Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Każda magia jest dobra - recenzja
19-01-2011, 13:02 | 3779 x przeczytano | miyove

Każda magia jest dobra to już trzeci z kolei tom przygód rudowłosej czarownicy z Zapadliska. Rachel Morgan – seksowna, drapieżna i ciągle tak samo pyskata – nie próżnuje, szukając sposobu na wsadzenie kolejnej osoby za rząd równych kratek. Kim Harisson postarała się jednak, aby w tym tomie nie było tak łatwo… na czymkolwiek się skupić.

Wspomniana wyżej główna bohaterka ma nie lada problemy – zawarła pakt z potężnym demonem, ze swojego ukochanego uczyniła własnego Famulusa, mieszka z wampirzycą i musi odpierać zaloty pewnego krwiopijcy. Jakby tego było mało, ma do rozwiązania kolejny problem związany z podziemną społecznością miasta Cincinnati. Za dużo jak na jedną osobę? Najwyraźniej nie, bo nasza czarownica uparcie dąży do kolejnych celów, ratując przy tym skórę nie tylko sobie, ale i innym.

 

Z przykrością stwierdzam, że Każda magia… nieco mnie zawiodła. O ile autorka potrafi zbudować w miarę wartką akcję, tak postaci wyraźnie kuleją. Im bardziej czytelnik zagłębia się w książkę, tym większy mętlik panuje w jego głowie. Przez ponad 600 stron książki bombardowani bowiem jesteśmy tyloma różnymi drobiazgami, że już w końcu nie wiadomo, jaki jest ogólny sens całej tej fabuły. Miłość Rachel do człowieka, opieranie się współlokatorce ze skłonnościami biseksualnymi, ganianie za przestępcami czy może jednak dziki seks z przystojnym wampirem? Uwagę należy też poświęcić Aligareptowi (demon), który wyraźnie mięknie w tym tomie i daje się robić w konia jak tylko może. Bohaterowie są niesamowicie płytcy, ambicja połowy z nich zaginęła chyba w akcji. Całość okraszona jest suchymi dialogami, które ratują czasem jedynie wymyślne obelgi. W pakiecie dostajemy nawet kolejną elfią bohaterkę, która w cudowny niemalże sposób ratuje życie Morgan. Ta z kolei popadła najwyraźniej w głęboką depresję, bo jej smęceniu i narzekaniom nie widać końca.

 

Nie można oprzeć się wrażeniu, ze Harrison wykorzystała w tej książce wszystkie pomysły, jakie tylko przyszły jej do głowy, nie przejmując się zbytnio tym, czy aby nie przegina z ich ilością. Krótko mówiąc: im dalej w las, tym więcej drzew. W efekcie dochodzimy do takiego gąszczu, ze jak się biedny czytelnik zaplącze, to już nie wiadomo którędy wracać. W tym wypadku najlepiej zadzwonić po pomoc i odstawić tę część Zapadliska na rzecz lepszej rozrywki. Z wielkim bólem, raczej nie polecam.

 
Autor: Justyna „miyove” Marud
Redakcja: Natalia „Ardelin” Wójciak
 

Dziękujemy wydawnictwu MAG za udostępnienie egzemplarza do recenzji.


KMJD

KMJD

Tytuł: Każda magia jest dobra
Autor: Kim Harrison
Liczba stron: 640
Wymiary: 125x195
ISBN: 978-83-7480-181-2

Informacje dodatkowe:
 
Wydawca  
 Mag
Premiera  
 wrzesień 2010
Cena  
39,90
 

Ocena:
 
Ogólna
45%
 
Ocena końcowa: 45%
 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.