Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Witaj, Rekrucie! Witamy serdecznie na naszym forum. Musisz się zarejestrować, by móc korzystać z forum. Jeżeli jesteś już zarejestrowany biegnij się zameldować!
Pseudonim Zapisz login
Hasło
   
Forum
 Pion Konwentów i imprez > Forum ogólne K-30
        Polcon 2011
Polcon 2011
Autor Post
04.07.2011 22:30

Użytkownik jest offline Maqu
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Liczba postów: 8
Kot
 0
Cześć i czołem

Zapraszam na Polcon 2011 w Poznaniu, a żeby wszyscy mieli jasność, to na sam początek kilka słów o tym czym ten Polcon jest:

Otóż Polcon jest w założeniu największym i najważniejszym festiwalem fantastyki w Polsce, wyróżniającym się ogromnym prestiżem i popularnością. Jest imprezą wędrowną, co roku odbywającą się w innym mieście, organizowaną przez lokalne stowarzyszenie miłośników fantastyki.

Kluczowym i wyczekiwanym w świecie fantastyki wydarzeniem jest rozdanie Nagrody im. Janusza A. Zajdla, które tradycyjnie odbywa się corocznie właśnie podczas Polconu. Jest to nagroda literacka przyznawana autorom najlepszych polskich utworów w dziedzinie fantastyki, wydanych w poprzednim roku kalendarzowym. Laureatami tej nagrody są m. in.: Andrzej Sapkowski, Jacek Dukaj, Maja Lidia Kossakowska, Jarosław Grzędowicz, Wit Szostak, Anna Brzezińska, Ewa Białołęcka, Marek S. Huberath, Andrzej Pilipiuk, Rafał Kosik, Anna Kańtoch.

Poznańska edycja Polconu będzie zarówno 26-stą imprezą organizowaną pod tym szyldem, jak i 3-cią mającą miejsce w Poznaniu. Odbędzie się w przedziale 25-28 sierpnia 2011 w Centrum Konferencyjnym MTP. Organizatorem Polconu jest Klub Fantastyki "Druga Era", odpowiedzialny m.in. za takie przedsięwzięcia jak Festiwal Miłośników Fantastyki Pyrkon.

26-sta edycja Polconu to nie tylko literatura, ale przede wszystkim dobra zabawa z bogatym programem i wspaniałymi gośćmi. Na uczestników czekają: m.in. pokazy tańca, wykłady poświęcone fantastyce i rzeczywistości, sztuka fechtunku, wielki, nie znający granic Games Room, ogromne turnieje gier bitewnych, Star Wars, spotkania z fantastyką na żywo i na ekranie, w komiksach, w mandze i anime.

Polcon to miejsce spotkania fanów fantastyki chcących przez ostatnie dni wakacji zagłębić się w wir marzeń i podbić horyzonty wyobraźni.

Co warte zaznaczenia, to już tylko miesiąc pozostał, aby zgłosić nominacje do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2010.

Jeśli tylko chcesz, aby autor opowiadania czy powieści, która wybitnie przypadła Ci w zeszłym roku do gustu, został uhonorowany najważniejszą nagrodą fantastyczną w kraju, nie czekaj dłużej! Na naszej stronie znajdziesz wszystkie informacje potrzebne do zgłoszenia nominacji.

Nominacje można zgłosić również drogą elektroniczną, więc nie wahaj się - zrób to już teraz - wystarczy otworzyć swoją skrzynkę e-mailową!

Głosy można oddawać do 15.06.2011. Ogłoszenie nominowanych nastąpi 29.06. w warszawskim Klubie Grawitacja.

http://www.polcon2011.pl


AXN sci-fi patronem głównym Polconu!

Z dumą informujemy, iż patronat nad największym świętem polskiej fantastyki - Festiwalem Polcon 2011 objęła stacja AXN. Nasz patron strategiczny jest wielokrotnie nagradzonym i bez wątpienia najchętniej oglądanym kanałem z serialami sci-fi i fantasy, a także wyselekcjonowanymi filmami.


