie od 5 Poziomu Dostępu włącznie (Kapitanowie Wywiadu), a w przypadku Podsystemu Artykułów, analogiczne możliwości edycyjne posiadają wszyscy oficerowie od 6 Poziomu Dostępu włącznie (Pułkownicy Propagandy). Dotyczy to wyłącznie wpisów własnych (tzn. dokonanych przez użytkownika je edytującego.Jak mogę publikować wieści i artykuły na Valkirii?

Wieści publikuje się w bardzo podobny sposób co artykuły.

Aby dodać nowy artykuł należy dostać się w lewym menu Terminalu V-Sieci do działu "Artykuły". Następnie w prawym menu należy kliknąć na link "Dodaj artykuł".

System automatycznie wpisze jako autora osobę dodającą tekst.

W polu "Kategorie" wybieramy odpowiednią kategorię tematyczną związaną z dodawanym przez nas artykułem. Jeśli chcemy zaznaczyć więcej niż jedną kategorię, robimy to zaznaczając je lewym przyciskiem myszki jednocześnie przytrzymując klawisz CTRL. Nie może ich być jednak więcej niż 5.
Bardzo ważną zasadą jest to, że w większości przypadków należy zaznaczać wszystkie nadrzędne kategorie do kategorii nas interesującej. Zdarzają się jednak wyjątki od tej reguły. W takich przypadkach należy kierować się zdrowym rozsądkiem lub radą żołnierzy o wyższych Poziomach Dostępu. Jeśli brakuje jakiejś Kategorii, to należy zgłosić zapotrzebowanie na taką w Podsystemie Łączności

Następnym krokiem jest wpisanie tytułu tekstu (bez kodu HTML). Jeśli tytuł wpisu zawiera w sobie tytuł produktu, nazwę imprezy itp. to należy zawrzeć go w cudzysłowiu.
Tytuł powinien być możliwie jak najkrótszy i jednocześnie zawierać w sobie jak najwięcej informacji o danym tekście. Oto przykładowe tytuły wpisów:

"Dzikie Pola 2" – zapowiedź gry
"Krakon 2004" – zdjęcia z konwentu
"Zamek w chmurach" – scenariusz

Kolejnym polem do wypełnienia jest wstęp lub opis. Powinien on być krótki (około 3 zdania) i jednocześnie winien możliwie pełnie informować o tematyce i zawartości danego artykułu. Może to być skopiowany fragment tekstu. Można w tym polu stosować kod HTML służący do pogrubienia, kursywy i podkreślenia czcionki.

Następną czynnością jest skopiowanie artykułu z edytora tekstu (MS Word, MS Notepad itp), lub wpisanie go ręcznie. Możemy używać w nim kodu HTML (w tym dodawanie grafik, linków, tabelek itp.). Przy stosowaniu formatów tekstu korzystając z kodu HTML należy stosować umiar, tak by tekst był czytelny. Listę dostępnych formatów tekstu można znaleźć tutaj

W przypadku publikacji Wieści (wskazane jest to także w Podsystemie Artykułów) należy BEZWZGLĘDNIE używać jednolitego formatu, wspólnego dla wszystkich.

I tak:

Nazwa własna taka jak: imię i nazwisko, nazwa konwentu, nazwa systemu RPG itp. powinna być zapisywana czcionką pogrubioną (bold).

Nazwy gier, tytuły dodatków itp. winny być zapisywane czcionką pogrubioną i jednocześnie kursywą (bold i italic).

Informacje prasowe, cytaty itp. należy zapisywać kursywą (italic).

Publikując obrazki w tekście, stosuje się kod HTML. Wszystkie grafiki bezwzględnie powinny znajdować się na serwerze MSV w odpowiednich folderach. Dostęp do nich mają uprawnieni oficerowie (zazwyczaj Dowódcy Komandorii, Redaktorzy Ogólni MSV i Sekretarze MSV) . Należy im przekazać dane pliki.

Pole "plik" należy pozostawić puste. Funkcja ta jest niedostępna

By dodać tekst do Bazy Danych Valkirii należy kliknąć na pole "wyślij".

Kolejny krok to kontrola wyglądu tekstu (po dodaniu go do Bazy Danych jest widoczny jedynie dla autora i oficerów od 5 Poziomu Dostępu wzwyż). Należy sprawdzić czy wpis jest prawidłowo sformatowany i czy działa prawidłowo kod HTML. Jeśli zostaną znalezione błędy to należy przeedytować ponownie tekst. Jeśli błędów nie ma to i tak należy kliknąć na pole "edytuj tekst".

Następną czynnością jest zaznaczenie odpowiednich Powiązań związanych z Kategoriami wpisu (ich lista wyświetli się w oknie poniżej okna Kategorii). Jeśli Powiązań jest więcej niż jedno to należy zaznaczać je klikając lewym przyciskiem myszy trzymając jednocześnie klawisz CTRL. Nie może ich być jednak więcej niż 5.

Gdy wpis jest już prawidłowo sformatowany i zaznaczone są w nim odpowiednie Kategorie i Powiązania, to należy zaznaczyć pole "Dostępne" i kliknąć na "Wyślij".

