Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Objawienie - recenzja
16-01-2011, 12:25 | 4756 x przeczytano | miyove

Fanów Melissy de la Cruz z pewnością ucieszy fakt, że na rynku dostępny jest trzeci już z kolei tom Błękitnokrwistych pod tytułem Objawienie. Zapewniam, że nikt, kto od początku śledzi przygody upadłych aniołów, nie poczuje się zawiedziony. Autorka po raz kolejny stanęła bowiem na wysokości zadania i napisała książkę jeszcze lepszą, jeszcze ciekawszą i wciągającą na wiele, wiele godzin. Czy powtórzy ona sukces swoich poprzedniczek? Tego niestety nie wiem... Ale wiem jedno – bez wątpienia na to zasługuje.

Życie młodej Schuyler nagle staje na głowie. Po tym, jak jej dziadek przegrał sprawę sądową o opiekę nad nią, dziewczyna ląduje w domu znienawidzonych Force'ów. Upokarzana przez Mimi, musi jednocześnie znosić obecność Jacka, w  którym jest nieszczęśliwie zakochana. Młoda wampirzyca wie jednak, czym grozi zerwanie więzi między Aniołami Śmierci i starannie ukrywa swoje uczucia przed całym światem. W tym samym czasie wśród błękitnokrwistych członków rady zawiązuje się spisek, który już niedługo ściągnie na ziemię zagładę, rozpoczynając tym samym długo oczekiwaną apokalipsę. Srebrnokrwiści nie są już legendą, a sam Książę Ciemności i jego brat Lewiatan rozpoczną wojnę, w której stawką jest życie wszystkich ludzi i samych błękitnokrwistych.

Muszę przyznać, że Objawienie bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Wciągnięta bezlitośnie na parę ładnych godzin obserwowałam życie znanych z  poprzednich tomów bohaterów, którzy w mgnieniu oka znacząco dojrzeli. Typowi licealiści zostali zastąpieni sumiennymi członkami rady, odpowiedzialnymi wojownikami i bezlitosnymi wampirami, które do tej pory kryły się tylko pod człowieczą powłoką. Niewinna młodzieńcza miłość zastąpiona została tą zakazaną, która grozi karą gorszą od samej śmierci. Jeśli zaś chodzi o wszechobecną w całej serii plątaninę spisków, w Objawieniu zło w zastraszającym tempie rośnie w siłę, nie ujawniając swojego źródła aż do samego końca. To, co czytelnikowi wydawać się może prostym złudzeniem, z czasem staje się decydującym elementem. Podziwiam styl de la Cruz, która pisząc nieskomplikowanym językiem, potrafi jednocześnie zbudować nastrój niepewnosci i grozy, towarzyszący czytelnikowi aż do ostatniej karty. Książka jest ponadto okraszona autentycznymi postaciami i znanymi miejscami, przez co życie obrzydliwie bogatej, nowojorskiej śmietanki towarzyskiej zdaje się stawać na granicy fikcji literackiej z rzeczywistością.

Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zachęcić do lektury. Błękitnokrwiści to seria wyjątkowa, pełna nowatorskich elementów, których nie spotamy w oklepanych do granic możliwości seriach o nieśmiertelnych krwiopijcach. Książka bez wątpienia znajdzie swoich oddanych fanów zarówno wśród młodszych czytelników, jak i tych starszych. Jeśli potrzebujecie lekkiej, ale wciągającej lektury na zbliżające się wakacyjne wyjazdy – ta z pewnością was nie zawiedzie.

 
Autor: Justyna „miyove” Marud
Redakcja: Natalia „Ardelin” Wójciak
 

Dziękujemy wydawnictwu Jaguar za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

 
Objawienie

Objawienie
 
Tytuł: Objawienie
Autor: Melissa de La Cruz
Liczba stron: 300
ISBN: 978-83-7686-020-6

Informacje dodatkowe:
 
Wydawca  
Premiera  
 czerwiec 2010
Cena  
34,90
 

Ocena:
 
Ogólna
95%
 
Ocena końcowa: 95%
 

 


 
17-01-2011, 19:37 | Narmo | Komentarzy w sumie: 382
Czyżby następca Zmierzchu?


Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.