Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Grey Ranks RPG
07-07-2008, 22:34 | 6689 x przeczytano | Narmo

Amerykańskie niszowe wydawnictwo wydało grę fabularną opartą o Powstanie Warszawskie. Nosi ona tytuł Grey Ranks. Child Soldiers, Warsaw, 1944. Co ciekawe, twórcą Szarych Szeregów nie jest Polak, ani Amerykanin polskiego pochodzenia. Gra zbiera świetne recenzje, a w Polsce zainteresowało się nią nawet Muzeum Powstania Warszawskiego. Więcej w rozszerzeniu wieści.


Twórcą Szarych Szeregów jest Amerykanin Jason Morningstar. Podręcznik dostępny jest w wersji drukowanej, jak również można go zakupić w formie pdf. W powstaniu gry maczało palce dwóch Polaków, między innymi Piotr Koryś z Wrocławia. Jeśli chodzi o zgodność historyczną, to autor starał się utrzymać ją w jak największym stopniu. Nasze Muzeum Powstania Warszawskiego dowiedziało się o grze od dziennikarza Gazety Krakowskiej. Jeśli „Grey Ranks” spodoba się pracownikom muzeum, być może w przyszłym roku zostanie ona opublikowana przez tą instytucję.

 

Jest to pewien przełom, gdzie o grze fabularnej oraz o jej wydaniu nie mówią tylko fani, lecz media i poważna instytucja państwowa. Miejmy nadzieję, że nie skończy się tylko na gadaniu i „Szare Szeregi” staną się kolejnym RPGiem dostępnym w Polsce. Tym razem w pełni popierane przez media (a nie jak do tej pory, często tępione).

 

Artykuł o grze pojawił w Polska Gazeta Krakowska w egzemplarzu z 5-6 lipca 2008 (w wersji on-line dostępny tutaj).

Oficjalna strona Gray Ranks


 


 
21-07-2008, 17:32 | komancz | Komentarzy w sumie: 20
Kompletnie nie rozumiem tego entuzjazmu-wszak podtytuł tej gry brzmi"dzieci-żołnierze" i odnosi się do 9-14latków,którzy brali udział w Powstaniu.Moim zdaniem posyłanie dzieci w bój i usprawiedliwianie tego ich patriotyzmem jest zbrodnią(podobnie za zbrodnię uważam całe Powstanie Warszawskie).A jeśli już coś takiego ma powstać,to czemu Niemcy nie tworzą gry o chłopcach z Hitlerjugend???????


Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.