Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Vampire Knight #4 - recenzja
21-01-2011, 21:58 | 4515 x przeczytano | Narmo

W moje skromne łapki wpadł kolejny tomik mangi Vampire Knight. Okładka zachowuje ten sam styl, co poprzednie tomy, lecz tym razem widzimy na niej Yuki i Zero. Trzeba przyznać wydawnictwu Waneko, że już sam wygląd komiksu zachęca do zapoznania się z nim. Pomimo zachowania dominacji czerni, okolonej podartą białą kartką, kolory są stonowane, jakby pastelowe. Obwoluta, format, jakość papieru i klejenia przywodzą na myśl konkurencyjny JPF, który odszedł już od wydawania tego typu mang. Dla Waneko to wielki plus, bo i kolejne tomiki ładnie prezentują się na półce.

Pozwolę sobie jeszcze trochę zatrzymać się przy kwestiach technicznych mangi autorstwa Matsuri Hino. Otóż pomimo wielkich oczu Yuki kreska jest bardzo przyjemna i profesjonalna. A co dla mnie szczególnie ważne, do tej pory nie trafiłam tu na grafikę, która raziłaby sztywnością lub sztucznością, co zdarza się czasem np. w mangach Hanami. Z mojej strony naprawdę wielkie brawa za wykonanie.

Oto w Zespole Szkół Kurosu pojawia się nowa uczennica Klas Nocnych. Jak się okazuje, jest ona osobą bardziej znaczącą niż się z początku wydaje. Zwłaszcza dla Zero. Yuki próbuje ochronić Zero, Zero próbuje zemścić się za rodzinę, a Kaname – strzec Yuki. Tym razem dużo więcej widzimy Yuki, która jest przecież naszą główną bohaterką. Jednak trudno przeoczyć fakt, że to Zero najbardziej cała sytuacja dotyczy. A przyczyną wszystkich kłopotów jest nowa wampirzyca, która ma bardziej bogatą przeszłość, niż ktokolwiek przypuszcza.

A wchodząc trochę bardziej w szczegóły – Zero zdaje się w końcu przynajmniej częściowo akceptować fakt, że jest wampirem, jest jednak zdecydowany zabić przyczynę swych cierpień i ochronić Yuki. Jednocześnie będzie musiał się zmierzyć z przeszłością. Yuki niewiele wie, przez co daje się zmanipulować, podczas gdy za wszelką cenę chce ochronić Zero przed kolejnymi cierpieniami. Natomiast Kaname obserwuje wszystko i dopiero na koniec podejmuje stanowczy krok w stosunku do nowej wampirzej uczennicy.

Manga Vampire Knight z tomu na tom robi się coraz ciekawsza. Nie jest cukierkowa ani przesadnie brutalna. Relacje między głównymi bohaterami się zazębiają i wciąż czekamy na to, co stanie się dalej. Kolejne retrospekcje poszerzają naszą wiedzę o doświadczeniach bohaterów oraz o tym, w jaki sposób postrzegają otaczający ich świat.

Kto lubi wampiry czy to na poważnie, czy to na wesoło, ten powinien sięgnąć po Vampire Knight. Polecam serdecznie, bo to kawałek bardzo dobrze narysowanej i opowiedzianej historii.

Autorka: Anna „Narmo” Owarzany
Redakcja: Natalia „Ardelin” Wójciak


VK4

VK4


Tytuł: Vampire Knight
Scenariusz: Matsuri Hino
Rysunki: Matsuri Hino
Oprawa: broszurowa w obwolucie
ISBN: 978-83-61023-70-8

Informacje dodatkowe:
 
Wydawca  
Cena  
18,90
 

Ocena:
 
Ogólna
85%
 
Ocena końcowa: 85%
 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.