Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Witaj, Rekrucie! Witamy serdecznie na naszym forum. Musisz się zarejestrować, by móc korzystać z forum. Jeżeli jesteś już zarejestrowany biegnij się zameldować!
Pseudonim Zapisz login
Hasło
   
Forum
 Pion Literatury > Forum ogólne K-63
        Bruno Grigori, Zły człowiek
Bruno Grigori, Zły człowiek
Autor Post
07.08.2010 15:34

Użytkownik jest offline Bruno Grigori
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Liczba postów: 7
Kot
 0
Witam serdecznie,

Swoją ostatnią książkę - Złego człowieka - zdecydowałem się publikować w sieci. Sukcesywnie, za darmo, dla wszystkich, dla idei: http://www.brunogrigori.com - oczywiście jest to forma reklamy (tę uwagę kieruję do Moderatorów forum), niemniej wyrażam nadzieję, że przez wzgląd na jej niekomercyjny, wręcz antykomercyjny charakter nie podpadnie pod moderację. Zły człowiek to... niełatwa lektura, na trudny temat, który każdy potencjalny czytelnik winien mieć szansę poznać. Stąd cała inicjatywa.

Pozdrawiam i zapraszam,
Bruno Grigori


______________________
07.08.2010 23:45

Użytkownik jest offline Mustafa
Kapitan
Służba Zasadnicza


Liczba postów: 1597
Weteran
 0
Jest to forma reklamy i to dosyć bezczelna, bo chodzisz chyba po wszystkich możliwych forach, nawet niezwiązanych z tematem i wklejasz tą samą nadętą formułkę. To, że udostępniasz swoje dzieło za darmo nie jest żadnym argumentem, bo jeżeli nie masz możliwości jej wydania to nie masz też innego wyboru, a dla początkującego pisarza zwrócenie na siebie uwagi może być nawet cenniejsze od pieniędzy, więc osobiście nie uważam, że Cię to usprawiedliwia. Na dodatek usiłujesz sprawiać wrażenie doświadczonego pisarza, przez używanie określenia "ostatnia książka", mimo, że nic wcześniej nie wydałeś, więc nie możesz mówić o żadnej książce. Na koniec, wreszcie, próbujesz zasugerować potencjalnemu odbiorcy, że Twoja książka jest "trudna i dotyka poważnych tematów" a czytelnik ma szczęście, że może ją przeczytać. Otóż nie. To Ty będziesz miał szczęście jeżeli Twoje dzieło okaże się na tyle dobre, żeby zwrócić na siebie uwagę i wybić ponad mnóstwo innych początkujących pisarzy, którzy próbują zadebiutować w sieci. Natomiast szczytem absurdu, do którego posunąłeś się na innym forum, jest mówienie, że to jest dobra książka. Otóż powinieneś wiedzieć, że jako autor nie możesz wypowiadać takich opinii. Od oceniania są recenzenci, albo zwykli ludzie, którzy przeczytają to i powiedzą, czy rzeczywiście jest dobre.

Nie odbierz tego jako atak na siebie, po prostu takie są moje odczucia po zajrzeniu na Twoją stronę i rozejrzeniu się w Internecie. Taktyka jaką przyjąłeś przy swojej "kampanii reklamowej" jest całkowicie chybiona i z miejsca zniechęca odbiorcę, a przynajmniej ja tak to odczułem. Nie zmienia to faktu, że w wolnej chwili przeczytam "Złego człowieka", choć nie ukrywam, że głównie dlatego, że nie lubię krytykować nikogo bezpodstawnie.


______________________
"Jak widać, pogonienie Mustafy ma wysoki priorytet"
08.08.2010 01:02

Użytkownik jest offline Ardelin
Sierżant
Poborowy


Liczba postów: 176
Mięso armatnie
 0
Rozumiem, co Cię tak wytrąciło z równowagi, ale nie za ostro, Mustafa? :)

Do autora należy zachwalanie swojego dzieła, jeśli nie ma wsparcia wydawcy czy agenta, którzy zrobiliby to za niego. Więc nie widzę nic złego w tym, że człowiek próbuje rozreklamować coś, czemu poświęcił zapewne kupę czasu. Zwłaszcza, jeśli swoją pracę chce udostępnić za darmo. A przecież skoro zabiega o to, żeby ludzie jego powieść przeczytali, to nic dziwnego, że uważa ją za rzecz dobrą, bo w przeciwnym razie musiałby być masochistą, z utęsknieniem czekającym na grad złych recenzji. Zresztą, chyba każdy twórca ocenia to, co robi, jako w miarę dobre i dziwne by było, gdyby uważał inaczej. :) A to, że jest zadowolony ze swojej książki, nie odbiera przecież w żadnym wypadku prawa do wypowiedzenia swojego o niej zdania czytelnikom i krytykom, nie? To, co napisałam ma sens? :)


