Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Lewiatan - recenzja
07-06-2011, 14:42 | 3781 x przeczytano | konieczko
Recenzja pierwszej własnej książki Ghost writer'a

Lewiatan autorstwa Scotta Westerfelda jest jego pierwszą powieścią pod prawdziwym nazwiskiem, wcześniej tworzył jako Ghost writer przez co nie może się przyznać, które dzieła należą do niego. Jednak wiadomo już, że pięć książek z serii Gęsia Skórka zostały napisane jego ręką.  

Akcja Lewiatana umiejscowiona jest w Europie w roku 1914 po zabójstwie arcyksięcia Franciszka Ferdynanda. Westerfeld przedstawia nam alternatywny obraz I Wojny Światowej w której stronami konfliktu są zwolennicy genetyki (Darwiniści - odpowiednik państw Ententy) i zwolennicy maszyn (Chrzęsty – odpowiednik państw centralnych).

Głównych bohaterów jest dwoje: syn arcyksięcia Franciszka Ferdynanda Aleksander, który musi uciekać z pałacu gdy jego rodzice zostają otruci i młoda Szkotka Deryn, która udaje chłopca po to by wstąpić do brytyjskich Sił Powietrznych. Ponadto występuje mnogość charakterów drugoplanowych, których los jest ściśle związany z jednym z głównych bohaterów.

Co więcej Westerfeld stworzył świat w którym dzięki genetycznie zmodyfikowanym mieszkańcom mórz można toczyć bitwy podniebne dodatkowo z drugiej strony konfliktu spotykamy maszyny bojowe rodem z gwiezdnych wojen (może bardziej od nich zabytkowe) Bitwy naziemne i podniebne, pościgi – to tylko przedsmak tego co czeka na czytelnika.

Akcja skacząca od ucieczki Aleksandra z pałacu, aż do perypetii Deryn nie daje czytelnikowi wytchnienia, jednakże odbiorcę płci męskiej może razić zachowanie Aleksandra – chłopca który żył w złotej klatce, a teraz może zmienić losy świata…

Lewiatan niewątpliwie przedstawia ciekawą i alternatywną wizję I Wojny Światowej. Czytelnik przeżywa wraz z Aleksandrem śmierć jego rodziców i szok związany z historią miłości Zofii i Franciszka Ferdynanda.

Okładka książki - Lewiatan

Informacje dodatkowe:
 
Wydawca  
Dystrybutor  
Kategoria  
 Powieść
Platforma  
Cena  
32.00
 

Ocena:
 
Ogólna
75%
 
Ocena końcowa: 75%
 

Wady i zalety:  
 
wartka akcja,
ciekawa okładka

 
 
za krótkie

 

 


 
12-07-2011, 17:52 | ultramarine98 | Komentarzy w sumie: 27
Szkoda myślałem, że ta recenzja będzie należała do mnie ale cóż...
Książka jest super polecam, ale tak jak napisane jeśli kupujesz to także z 2 częścią, ponieważ za krótkie.


Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.