Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
16-01-2011, 12:21 | 4016 x przeczytano | miyove

Błękitnokrwiści to jedna z tych serii, do których z całą pewnością nie raz jeszcze powrócę. Książki te bowiem łączą w sobie nie tylko moją ukochaną postać nieśmiertelnego wampira, ale mają też nieskończone pokłady literackiego czaru, który zawładnie sercem każdego czytelnika. Ostatnim tomem, jaki wpadł w moje ręce, jest Dziedzictwo i to właśnie jemu chciałabym poświecić ową recenzję.

Schuyler van Alen ciągle wiedzie życie na wygnaniu po tym, jak została uznana winną śmierci swego dziadka. W ciągłych podróżach towarzyszy jej jak zwykle Oliver – wierny przyjaciel, zausznik, a od niedawna także jej familiant. Oboje zmuszeni są jednak stawić czoła licznym problemom, których w świecie wampirów przecież nie brakuje. Światełkiem w ciemnym tunelu okazuje się być pewna europejska błękitnokrwista, która może udzielić schronienia młodym uciekinierom. Bohaterowie przybywają więc z wizytą na przyjęcie, które nieoczekiwanie przybiera całkowicie inną postać… W tym samym czasie Bliss walczy o kontrolę nad swoim ciałem, Mimi Force szuka Obserwatorki, która może być kluczem do ocalenia świata, a jej bliźniak robi wszystko, aby nie odnowić starożytnych więzi z przeznaczoną mu wampirzycą. Jakby tego było mało, srebronokrwiści rosną w siłę, przygotowując misterny plan przejęcia kontroli nad całym światem. Jak się to wszystko skończy? Zainteresowanych odsyłam do Dziedzictwa, które bezlitośnie wciąga na wiele godzin.

Melissa de la Cruz to jedna z tych autorek, które szukają świeżych interpretacji oklepanych przez lata tematów. Za kreację wampira w Błękitnokrwistych należy jej bez wątpienia podziękować – nie śledzimy bowiem kolejnego lowelasa z przydługimi kłami, setki lat czekającego na miłość, która i tak nie ma większego sensu. Tutaj stykamy się z istotą przeklętą, walczącą o wyższe cele, ale mimo swej niezwykłości ciągle przypominającą człowieka. Bohaterowie serii nie są marionetkami ustawionymi na autopilota, lecz barwnymi osobowościami, które wnoszą świeżość i nutę pikanterii do poszczególnych wątków. Świat, w którym toczy się akcja, do złudzenia przypomina ten, w którym na co dzień żyjemy, przez co wyobraźnia czytelnika działa na najwyższych obrotach. Liczne intrygi, plątanina uczuć i skomplikowane relacje między bohaterami także są niewątpliwym plusem tej książki. Jedyną rzeczą, do której można się przyczepić, jest to, że przyjemność z jej czytania trwa tak krótko.

Dziedzictwo polecam bez wahania, bo jest to jedna z tych pozycji, do których zdecydowanie warto zajrzeć – chociażby z czystej ciekawości. Książka zdecydowanie trzyma poziom tomów poprzednich, robiąc przy tym apetyt na kolejne – a te z pewnością przyniosą nam jeszcze więcej niespodzianek. Kto wie, jakiego asa trzyma wciąż w rękawie de la Cruz?
 
Autor: Justyna „miyove” Marud
Redakcja: Natalia „Ardelin” Wójciak
 

Dziękujemy wydawnictwu Jaguar za udostępnienie egzemplarza do recenzji.


Dziedzictwo

Dziedzictwo

Tytuł: Dziedzictwo
Autor: Melissa de la Cruz
Liczba stron: 350
ISBN:
978-83-7686-014-5

Informacje dodatkowe:
 
Wydawca  
Premiera  
 wrzesień 2010
Cena  
35,90
 

Ocena:
 
Ogólna
95%
 
Ocena końcowa: 95%
 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.