Podczas Polconu 2011 odbędą się liczne konkursy z nagrodami dotyczace seriali emitowanych przez AXN sci-fi, m.in. Star Trek: Stacja kosmiczna, Gwiezdne Wrota: Atlantyda i wiele innych!

Przypominamy także wszystkim, że 15 lipca kończy się termin zgłaszania punktów programu na konwent!


______________________
06.07.2011 14:14

Użytkownik jest offline Maqu
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Założyciel tematu

Liczba postów: 8
Kot
 0
Szybko kolejna wieść, ale ważna!

Akredytacja 10 zł na Polcon!

Niemożliwe? A jednak! Wystarczy zgłosić odpowiednią ilość punktów programu!

Punkty programu można zgłaszać do bloków: RPGowego, literackiego, komiksowego, Mangi i Anime, maukowego, LARPowego, multimedialnego, konkursowego, Games Roomu, a także do bloku dziecięcego oraz bloku gier komputerowych, ambitni mogą także spróbować swoich sił w dziale "Inne" (wystawy, warsztaty i pokazy)!

Na wasze zgłoszenia czekamy TYLKO do 15 lipca! Nie czekajcie do ostatniej chwili, zgłoście program już dziś!

Ponadto informujemy, że 200 następnych osób, które wykupią akredytację zostaną nagrodzone antologią zawierającą utwory nominowane do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. Wśród nominowanych autorów są m.in. A. Brzezińska, J. Dukaj, J. Ćwiek, M. S. Huberath, W. Szostak, R. M. Wegner.

Warto jak najszybciej wykupić akredytację, by otrzymać za darmo antologię z najlepszymi opowiadaniami i fragmentami najlepszych powieści 2010 roku.


______________________
09.07.2011 11:19

Użytkownik jest offline Maqu
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Założyciel tematu

Liczba postów: 8
Kot
 0
Witam ponownie!

Chcesz pomóc przy Polconie? Nie masz pomysłu na punkt programu? Chcesz zaoszczędzić 40zł? Chcesz zdobyć unikalną gżdaczową koszulkę? Zgłoś się na Gżdacza! Pomóż nam wykonać i te proste i te trudniejsze konwentowe zadania. Żaden dobry konwent nie może obyć się bez Gżdaczy - dlatego właśnie zgłoś się!

A do tego, patrzcie kto zaprasza na Polcon 2011!


______________________
15.07.2011 19:42

Użytkownik jest offline Maqu
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Założyciel tematu

Liczba postów: 8
Kot
 0
Kolejna porcja newsów z Polconu!

Organizatorzy konwentu Polcon 2011 przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu oraz sklepem Luzodajnia.pl organizują w polconowy piątek (26.08.2011) akcję poboru krwi.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wstąpienia do stojącego przy budynkach konwentowych krwiobusu. Będzie on zaparkowany od godz. 9:00. Wszyscy zarejestrowani do godziny 14:00 - po zakwalifikowaniu - zostaną podłączeni. Każdy dawca otrzyma pakiet kaloryczny - 8 czekolad i sok, lecz przede wszystkim uzyska w ten sposób możliwość uratowania czyjegoś życia.

W tym roku każdy szczęśliwy dawca zostanie właścicielem krwistych gadżetów a także niespodzianki od Luzodajnia.pl.

Zostań honorowym krwiodawcą, to nie jest trudne! Szczegóły pod adresem http://www.rckik.poznan.pl/documents/links.html.


Przypominamy też o ogromnym wydarzeniu, jakie będzie miało miejsce podczas tegorocznego Polconu. Odbędzie się międzynarodowy turniej gry karcianej World of Warcraft! Jeśli jesteś graczem - nie może Cię to ominąć. Jeśli grywasz w WoW online to masz jeszcze półtora miesiąca by poznać tę karciankę. A zagrać warto - Cryptozoik przygotował dla Was liczne nagrody, między innymi iPady, iPody, konsole PS3. Dla TOP 8 zaproszenie na turniej ogólnoświatowy!

