Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Jak legalny przekręt mógł kosztować Spotify 1.000.000$
28-02-2018, 10:41 | 404 x przeczytano | ikalinskii

Jak informuje serwis Anty-radio.pl, platforma muzyczna Spotify została oszukana na ponad milion dolarów przez Bułgarskich złodziei. Serwis podaje informacje, że Bułgarscy „geniusze zbrodni” oszukali szwedzką potęgę do streamingu muzycznego na bardzo dużą sumę pieniędzy, która jest 1,000,000$ dolarów.


Stworzyli oni, albowiem 1200 kont premium na platformie, za które zapłacili 12 tys. dolarów oraz wrzucili na platformę dwie playlisty Soulful Music” oraz „Music From The Heart”, mają one po 500 utworów, które trwają średnio 30 sekund. Te dwie playlisty były odtwarzane na 1200 kontach Spotify premium, a prawa do nich posiadali Bułgarscy złodzieje. Zapłacili za konta premium 12 tys. dolarów, chyba że skorzystali oni z promocji, zniżek rodzinnych itp. Za 20 sekund słuchania utworu Spotify wypłaca wynagrodzenie artystą tzw. tantiem. Według nich za milion odtworzeń z konta premium artysta (w tym przypadku oszuści) otrzymują 4000$. Doba liczy sobie 86 400 sekund. Zakładając, że utwory z playlisty odtwarzane były non-stop i, że trwały po 47 sekund – w 30-dniowym miesiącu dochodziło do 60 000 odsłuchów. Po pomnożeniu przez 1200 kont otrzymujemy 72 miliony odtworzeń na miesiąc. Jeśli to pomnożymy przez 4000$ za 1 mln odsłuchów, otrzymamy kwotę 288 000 dolarów na miesiąc. Według statystyk Spotify utwory Bułgarczyków cieszą się „popularnością" od kilku miesięcy. Wnioskuje się, że złodzieje mogli zarobić nawet 1.000.000$ na czysto, po pokryciu wszystkich kosztów.


 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.