Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Detektyw Miś Zbyś na tropie: Lis, ule i miodowe kule - recenzja
14-11-2013, 15:05 | 3649 x przeczytano | dark kaczuszka

Komiks jest taką formą, z której korzystać dziś już może niemal każdy. Jest wiele komiksów dla dzieci, dla nastolatków, ale są i takie, których targetem jest już ukształtowany dorosły czytelnik. Komiks dawno wyrwał się ze swoich pierwotnych ram. Ilu autorów tyle pomysłów na komiks. Może to być klasyczna opowieść o superbohaterach, czy zabawne opowiastki, a może być to coś, co ociera się o sztukę wysokich lotów. Bardzo się cieszę, że powstają również komiksy przeznaczone dla najmłodszych czytelników. Już za młodu mogą oni załapać komiksowego bakcyla. Dziś przed sobą mam jeden z przedstawicieli takowych. Nosi on tytuł Detektyw Miś Zbyś na tropie – Lis, ule i miodowe kule.

Autorami historii o dzielnym detektywie Misiu Zbysiu i jego asystencie Borsuku Mruku są Maciej Jasiński i Piotr Nowacki. Ten pierwszy odpowiada za scenariusz. Jest on też między innymi zastępcą redaktora naczelnego w magazynach Kult i Sfera oraz scenarzystą i pomysłodawca wielu innych komiksów. Piotr Nowacki poza tym, iż tworzył rysunki do różnych komiksów, jest również redaktorem naczelnym kwartalnika Karton.

Królowa pszczół ma wielki problem. Okazuje się, że ktoś pod osłoną nocy regularnie wykrada miód z pasieki. Prosi o pomoc parę detektywów - Misia Zbysia i jego pomocnika Borsuka Mruka. Ci szybko podejmują trop i upewniają się, że sprawcą całego zamieszania jest chytry lis. Bohaterowie wyruszają w pościg za złodziejaszkiem. Po drodze spotykają ich ciekawe przygody. Poznamy też wiele innych postaci, takich jak Pancernik, Zaspana Sowa, Tukan Tuk Tuk czy Kapitan Pingwin.

Nie mam jeszcze dzieci, więc recenzja którą przedstawiam nie może być pełna - mogę mówić o komiksie jedynie z perspektywy dorosłego. Jednego jestem jednak pewny. Przygody Misia Zbysia zostaną na dłużej na mojej półce i poczekają aż pojawi się jakaś latorośl, która będzie mogła poznać przygody zabawnych detektywów. Komiks zasadniczo sam w sobie nie ma słabych stron. Scenariusz powinien wciągnąć najmłodszych czytelników, a bajecznie kolorowe obrazki prezentują się znakomicie. Scenariusz jest niezwykle prosty. Dziecko bez trudu odnajdzie się w całej sytuacji. Do tego pozbawiony jest jakiejkolwiek przemocy, dzięki czemu bez obaw mogą czytać go najmłodsi. Ponadto uczy on małego czytelnika tego, że warto pomagać innym oraz o nieuchronności kary za przewinienia. Myślę jednak, że dla samego dziecka najatrakcyjniejszą częścią komiksu będą grafiki. Prosta, ale i bardzo przyjemna kreska cieszy oko. Do tego bogata gama mocnych kolorów musi działać na dziecko.

Wydanie, jak przystało na komiksy wydawane przez Kulturę Gniewu, jest mocną jego stroną. Ładny komiks w twardej oprawie nie ulegnie zniszczeniu przy większości z dziecięcych zabaw (Choć wiadomo wszystko ma swój margines wytrzymałości, a dzieci pod względem niszczenia przedmiotów mają duże osiągnięcia). Wszystko wygląda bardzo poprawnie pod względem estetyki.

Zdecydowanie polecam komiks Detektyw Miś Zbyś na tropie – Lis, ule i miodowe kule. Szczególnie rodzicom małych dzieci. Jestem przekonany, że każdy będzie bardzo zadowolony z zakupu tego komiksu dla swoich pociech.

 

Autor: Piotr „dark kaczuszka” Krzystek
Redakcja: paulina wasik

Dziękujemy wydawnictwu Kultura Gniewu za udostępnienie egzemplarza do recenzji.Tytuł: Detektyw Miś Zbyś na tropie: Lis, ule i miodowe kule
Autor: Maciej Jasiński
Rysunek: Piotr Nowacki
Wydawca: Kultura Gniewu
Data wydania: Sierpień 2013
Cena: 39,90 złInformacje dodatkowe:
 
 

Ocena:
 
Ogólna
85%
 
Ocena końcowa: 85%
 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.