Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Porzucone ofiary - recenzja
16-12-2009, 09:36 | 3278 x przeczytano | Szarmancki_Łoś

Jeffery Deaver – autor thrillerów, doceniony między innymi przez New York Times i Wall Street Journal oraz przez rzesze fanów, nie bez powodu został uhonorowany wieloma prestiżowymi nagrodami. Jego ostatnią książkę pt. Porzucone ofiary International Thriller Writers Organization ogłosiła najlepszym thrillerem minionego roku. Światową sławę pisarzowi przyniosła powieść Kolekcjoner kości, która trafiła na srebrne ekrany z doborową obsadą w 1997 roku.

Ludzie mawiają: „nie sądź książki po okładce” i oczywiście mają rację. I choć Porzucone ofiary mogą pochwalić się świetną okładką, pozostałem (jak zresztą za każdym razem) sceptyczny do samego końca. Mimo to muszę przyznać, że od przeczytania pierwszej strony wprost nie mogłem się oderwać od lektury. Książka pochłonęła cały mój wolny czas. Przy śniadaniu, w pociągu, w drodze do pracy, czytałem wszędzie, gdzie się da.

Zaczyna się całkiem niewinnie - w domku letniskowym przy jeziorze Mondac w stanie Wisconsin, Steve Feldman wykręca numer alarmowy i przekazuje enigmatyczną wiadomość, po czym przerywa połączenie. Na miejsce zostaje wysłana miejscowa policjantka Brynn McKanzie, która ma sprawdzić, czy numer został wybrany przez pomyłkę, czy też coś się wydarzyło. Na miejscu znajduje ciała brutalnie zamordowanego małżeństwa Feldmanów. Rutynowa kontrola staje się dla niej śmiertelnie niebezpieczną pułapką, w której sama zostaje ofiarą. Policjantka poznaje Michelle, aktorkę oraz przyjaciółkę zamordowanej rodziny, z którą próbuje uciec przed złoczyńcami. Od tej chwili główny wątek opiera się na nieustannej gonitwie morderców za McKanzie i Michelle. Przypomina to nieco zabawę w „kotka i myszkę”, najpierw zostają złapane, a chwilę później udaje im się uciec. I tak w kółko, do momentu, w którym czeka nas nieoczekiwany zwrot.

Ciągła akcja sprawia, że nawet się nie zorientujemy kiedy dotrzemy do końca. Jedyną rzeczą w powieści, do jakiej można się przyczepić są nieustanne pościgi, które w pewnym momencie stają się monotonne. Poza tym malutkim minusem wszystko jest tak, jak należy. Ogromnym atutem Deavera jest znajomość technik policyjnych. Wszystkie działania policji są skrupulatnie opisane, przez co książka wydaje się jeszcze bardziej realna niż jest. Polecam wszystkim miłośnikom gatunku.

 
Autor: Bartłomiej „Szarmancki_Łoś” Nowak
Redakcja: Marcin „Sharn” Byrski

Dziękujemy wydawnictwu Prószyński i S-ka za udostępnienie egzemplarza do recenzji.


Porzucone ofiaryTytuł: Porzucone ofiary
Autor:  Jeffery Deaver
Tytuł oryginału: Bodies Left Behind
Przekład: Magdalena Rychlik
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 320
Wymiary: 142 x 202 mm
ISBN: 978-83-7648-249-1


Informacje dodatkowe:
 
Wydawca  
Premiera  
 Październik 2009
Cena  
29.90 PLN
 

Ocena:
 
Ogólna
85%
 
Ocena końcowa: 85%
 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.