______________________
"Think wrongly, if you please, but in all cases think for yourself".
Doris Lessing
08.08.2010 10:42

Użytkownik jest offline Bruno Grigori
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Założyciel tematu

Liczba postów: 7
Kot
 0
Witaj, Mustafa. :) Zdaję sobie sprawę z tego, że przyjąłem dość agresywną formę (nawet formy) promocji swojej książki. Traktuję to jako swego rodzaju eksperyment. Z kilku powodów wydanie jej tradycyjnie byłoby trudne. Niemniej jak już się zdecydowałem na jej promocję, to jak inaczej? Mam przepraszać, że ją polecam? W zasadzie niemal wszystko, co powinienem tu napisać, dobrze ujął Ardelin (dziękuję), za wyjątkiem jednego: to nie jest ani moja pierwsza książka, ani mój pierwszy opublikowany tekst - tych było trochę, pod innym nazwiskiem, które w przypadku "Złego człowieka" pozwalam sobie zachować w tajemnicy. :) I zapraszam do lektury - kwadrans temu opublikowałem kolejny fragmencik. (Nie odbieram Twojej wypowiedzi jako atak na siebie, ale jako atak na przyjętą przeze mnie strategię - agresywna strategia, agresywny odzew, spoko). :)


______________________
08.08.2010 14:48

Użytkownik jest offline Mustafa
Kapitan
Służba Zasadnicza


Liczba postów: 1597
Weteran
 0
Okej, może trochę się rozpędziłem, ale nie miałem zamiaru tak się rozpisywać, jakoś tak wyszło samo ;)

Po prostu jako potencjalny odbiorca nie poczułem się ani trochę zachęcony taką formą reklamy, a wręcz przeciwnie, kompletnie mnie ona odrzuciła. Ty nazwiesz ją agresywną, dla mnie jest po prostu bezczelna, bo spamowanie forów nigdy nie jest mile widziane. Istnieją takie, na których można publikować swoją twórczość i to one są na to odpowiednim miejscem. Zabrakło mi w niej choć odrobiny pokory, a za dużo jest przechwałek i samozachwytu. Gdybyś napisał po prostu "napisałem książkę i postanowiłem udostępnić ją w Internecie, mam nadzieję, że się spodoba, będę wdzięczny za komentarze", to wszystko byłoby w porządku. Może i nie jesteś całkiem początkujący, ale takie sprawiasz wrażenie, a właśnie pierwsze wrażenie jest głównym problemem w reklamie Twojej książki. Tak więc nie uważam jej za "agresywną", tylko całkowicie bezskuteczną i wywołującą odwrotną reakcję niż powinna. Przynajmniej na mnie tak zadziałała, ale ja jestem z natury marudny, więc może jestem wyjątkowo ciężkim przypadkiem ;)

Ech, znowu się trochę rozpisałem, mam nadzieję, że nie wyszło tak ostro, po prostu staram się wytłumaczyć dlaczego tak zareagowałem. A Ardelin jest kobietą, to tak dla formalności ;)


______________________
"Jak widać, pogonienie Mustafy ma wysoki priorytet"
08.08.2010 22:09

Użytkownik jest offline Bruno Grigori
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Założyciel tematu

Liczba postów: 7
Kot
 0
No, w mordę jeża. Przepraszam Cię, Ardelin! Jak mogłem nie tyle nie zauważyć "napisałam", ile nie wyczuć... kobiecej duszy. Ech... zapewne niebezpodstawnie jedna znajoma, której zresztą "Zły człowiek" bardzo się podoba, wytknęła mi, że kobiety potraktowałem w książce dość przedmiotowo. Starczy cynizm mnie dopada, czy coś...

Wiesz, Mustafa, zgadzam się z Tobą na całej linii w kwestii pokory. Rzecz w tym, że doświadczenie mnie nauczyło, że droga skromności jest... krótka. Dlatego (świadomie) zdecydowałem się krzyczeć wszem i wobec, że napisałem dobrą książkę i że zapraszam wszystkich do czytania. Pokorę odstawiłem na bok. I... chyba nie jest to najgorsza strategia - niech będzie, że bezczelna - skoro nawet Ty, pisząc, że ta strategia nie działa, zadeklarowałeś, że "Złego człowieka" przeczytasz. :) A mam przeczucie, że może Ci się moja opowieść spodobać.


______________________
09.08.2010 13:53

Użytkownik jest offline ARTUT
Admirał
Dowództwo


Liczba postów: 4426
Stara Gwardia
 9
Mustafa tradycyjnie grubo przesadza. Nie widzę niczego złego w tym, że autor na forach dyskusyjnych w odpowiednich tematach (o literaturze) informuje i zachęca do odwiedzenia swojej witryny na której można ZA DARMO przeczytać jego książkę. Valkiria to serwis od fanów dla fanów. Nie jesteśmy _P_ortalem o fantastyce, który moderuje każdą wypowiedź :P

Tym bardziej nie widzę problemu, że autor umie pisać po polsku, jego wypowiedzi są składne i mają sens. Oby więcej takich forumowiczów.

