Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
20-09-2007, 15:52 | 3052 x przeczytano | verbatim
W bliżej nieokreślonym czasie na ziemi wybucha konflikt zbrojny. Oblicze grozy potęgują coraz to gorsze doniesienia prasowe, obiegające niczym błyskawica planetę. Giną ludzie, lecz nie oni są tutaj najważniejsi - tak naprawdę liczy się pieniądz. Przedstawiony wyżej obraz jest jedynie wytworem ludzkiego umysłu. Połączenie polityki, działań wojennych wraz z nowoczesnym uzbrojeniem to droga, jaką obrali twórcy, aby Jagged Alliance #3 stało się prawdziwym hitem.
 
Fabuła gry została osadzona gdzieś w Ameryce Południowej. Pośrodku nie do końca poznanego przez człowieka kontynentu znajduje się państwo, którego próżno szukać na mapach. Kraj ten jest dla nas interesujący o tyle, iż właśnie tutaj toczy się akcja JA #3. Wybór jednej z czterech stron konfliktu stanie się pierwszą decyzją podjętą przez świeżo upieczonych najemników. Opowiedzenie się po stronie prezydenta, rebeliantów, agresywnego sąsiada, chcącego poszerzyć zasięg terytorialny swych ziem, bądź wielkiej korporacji w rzeczywistości odzwierciedli się w zleconych nam zadaniach. Dla jednej z frakcji korzystniejsza będzie np.: ochrona grupy budynków, dla drugiej - całkowite ich zniszczenie. Jak już z pewnością się domyślacie prezydentowi zależy głównie na utrzymaniu swej władzy, rebeliantom natomiast na obaleniu obecnie panujących, sąsiad chce zagarnąć jak najwięcej dla siebie, a w interesie tajemniczej korporacji leży dopilnowanie, by przynosząca miliardy dolarów wojna nie dobiegła za szybko końca. 
Egotyczny kraj, cztery strony konfliktu oraz zmagania wojenne - brzmi nieźle, ale skąd na to wszystko mamy wziąć pieniądze?  Niestety twórcy JA #3 po macoszemu potraktowali ekonomiczno-gospodarczą stronę rozgrywki. Do naszej dyspozycji oddana zostanie pewna pula pieniędzy, którą wydawać można na wynajęcie nowych najemników i zakup ekwipunku. Zdobycie dodatkowych funduszy nie jest rzeczą trudną. Dodatkowa kasa płynie szerokim strumieniem ze sprzedaży zdobytej broni. Powrót z każdej udanej misji wiąże się też z dodatkowymi zerami na naszym koncie. To by było na tyle, inaczej pieniędzy w najnowszym JA #3 nie zdobędziemy, a szkoda.
 
Zanim zaczniemy rozgrywkę, ważną rzeczą będzie skompletowanie odpowiedniej ekipy gotowych na wszystko najemników. Jest to zadanie trudne, lecz i tutaj nie zostaliśmy pozostawieni sami sobie. Z pomocą przyjdzie nam A.I.M – Międzynarodowe Stowarzyszenie Najemników – pośród członków którego, za odpowiednie wysokie honorarium, kupimy każdego. Maksymalnie dowodzić będziemy aż sześcioma żołnierzami. Warto nadmienić, iż każdy z nich posiada swoje indywidualne zdolności. Odzwierciedla się to w sprawności posługiwania się bronią. Skoro już jesteśmy przy temacie uzbrojenia, to należy wspomnieć, że do naszej dyspozycji oddany zostanie spory arsenał metalowych zabawek.
 


JA #3 ma wiernie odzwierciedlać panujące warunki walki. Przepisem na zwycięstwo nie jest z pewnością wtargnięcie z karabinem maszynowym i strzelanie do wszystkiego, co się rusza. Sama rozgrywka wymaga od graczy więcej finezji. Skradanie się, pozbywanie się nieprzyjaciół za pomocą granatów i wiatrówki stanie się w pewnych chwilach jedyną receptą dającą wygraną. Jeśli już znudzi nam się penetrowanie wnętrza budynków w poszukiwaniu wrogów, zawsze będziemy mogli wysadzić cały budynek skutecznie pozbywając się kłopotów.
 
Najważniejszą cechą gry będzie z pewnością walka. Właściwą oprawę audiowizualną zbrojnych zmagań ma zapewnić silnik graficzny zapożyczony z Silent Stroma. JA #3 zapowiada się dość dobrze, warto jednak pamiętać, że tworzony przez F3 Games tytuł jest na razie w początkowej fazie produkcji, więc wszystko się może jeszcze zmienić. Premiera najnowszej odsłony Jagged Alliance nie jest dokładnie znana. Wiadomo jedynie, że najprawdopodobniej nastąpi to w 2008 roku.
 
Autor: Waldemar "verbatim" Słupiński
Redakcja: Marcin "Sharn" Byrski

Informacje dodatkowe:
 
 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.