Valkiria Network - Wieści > Literatura > Elity a nazizm

http://www.valkiria.net/index.php?area=17&p=news&newsid=30810Elity a nazizmElity a nazizm
W styczniu Wydawnictwo Dolnośląskie wypuści na rynek Światowe życie w czasach nazizmu, które objęto zostało patronatem Valkirii. Autorem tej pozycji jest Fabrice d'Almeida. Więcej o książce w rozszerzeniu wieści.


Światowe życie w czasach nazizmu
Autor: Fabrice d'Almeida
Tłumaczenie: Andrzej Wiśniewski
Liczba stron: 384
Wymiary: 240 x 165 mm
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-24586-71-4
Cena: 34.90 PLN
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Data wydania: Styczeń 2009

Książka jest pierwszym tak obszernym studium na temat związków europejskich  elit z nazizmem. Ujawniając niepublikowane dotąd materiały archiwalne, prywatne notatki i dokumenty dyplomatyczne, autor odsłania kulisy władzy, gdzie możni tamtejszego świata wymieniali się przywilejami, udzielali sobie ulg podatkowych i dzielili się zrabowanymi dobrami. Ukazuje, jak gorliwie przedstawiciele śmietanki towarzyskiej angażowali się w popieranie Hitlera, jak dawne elity, począwszy od cesarskich synów, bawiły się w towarzystwie parweniuszy, tworząc wraz z aktorami, technokratami z SS i dyplomatami swoisty dwór. W światłach rampy nie brakowało także kobiet przekonanych o tym, że uczestnicząc w światowym życiu, wynagrodzą sobie niedostatek praw obywatelskich.
Fabrice d’Almeida, opisując okres od objęcia władzy przez Hitlera aż po jego upadek, kreśli obraz grupy, której w zabawie nie przeszkodziły ani wojna, ani grabież Europy, ani eksterminacja ludności żydowskiej. Autor zrywa zmowę milczenia, która do tej pory skutecznie zwalniała elity z współodpowiedzialności za dojście Hitlera do władzy.

Fabrice d’Almeida, profesor historii, zajmuje się badaniem manipulacji w polityce i propagandzie, dyrektor paryskiego Instytutu Historii Najnowszej


22-12-2008, 09:09 | Sharn

Komentarze:


 
28-02-2009, 10:01 | Aśka | Komentarzy w sumie: 1
Komentarz
ja jestem płci żeńskiej w emeilu nie zauwazyłam tegoSkomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.