Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Witaj, Rekrucie! Witamy serdecznie na naszym forum. Musisz się zarejestrować, by móc korzystać z forum. Jeżeli jesteś już zarejestrowany biegnij się zameldować!
Pseudonim Zapisz login
Hasło
   
Forum
 Pion Gier Fabularnych > Inne gry RPG
        eRPeGowe esperanto - d20
eRPeGowe esperanto - d20
Autor Post
22.07.2005 14:01

Użytkownik jest offline Modilus
Szeregowy
Służba Zasadnicza

Liczba postów: 50
Żółtodziób
 0
eRPeGowe esperanto - d20
Coraz więcej systemów wychodzi na mechanice d20. Już teraz na tej samej mechanice można grać w całe mnóstwo uniwersów nie mających poza nią, ze sobą absolutnie nic wspólnego. Co myślicie o takim ujednoliceniu? Doskonale – wreszcie nie trzeba przyswajać coraz to nowej mechaniki przy graniu w nowy system, czy też mechanika zawsze stanowi w jakiś sposób o charakterze systemu i powinna być indywidualna?


______________________
Jeśli chcesz rozśmieszyć Pana Boga, opowiedz mu o swoich planach.
23.07.2005 00:18

Użytkownik jest offline Mike Sterling
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Liczba postów: 221
Mięso armatnie
 0
D20 ma pewną wadę, a mianowicie poziomy - których niekiedy nie da się sensownie uzasadnić (jeśli w ogóle). O ile do takiego D&D, Earthdawna czy ogólnie fantasy (np. 7th Sea) pasują, tak już do Cthulhu - ni cholery.


______________________
Majksterski
A teraz, drogie dzieci, pocałujcie Misia w dupę. Miś idzie na setę.
02.08.2005 14:57

Użytkownik jest offline Cooba
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Liczba postów: 151
Mięso armatnie
 0
d20 = szit?
Przyjrzałem się swego czasu dyskusji na forum ISY na temat d20... Ktoś tam powiedział, że gracze ZC d20 mają taki tekst "To kiedy zabijemy Wielkiego Cthulhu?".

Uważam, że mechanika powinna być charakterystyczna dla systemu. Czasem robienie czegoś pod gotowy uniwersalny system może czemuś baardzo zaszkodzić... Jest jeszcze kwestia przerabiania gotowych rzeczy na d20- i też nie wiem po cholerę, jedynym powodem wydaje mi się łączenie systemów, ale to już można samemu jakieś konwersje robić- ot, choćby kojarzy mi się, że Deadlands i ZC w jakiejś przygodzie do DL były "połączone" i wcale się nie trzeba uciekać do gry na d20.

Jako gracz nie łączący uniwersów i nie grający w żadne d20 poza D&D uważam, że wciskanie tego systemu wszędzie na siłę jest bez sensu, zdaje się, że jest taka tendencja, podobno nawet WoTC wykupują licencje na gry, żeby je wydać pod szyldem swojego systemu. A w niektórych przypadkach konwersja na d20 to przestępstwo! W ZC nie bierze się kultystów na klatę, tylko przed nimi zwiewa ile sił!


______________________
"The brightest flame burns quickest."
20.10.2005 23:16

Użytkownik jest offline Antis
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Liczba postów: 118
Mięso armatnie
 0
Nom zgodzę się z Coobą... mechanika gry powinna być dopasowana do danego uniwersum, bo ja np. nie wyobrażam sobie Wiedźmina rozgrywającego się w d20...


______________________
27.03.2006 22:17

Użytkownik jest offline Skorban
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Liczba postów: 2
Kot
 0
Cóż, oczywiście że pomysł jednolitej mechaniki jest dobry, ale nie sprawdza się w każdym systemie. Musze jednak przypomniec że d20 można niemal dowolnie modyfikować (obecnie pracuje właśnie nad tym). Przed stworzeniem każdego systemu należy się więc porządnie zastanowić jak nalezy go wydać. Dobrym pomysłem jest wydanie systemu na dwuch mechanikach (np. L5K). Wspomniana legenda ma swoich fanów i swoja mechanikę, ale jest spora rzesza ludzi którzy uznali że L5Kd20 jest o wiele lepsze. Innymi słowy Di Guste non discipute, lub swojsko: Co kto lubi!


______________________
28.03.2006 00:49

Użytkownik jest offline Armand de Morangias
Komandor
Rezerwa


Liczba postów: 3974
Stara Gwardia
 0
d20 rzeczywiście można nazwać erpegowym esperanto - jest skomplikowane, nienaturalne i utrudnia to, co powinno ułatwiać ;P

Konwersja wszystkich systemów na d20 to kpina, ta mechanika nie sprawdza się w systemie, pod który została wymyślona (choć tak naprawdę to system został wymyślony pod kiepską mechanikę i stąd wszystkie problemy), a co dopiero w innych, których podstawowym założeniem nie jest zarąbanie jak największej liczby orków?

Czemu nikt nie spróbuje konwertować innych systemów na mechanikę Storytelling (nWoD'ową)? Jest prostsza, szybsza i o niebo bardziej realistyczna niż d20, spokojnie możnaby na niej grać w ZC, L5K, GS i co kto sobie jeszcze wymyśli. Ale z jakiegoś powodu ludzie oszaleli na punkcie dwudziestoletniego "odgrzewanego kotleta"...


______________________
Not every Abyssal game needs to be a blood-soaked adventure of decadence, brutality and treachery, but it's certainly an option.
Skocz do:
 
Forum
 Pion Gier Fabularnych > Inne gry RPG
        eRPeGowe esperanto - d20