Na koniec zaś, jeszcze tylko kilka godzin zostało by zgłosić program i uzyskać nawet 40 zł zniżki na karnet na Polcon 2011! Do dzieła zatem!


______________________
20.07.2011 10:45

Użytkownik jest offline Maqu
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Założyciel tematu

Liczba postów: 8
Kot
 0
Niebo dla fantastów!

Zerknij!

Na Polconie spotkacie nie tylko naszego aniołka! Nieba przybliżą Wam również sławy polskiej fantastyki, takie jak Łukasz Orbitowski (nasz gość honorowy), Jacek Dukaj, Anna Brzezińska, Jakub Ćwiek, Anna Kańtoch, Robert Wegner czy Rafał Ziemkiewicz!

Ale to nie wszyscy goście Polconu, zjawią się na nim również Wit Szostak, Szczepan Twardoch, Maciej Parowski, Marek Huberath, Magdalena Kozak, Andrzej Ziemiański, Ewa Białołęcka, Jacek Inglot, Maciej Guzek, Wojciech Szyda, Rafał Kosik, Paweł Matuszek oraz Michał Protasiuk!


______________________
11.08.2011 23:50

Użytkownik jest offline Maqu
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Założyciel tematu

Liczba postów: 8
Kot
 0
Program Polconu już dostępny

Z radością informujemy, że zakończyliśmy prace nad programem Polconu - możecie go obejrzeć TUTAJ. Zapewniamy 770 godzin programu w ponad 10 blokach. U nas spotkacie ulubionego autora w ramach spotkań literackich i porozmawiacie z twórcami gier komputerowych. Preferujących naukowe podejście do fantastyki zapraszamy na spotkania łączące science z fiction, a miłośników filmu fantastycznego i anime na pokazy, prelekcje i konkursy. Fanów gier zapraszamy na gry we wszelkich postaciach – RPG, LARP, komputerowe, karciane, planszowe.
Zapraszamy całe rodziny - fantastycznym dzieciom zapewniamy fantastyczną rozrywkę i opiekę, podczas gdy rodzice mogą korzystać z reszty programu konwentowego.
Na zakończenie wieczorów zapraszamy na imprezy, koncerty oraz na sobotnią galę rozdania Nagród im. Janusza A. Zajdla za najlepszą polską powieść i opowiadanie fantastyczne.

Zarejestrowani użytkownicy, przy wykorzystaniu zakładki „mój program” dostępnej na stronie, mogą ułożyć własny plan korzystania z atrakcji Polconu.

Niebo dla fantastów otwiera się czwartek 25. sierpnia o godzinie 16.00 i jest dostępne z nocnymi przerwami aż do 16.00 w niedzielę. Wybrane atrakcje będą dostępne całą dobę! Wstęp już od 20 zł!


______________________
24.08.2011 11:08

Użytkownik jest offline Maqu
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Założyciel tematu

Liczba postów: 8
Kot
 0
Organizatorzy za chwilę wchodzą na teren konwentu czynić ostatnie przygotowania. Wy w tym czasie spójrzcie na ostatnie programowe wieści i udogodnienia:

1. Wszystkim tym, którzy już wcześniej chcą dokładnie zaplanować na jakie punkty programu pójdą, udostępniamy tabelkę programową

2. Dorzucamy również tabelę z wydarzeniami związanymi z World of Warcraft, przygotowanymi przez firmę Cryptozoic.

3. Dla użytkowników Androida dostępna jest również aplikacja Plan Konwentowy (do pobrania wAndroid Market) w której jest m.in. dostępny program Polconu 2011.

4. Po programie zapraszamy na ogólnopolconową imprezę do klubu Akumulatory, którą w czwartek, piątek i sobotę zaczynamy o godz. 20.00, a w piątek i sobotę uatrakcyjniamy grillem i kiełbaskam!


______________________
Skocz do:
 
Forum
 Pion Konwentów i imprez > Forum ogólne K-30
        Polcon 2011