Przy dodawaniu wszystkich wpisów zalecana jest ostrożność (szczególnie przy zaznaczaniu powiązań). Wymagana jest poprawność stylistyczna i ortograficzna tekstu oraz pisanie polskich znaków.

Analogicznie należy postępować w przypadku publikacji wieści. Pamiętać jednak trzeba o kilku dodatkowych warunkach.

W polu "Tekst", które jest pewnym odbiciem pola "Wstęp / opis" z Podsystemu Artykułów, należy stosować zasadnę "minimum słów, maksimum treści". Sam "Tekst" nie powinien przekroczyć 7. linijek w trybie wyświetlania go w Podsystemie Wieści. Reszta wieści powinna znajdować się w polu "Tekst dodatkowy".
W wieści mogą występować grafiki, lecz jeśli będą dostępne w polu "Tekst" to w pionie nie powinny być większe niż 70 punktów (tzw. miniaturki). Najpopularniejszą i preferowaną wielkością plików graficznych jest rozmiar "małej okładki" o wymiarach 55x70 punktów.

Wszystkie linki podawane w treści wpisu powinny działać i być poprzedzone zieloną strzałką o kodzie <img src="img/b3.gif">
Jeśli prowadzą do stron nie należących do V-Sieci to winny otwierać się w nowym oknie przeglądarki (znacznik target="_blank").

Większość nazw własnych takich jak: imiona i nazwiska, nazwy instytucji, nazwy systemów RPG, marki itp. powinno się formatować pogrubieniem tekstu. Tytuły książek, gier, a także cytaty i treść notek prasowych powinny być pisane kursywą. W przypadku treści notki prasowej wskazane jest zastosowanie kursywy i zrezygnowanie ze wszelkich innych formatów tekstu i kodu HTML (w tym linków). Listę dostępnych formatów tekstu można znaleźć tutaj

W treści wieści lub na jej końcu należy podać pierwotne (podstawowe) źródło wieści. Źródło (jeśli to możliwe) należy podać w formie linku.

Niestosowanie się do w/w zaleceń będzie karane sądem polowym.

Wieści i Artykuły, po 30 dniach od ich dodania do Bazy Danych MSV mają automatycznie blokowaną możliwość edycji. Wyłączyć tę blokadę mogą oficerowie posiadający 8 Poziom Dostępu (Kontradmirał) bądź wyższy. Wyłączenie blokady jest stałe, do czasu gdy uprawniony do tego oficer zadecyduje o ponownym zablokowaniu wpisu. Powodów takiego zabezpieczenia informacji jest wiele. Najważniejszy z nich to absolutna minimalizacja przypadkowego lub nieautoryzowanego skasowania wpisu.

Udostępnianie wieści i artykułów jest dozwolone wyłącznie wtedy gdy jest to zgodne z regulaminem MSV.Co to są losowe porady?

Losowe porady to krótkie, zwięzłe informacje, przydatne każdemu żołnierzowi. Podawane są niejako przy okazji przeglądania zawartości V-Sieci.
Dzielą się na:

 • rady i wskazówki dotyczące korzystania z V-Sieci

 • informacje dotyczące RPG i tematów pokrewnych

 • napomnienia i porady dotyczące służby

 • inne (najczęściej żartobliwe)
Nasi specjaliści opracowali wysoce wydajny system treningu w warunkach rozproszenia uwagi - żołnierzowi podczas wykonywania normalnych zadań serwuje się małe, dodatkowe dawki informacji (porady) wykorzystując złożone mechanizmy pamięciowe mózgu i ściśle kontrolowany plan treningu. Metody te są chronione ścisłą tajemnicą, a ich efekty są widoczne w wielu sytuacjach, sprawiając, że nasze oddziały sukcesywnie zwiększają swoją przewagę nad przeciwnikiem krocząc dumnie drogą do Zwycięstwa.

Jeśli chcesz pomóc w opracowywaniu porad, lub przynajmniej przysłać nam jedną na próbę, nie wahaj się! Wszystko to jest przewidziane w programie szkolenia. Skontaktuj się z nami!

 Jak ma wyglądać recenzja gier?

Początek powinien zawierać:

 • pełny tytuł gry

 • jej historię (wzmianka o ewentualnych wcześniejszych częściach, o grach tego typu wydawanych wcześniej)

 • pierwsze wrażenia

 • opis ewentualnych gadżetów dodawanych do gry
Rozwinięcie powinno zawierać:
 • tematykę gry, zadania gracza i jego cele do wykonania

 • wrażenia z gry, ciekawostki

 • ocenę grafiki i muzyki
Zakończenie powinno zawierać:
 • ogólną ocenę gry (w skali szkolnej od 1 do 6)
 • podsumowanie wszystkich plusów i minusów

 Jak powinien salutować żołnierz Valkirii?

Salutuje zawsze jako pierwszy żołnierz niższy stopniem. Oficer odpowiada wtedy również salutem.
Salut to przystawienie prawej pięści tuż pod emblematem na lewej piersi (dotykając jej kciukiem).
Pozdrowienie to: "czołem - czołem", "Valkiria - ku chwale" lub "ku chwale Valkirii - ku chwale".
Z uwagi na wrogich snajperów zabrania się salutować oficerom na polu bitwy.

 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.