Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Heroes & Generals

Jeśli tak jak ja lubisz klimat II wojny światowej to koniecznie zainstaluj tę grę! Jestem pewien, że się na niej absolutnie nie zawiedziesz.

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Steel Division: Normandy 44 - zapowiedź gry
19-04-2017, 18:04 | 802 x przeczytano | Silaz

Kiedy dotarła do mnie wieść, że rozpoczęły się prace nad Steel Division: Normandy 44, to z początku byłem obojętny. Głównie ze względu na to, że raz po raz ukazują się podobne tytuły dzięki powracającej modzie na gry historyczne. Stąd też coraz bardziej otwarte podejście twórców do tematyki dwóch ostatnich wielkich wojen. Osobiście chętniej podchodzę do tej drugiej jeśli chodzi o rozgrywkę, a tego pierwszorzędnym czynnikiem jest większa zawartość broni czy pojazdów.

Gra, której się dziś przyjrzę z bliska nie okazała się kolejnym fps-em a pełnoprawnym RTS-em studia Eugen Systems, twórców wspaniałego Wargame. Zapoznałem się z wieloma materiałami, żeby móc wam przybliżyć czego możecie się spodziewać po tej produkcji.

Jak możemy wyczytać w tytule, gra osadzona jest w realiach drugiej wojny światowej a dokładniej w 1944 roku podczas bitew w Normandii zaczynając od słynnego D-Day, czyli desantu alianckich sił m.in. na plaży Omaha. Podczas rozgrywki będziemy mieli styczność z siedmioma armiami różnych państw, które brały udział w tej kampanii. Między innymi znajduje się w nich Polska. Do dyspozycji gracze mają dostać ponad 400 jednostek, od piechoty przez czołgi aż po lotnictwo, co jest według mnie naprawdę satysfakcjonujące.

Nieuniknione jest to, że zagrywając się w Steel Division będziemy musieli być skupieni i obserwować to co się dzieje na polu walki. Ciekawym szczegółem jest tu linia frontu, która zmienia się zależnie od pozycji naszych oraz przeciwnych jednostek. Gra jest dość realistyczna, a twórcy poszli w kierunku symulacji wzorując się na prawdziwych mechanikach wojennych. Z biegiem bitew będziemy mieli dostęp do silniejszych jednostek, a sama potyczka będzie nabierać szybszego tempa. Twórcy zadbali również o przejrzysty interfejs, który bez problemu większość graczy opanuje bez problemu. Warto też wspomnieć o trybie multipalyer, który również się tam znajduje i będzie pozwalał na rozgrywkę nawet dwudziestu graczom jednocześnie.

Gra ma wystartować już 23 maja bieżącego roku, więc to lekko ponad miesiąc do premiery. Do tego czasu twórcy zdążyli grę wypolerować niemalże na glanc. Mechanika nie szwankuje, AI podwładnych oraz przeciwników jest na wysokim poziomie i jak na razie nie sprawia kłopotów. Moim zdaniem ten rok w kategorii RTS-ów będzie należał do Steel Division bez dyskusji. A nam pozostaje czekać do premiery.


Informacje dodatkowe:
 
Możliwość zakupu  
Cena  
~129,99
 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.
  • Auta PRL - Makieta z klocków COBI
    Makieta blokowiska z czasów PRL przygotowana z okazji premiery nowej serii "Auta PRL" od COBI. Możecie tam zobaczyć przedpremierowo modele: Melexa, Trabanta, Malucha, Poloneza i Syrenki.
    RIOT: Civil Unrest - zapowiedź gry
    Powiem Wam, że zabawa jest KOSMICZNA!!! Ta gra jest niesamowicie grywalna. Mimo ubogiej, żeby nie powiedzieć, że wręcz niechlujnej grafiki i dość skromnej ścieżki audio, bardzo trudno jest odkleić się od komputera.

   $$5#3... transmisja przerwana...