Ja książki niestety nie przeczytam bo mam milion innych w kolejce, ale życzę powodzenia i wszystkiego najlepszego w dalszej karierze literackiej.


______________________
Artur "ARTUT" Machlowski | Redaktor Naczelny | Valkiria Network | www.valkiria.net

Jak już tu ktoś kiedyś wspomniał, wszyscy powiedzą co sądzą, pokłócą się, poobrażają, poprzepraszają a ARTUT i tak zrobi swoje...

09.08.2010 15:46

Użytkownik jest offline Bruno Grigori
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Założyciel tematu

Liczba postów: 7
Kot
 0
Dziękuję za dobre słowo i za życzenia. :] Niemniej narzucony sobie samemu przez siebie samego obowiązek autopromocji ;p skłania mnie do tego, by niezależnie od długości kolejki książek, które masz do przeczytania, przekonać Cię przynajmniej do łyknięcia wprowadzenia do "Złego człowieka": http://www.brunogrigori.com/index.php?blog=1&entry=1 - a nuż Cię temat wciągnie, tak jak mnie swego czasu wciągnęło myślenie o nim...? :) Pozdrawiam!


______________________
10.08.2010 01:13

Użytkownik jest offline Ardelin
Sierżant
Poborowy


Liczba postów: 176
Mięso armatnie
 0
Heheh, nic nie szkodzi, Bruno. Mylący nick mam, więc dość często zdarzają się pomyłki.

Mustafa - może i jesteś marudą, ale i tak Cię kochamy. ;)


______________________
"Think wrongly, if you please, but in all cases think for yourself".
Doris Lessing
10.08.2010 13:22

Użytkownik jest offline Bruno Grigori
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Założyciel tematu

Liczba postów: 7
Kot
 0
Cytat
Cytat użytkownika: ArdelinHeheh, nic nie szkodzi, Bruno. Mylący nick mam, więc dość często zdarzają się pomyłki.

Skąd w ogóle bierze się Twoja ksywka, Ardelin? Wybacz, jeśli w ten sposób okazałem się zbyt zaawansowanym profanem...


______________________
10.08.2010 17:27

Użytkownik jest offline Mustafa
Kapitan
Służba Zasadnicza


Liczba postów: 1597
Weteran
 0
Dzięki, wiedziałem, że mogę na Ciebie liczyć ;)

Jak już mówiłem, nie chciałem, żeby to tak ostro zabrzmiało, jak najbardziej ma prawo reklamować swoje dzieło. Mi po prostu nie przypadła do gustu forma tej reklamy, nie jej treść. Ode mnie to tyle w temacie, mam nadzieję, Bruno, że nie będziesz żywił do mnie urazy :)


______________________
"Jak widać, pogonienie Mustafy ma wysoki priorytet"
11.08.2010 12:42

Użytkownik jest offline Bruno Grigori
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Założyciel tematu

Liczba postów: 7
Kot
 0
Cytat
Ode mnie to tyle w temacie, mam nadzieję, Bruno, że nie będziesz żywił do mnie urazy :)

Nie zabiję Cię. ;p
______________________
11.08.2010 14:43

Użytkownik jest offline Ardelin
Sierżant
Poborowy


Liczba postów: 176
Mięso armatnie
 0
Byś tylko spróbował - Mustafa jest nasz! :P

A ksywa wzięła się od postaci, którą grałam dawno, dawno temu w swoim pierwszym w życiu RPGu. Imię zostało wymyślone na poczekaniu (bo spieszyło nam się, by zacząć przygodę) na zasadzie analogii do Arwen czy Galadriel (które w polskim tłumaczeniu zyskały żeńskie końcówki -a chyba właśnie po to, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, co do ich płci, heheh). A że z chłopakami, z którymi grałam, chodziłam też do szkoły, to szybko zaczęli tak na mnie wołać i poza sesją. A potem inni podchwycili, w krótkim czasie zwyczaj ten rozszedł się i poza szkołę i potem trudno było już z tym walczyć. ;) I jakoś tak już zostałam Ardelin. :)


______________________
"Think wrongly, if you please, but in all cases think for yourself".
Doris Lessing
11.08.2010 18:24

Użytkownik jest offline Bruno Grigori
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Założyciel tematu

Liczba postów: 7
Kot
 0
Cytat
Cytat użytkownika: ArdelinByś tylko spróbował - Mustafa jest nasz! :P

To oczywiście była pamiętna kwestia Zbrojewicza (Gruchy) z "Chłopaki nie płaczą". Nothing personal. :] A historia Twojej ksywki tłumaczy, czemu nijak jej z niczym nie mogłem skojarzyć. :)
______________________
Skocz do:
 
Forum
 Pion Literatury > Forum ogólne K-63
        Bruno Grigori, Zły człowiek