Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Warszawa pod okupacją - makieta z klocków COBI
15-01-2018, 18:22 | 8772 x przeczytano | ARTUT

W ramach prac nad wielką makietą z klocków COBI przedstawiającą Powstanie Warszawskie pracuję aktualnie nad elementami otoczenia, w tym budynkami i pojazdami. Przygotowałem między innymi zarys kamienicy, nad którą jeszcze pracuję. W ramach odpoczynku staram się robić krótkie przerwy nad innymi elementami MOCa.

Jednym z nich jest tramwaj, który może zostać użyty zarówno jako pojazd jak i element powstańczej barykady.

W projekcie użyłem wyłącznie klocków firmy COBI.

Wzorowałem się na oryginalnym tramwaju - wagonie silnikowym typu D, który został zniszczony w trakcie Powstania Warszawskiego:

Źródło: Strona internetowa ZTM

Więcej zdjęć i informacji można znaleźć na stronie: http://www.ztm.waw.pl/historia.php?i=31&c=83&l=1

 

Oczywiście z uwagi na brak wielu przydatnych klocków, musiałem pójść na pewne kompromisy i uproszczenia, ale i tak jestem bardzo zadowolony z tego modelu.

Tramwaj porusza się po torach o szerokości 6 studów, które według mnie idealnie nadają się do odwzorowania zarówno torów kolejowych jak i tramwajowych.

Najmniej zadowolony jestem z wyglądu pantografu czyli urządzenia przesyłającego prąd z sieci trakcyjnej do pojazdu. Niestety jest za gruby. W tym przypadku jednak raczej niewiele da się zrobić. Rozważałem użycie gumowych, czarnych rurek, jednak mam ich za mało, łączenia nie wyglądają dobrze a sama konstrukcja jest za miękka by trzymała odpowiedni kształt.

Film przedstawiający makietę oraz szczegóły konstrukcyjne tramwaju:Zdjęcia:


 

Film (część pierwsza) przedstawiający ulicę z kolumną wojskową:

 

Artur “ARTUT” Machlowski


Informacje dodatkowe:
 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.