Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Księga Całości #2: Król Bezmiarów - recenzja
17-08-2009, 11:13 | 4531 x przeczytano | Ardelin

Piraci! Walki na morzu! Polityczne rozgrywki! Spiski i tajemnice! A wszystko to można znaleźć we wznowieniu uhonorowanej Nagrodą im. Janusza A. Zajdla powieści Feliksa W. Kresa pt. Król Bezmiarów. Kto nie czytał, niech nawet nie myśli o znajdowaniu sobie wymówek, tylko szybciutko pobiegnie do najbliższej księgarni.

Król Bezmiarów, po raz pierwszy wydany w 1992 roku nakładem wydawnictwa Aurora, był debiutancką powieścią Kresa. Książka ta potwierdza obiegową opinię, mówiącą o tym, że pisarz jest bardziej rzemieślnikiem niż artystą, ale co ciekawe – nie jest to wcale obelga. Dlaczego? Ponieważ Kres naprawdę zna się na tym, co robi! Może nie znajdziemy tu głębokich przemyśleń filozoficznych, może nie doszukamy się pięknego przesłania i drugiego dna, lecz sięgając po Króla Bezmiarów, dostaniemy kawał dobrej, wciągającej rozrywki.

Będziemy mogli przemierzać niebezpieczne wody Bezmiarów razem z legendarnym piratem zwanym Demonem Walki, poznamy spiskujące kobiety, które są równie piękne, jak zabójcze, z zapartym tchem zaczniemy śledzić zwroty akcji i coraz to nowe zdrady i układy… W tej wspaniałej powieści leje się prawdziwa krew, a bohaterowie nie wiedzą, co to litość czy skrupuły. Świat Kresa jest szorstki, czasem brutalny, niczego nie udaje, niczego nie cenzuruje. Każda karta powieści przynosi nam kolejny dreszczyk emocji, budzi nowe domysły, zmusza do zastanowienia nad tym, kto jaki może mieć interes i kto kogo tak naprawdę wrabia.

No i na co czekasz, czytelniku? Jazda! Do żagli! Chwytaj w rękę Króla Bezmiarów i śmiało płyń w samo serce burzy rozpętanej nad Bezmiarami!

 
Autorka: Natalia „Ardelin” Wójciak
Redakcja: Marcin „Sharn” Byrski
 
Dziękujemy wydawnictwu MAG za udostępnienie egzemplarza do recenzji.
 

Księga Całości #2: Król BezmiarówTytuł: Księga Całości #2: Król Bezmiarów
Autor: Feliks W. Kres
Oprawa: miękka
Wymiary: 135 x 205
Liczba stron: 430
ISBN: 978-83-7480-127-0

Zobacz recenzję: Księga Całości #1: Północna granica


Informacje dodatkowe:
 
Wydawca  
 Mag
Premiera  
 Maj 2009
Cena  
39.00 PLN
 

Ocena:
 
Ogólna
85%
 
Ocena końcowa: 85%
 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.