Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Strażnicy Galaktyki - recenzja filmu
12-08-2014, 21:20 | 5532 x przeczytano | ARTUT
"Strażnicy Galaktyki" to kawał dobrego kina. Reżyseria, scenariusz, muzyka, efekty specjalne i gra aktorska wspaniale ze sobą się spinają i tworzą po prostu świetny film.

Z pewną taką nieśmiałością wybrałem się do warszawskiego Multikina w Złotych Tarasach na pokaz specjalny "Strażników Galaktyki". Obejrzany wcześniej zwiastun przygotował mnie raczej na pozytywną ocenę. Ale tak jakoś wyszło, że ostatnie wycieczki na "wielkie hity" kończyły się dla mnie spektakularnymi facepalmami. No bo kurde, Kapitan Ameryka, Spiderman czy Transformersy mimo znakomitych efektów specjalnych były bezbrzeżnie głupie. Przeraźliwie skaszanione scenariusze doprowadzały mnie do wycia, zgrzytania zębami i szczerego płaczu… bałem się tych "Strażników Galaktyki" jak każdego listu poleconego od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. A nóż licząc na zwolnienie z opłat to znów dostanę rachunek na kilkanaście tysięcy złotych za wziernikowanie pochwy w szpitalu w Białymstoku?

Tymczasem "Strażnicy Galaktyki" to kawał dobrego kina. Reżyseria, scenariusz, muzyka, efekty specjalne i gra aktorska wspaniale ze sobą się spinają i tworzą po prostu świetny film.

Głównym bohaterem jest Peter Quill (w tej roli Chris Pratt), któremu bardzo blisko do gwiezdnowojennego Hana Solo. Ziemianin, który w wieku nastu lat został porwany z rodzimej planety stał się już dorosłym mężczyzną, który na życie zarabia rozrabianiem w Kosmosie. W wyniku kilku "kosmicznych" awantur zaprzyjaźnia się z grupą innych łobuziaków, z których każdy różni się od siebie prawie wszystkim. Owe różnice wprowadzają do filmu całą masę humoru i są przyczyną wielu… "kosmicznych" gagów. Widz nie jest w stanie nie lubić tych wariatów i jest wręcz zmuszony by im kibicować.

No kurde, ten film jest autentycznie fajny i wcale się nie dziwię, że autorzy zostawili otwarte zakończenie zwiastujące część drugą. A właśnie… warto zaczekać aż skończą się napisy :)

Ogromną zaletą "Strażników Galaktyki" jest wprowadzenie motywów muzycznych z lat 70 ubiegłego wieku. O geniuszu twórców filmu świadczy fakt, że to Science Fiction. Jak do tego pasuje na ten przykład piosenka "ABC" zespołu "Jackson 5"? To trzeba samemu zobaczyć… i usłyszeć.Zapomniałem dodać, że Rocket (głosu użycza Bradley Cooper) jest w swym futrzastym wcieleniu absolutnie bezkonkurencyjny!

Podsumowując… na "Strażników Galaktyki" powinien wybrać się bezwzględnie każdy fan fantastyki ale i dobrego kina rozrywkowego. Śmiało można zabrać ze sobą kogoś, kto SF nie lubi… na pewno będzie się świetnie bawił.

Artur "ARTUT" Machlowski
 


 
18-08-2014, 18:02 | szan | Komentarzy w sumie: 1
Byłam niedawno w kinie na tym, humor filmu bardzo mi przypadł do gustu, muzyka tym bardziej. ^^


 
16-08-2014, 12:58 | Padrigan | Komentarzy w sumie: 3
Nie mogę się doczekać obejrzenia tego filmu, szczególnie po słyszeniu o nim właściwie samych pozytywów :)


 
14-08-2014, 10:30 | Vanley von Hoffler | Komentarzy w sumie: 4
Strażnicy są filmem na który muszę się wybrać, czytałem tylko i wyłącznie pozytywne recenzje, a hype w internecie dodatkowo pobudza moją chęć obejrzenia tego filmu.


 
13-08-2014, 11:02 | Lunatik | Komentarzy w sumie: 20
Lubie produkcje Marvela, na tej też się nie zawiodłem. Film warty polecenia :)


 
13-08-2014, 08:58 | konieczko | Komentarzy w sumie: 47
Wspaniałe widowisko, warto iść jeszcze raz :D


Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.