Valkiria Network - Wieści > Literatura > Powrót Nautilusa

http://www.valkiria.net/index.php?area=20&p=news&newsid=34303Powrót NautilusaNautilus powraca! Tegoroczna edycja Nautilusa to plebiscyt na najlepszą powieść i opowiadanie, opublikowane w 2010 roku, ruszył już 1 lipca. Organizatorem plebiscytu jest miesięcznik Science Fiction Fantasy i Horror oraz wydawnictwo Fabryka Słów.

W tym roku startujemy z 266 opowiadaniami oraz 71 powieściami (lista powieści i opowiadań jest otwarta, można zgłaszać kolejne tytuły).
Głosy można oddawać od 1 lipca do 30 września za pomocą tej strony.
Każdy z biorących udział w głosowaniu podaje od jednego do trzech kodów głosów, w kolejności od pierwszego do trzeciego miejsca, bez możliwości wybrania opcji "bez nagrody".

Zwycięzcy obydwu kategorii zostaną nagrodzeni statuetką Nautilusa. O dacie i miejscu wręczenia statuetki będziemy Państwa informować na bieżąco.

W zeszłorocznej edycji Plebiscytu oddano ważnych głosów 1621, w tym na opowiadania 605, a na powieści 1016.
Zwycięzcą w kategorii Powieść został Jarosław Grzędowicz za "Pana Lodowego Ogrodu t.3", zaś w kategorii Opowiadanie Roku - Andrzej Pilipiuk za opowiadanie "Rzeźnik drzew" ze zbioru pod tym samym tytułem. Zapraszamy do głosowania.

http://www.science-fiction.com.pl/nautilus/templates/base-skin/a/css/nautilus.png

Źródło: Informacja prasowa.


27-07-2011, 09:06 | konieczko

Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.