Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Witaj, Rekrucie! Witamy serdecznie na naszym forum. Musisz się zarejestrować, by móc korzystać z forum. Jeżeli jesteś już zarejestrowany biegnij się zameldować!
Pseudonim Zapisz login
Hasło
   
Forum
 Pion Literatury > Forum ogólne K-63
        Fantazje Zielonogórskie - konkurs literacki
Fantazje Zielonogórskie - konkurs literacki
Autor Post
26.04.2011 09:51

Użytkownik jest offline galar
Szeregowy
Służba Zasadnicza

Liczba postów: 6
Kot
 0
Fantazje Zielonogórskie

Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra ogłasza pierwszy otwarty konkurs literacki pn. „Fantazje zielonogórskie”. Czekamy na opowiadania fantastyczne inspirowane przeszłością, teraźniejszością lub przyszłością Zielonej Góry. Prace powinny być osadzone w konwencji szeroko pojmowanej fantastyki (sf, fantasy, horror, legendy miejskie, realizm magiczny, itp.) splecionej z wątkami zielonogórskiej historii lub codzienności. Najlepsze opowiadania zebrane zostaną w postaci antologii.

Skąd taki pomysł? Sądzimy, że wiedzę o Zielonej Górze i jej bogatej historii można upowszechniać również za pomocą fantastyki. Poza tym klimat i metafizykę miasta można budować także w świecie wyobraźni, a fantastyki z Zieloną Górą w tle nigdy dosyć.

Konkurs towarzyszy tegorocznym 25. jubileuszowym Bachanaliom Fantastycznym, które odbędą się w dniach 16-18 września 2011 na Uniwersytecie Zielonogórskim. Wtedy też planujemy wydanie antologii z najlepszymi tekstami. Zwycięzca naszego konkursu prócz publikacji i chwały otrzyma też nagrodę finansową w wysokości 300 zł.

Teksty należy nadsyłać do 30 czerwca na adres adastra@adastra.zgora.pl. Ich objętość nie może przekraczać 40 tys. znaków.

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie [URL]www.bachanalia.zgora.pl[/URL]

Sekretarzem konkursu jest Maciej Dobrowolski. Kontakt poprzez emaila konkursowego.

ZKF Ad Astra

http://bachanalia.zgora.pl/konkurs_fantaz...zielonogorskie.php


______________________
25.08.2011 08:39

Użytkownik jest offline galar
Szeregowy
Służba Zasadnicza

Założyciel tematu

Liczba postów: 6
Kot
 0
W imieniu Zielonogórskiego Klubu Fantastyki Ad Astra uroczyście informujemy, iż pierwsza edycja konkursu literackiego "Fantazje Zielonogórskie" dobiegła końca. Jury w składzie: dr hab. Bogdan Trocha - literaturoznawca i filozof, Krzysztof Koziołek - pisarz i dziennikarz oraz Maciej Dobrowolski - dziennikarz, a zarazem wieloletni członek ZKF Ad Astra wyłonili zwycięzcę i wyróżnionych w naszym konkursie.

Pierwsze miejsce zajęło opowiadanie Małgorzaty Kobylak. Gratulujemy sukcesu!

Prace, które zdaniem jury zasługują na wyróżnienie oraz miejsce w papierowej antologii wydawanej na zakończenie naszego konkursu zostały napisane przez: Roberta Narkuna, Czesława Markiewicza, Sławka Stawarczyka, Alfreda Siateckiego, Monikę Glibowską, Michała Organiściaka, Konrada Rataja, Magdalenę Herbert oraz Igora Myszkiewicza.

Premiera książki przewidziana jest podczas tegorocznych Bachanalii Fantastycznych (16-18 września 2011, Zielona Góra).

Tekst, który poza konkursem został doceniony przez jury ze względu na swoją oryginalną formę i który również trafi do antologii został nadesłany przez Andrzeja Janiona.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy. Dziękujemy również każdemu autorowi, który zgłosił swoją pracę do naszego konkursu. Zapraszamy do startu w przyszłorocznej edycji.

Jednocześnie również chcielibyśmy zaprosić zainteresowanych naszym konkursem oraz wszystkich miłośników fantastyki na konwent Bachanalia Fantastyczne 2011 na uroczyste wręczenie nagród oraz dyplomów.

Jeszcze raz gratuluję nagrodzonym i pozdrawiam!

Maciej Dobrowolski
sekretarz konkursu
[URL]www.bachanalia.zgora.pl[/URL]


______________________
Skocz do:
 
Forum
 Pion Literatury > Forum ogólne K-63
        Fantazje Zielonogórskie - konkurs literacki