Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
17-05-2006, 11:42 | 2674 x przeczytano | cyperian

Od niemal pół roku za sprawą firm Ensemble Studios i Microsoft gracze z całego świata mogą grać w trzecią część Age of Empires. O tym, jak udanym tworem jest owa gra, nikomu chyba nie trzeba przypominać. Każdy, kto jest fanem serii bądź tego gatunku wie, że AoE oprócz doskonałej grafiki ma również wciągającą fabułę. Jednak dokładniej przyglądając się rozgrywanej historii zauważyć można, że rdzenni mieszkańcy Nowego Świata potraktowani są w niej iście po macoszemu. Żeby naprawić to niedopatrzenie, Ensemble Studios wzięło się ponownie do pracy. Tym razem będziemy mieli możliwość zdjęcia kilku skalpów żądnym ziemi przybyszom z Europy.
Age of Empires III: The WarChiefs


Wydanie zapowiadanego przeze mnie dodatku było tylko kwestią czasu. Po pierwsze dlatego, że nie zabija się kury znoszącej złotej jajka. W końcu każdy expansion pack do udanego tytułu to kolejne pieniądze. A po drugie dlatego, że jeden z twórców, Sandy Petersen, w jednym z wywiadów nie krył młodzieńczej fascynacji Dzikim Zachodem. Jak sam powiedział: „Dorastałem w latach sześćdziesiątych i wówczas wszyscy bawili się w Indian i kowboi. Część dzieciaków chciała być żołnierzem Kawalerii, a ja zawsze chciałem być jednym z tysiąca krzyczących Siuksów. Wymalowanym wojownikiem szarżującym z toporkiem na kolonizatorów (…)”.

Między innymi dzięki tym fantazjom pana Petersena i my będziemy mogli poczuć się wodzem rozwrzeszczanych Indian. No, może nie aż tak rozwrzeszczanych, bo przecież nie byli to ludzie prymitywni i żądni tylko i wyłącznie skalpów. W nadchodzącym dodatku do naszej dyspozycji zostaną oddane trzy różne plemiona zamieszkujące wówczas ziemie dziewiczej Ameryki. Póki co wiadomo o wprowadzeniu do rozgrywki Konfederacji Irokezów (skupiającej kilka różnych plemion) oraz Siuksów. Trzecia nacja jest wciąż zagadką, chociaż chodzą słuchy o Aztekach albo Inkach.
Age of Empires III: The WarChiefs


Fabuła ma być silnie związana z tą znaną z gry podstawowej. Wciąż będziemy mieli do czynienia z rodziną Blacków i ich problemami w Nowym Świecie. Nowe misje przybliżą nam kulturę i życie rdzennych amerykanów. Wiadomo, że oprócz charakterystycznego wyglądu postaci i architektury, do naszej dyspozycji oddane zostaną nowe technologie.

Prawda jest taka, że do dnia dzisiejszego twórcy nie zdradzili zbyt wiele szczegółów dotyczących gry. Dlatego też musimy posiłkować się zdawkowym info, jakim raczy nas Ensemble Studios. Wiadomo, że Konfederacja Irokezów będzie jedną z najbardziej otwartych na przybyszów z Europy nacją (zgodnie z historią ;) ). Będą łączyć techniki, które sami rozwinęli oraz szereg nowinek ze Starego Świata. Dzięki temu wojsko Irokezów będzie jednym z najsilniejszych z dostępnych w dodatku. Jak wiadomo, część jednostek Indian wystąpiła w podstawowej części gry jako NPC. Na bazie tego, do gry zostaną włączone ich nowe typy (głównie wojenne).
Age of Empires III: The WarChiefs


W przypadku Siuksów wiadomo tyle, że będą oni dosyć dobrze rozwinięci z racji tego, że zajmują większe tereny niż Irokezi i niektóre nacje z Europy. Gra nimi ma znacznie różnić się od pozostałych. Pomimo niewielkiej siły ognia w stosunku do Irokezów, będą bardzo dobrze wyszkolonymi wojownikami. Siuksowie to głównie jednostki piechoty wyposażonej w ciężki sprzęt, a ich zaletą ma być siła uderzenia i szybkość walki.

Dodatkowo wszystkie frakcje z Warchiefs, jako że mimo wszystko zacofane technologicznie, będą prędko się rozwijać. Szybciej osiągną wyższy poziom, by móc nawiązać równą walkę z kolonistami. Jak widać Indianie będą tą „nacją”, która pomimo słabej siły będzie dynamiczna i liczebna.
Age of Empires III: The WarChiefs


W chwili obecnej to w zasadzie wszystkie informacje, jakie udało się uzyskać od developera. Jak każdy tytuł w zapowiedziach, tak i ten wydaje się doskonały. Jak będzie naprawdę, przekonamy się jesienią wraz z rozpoczęciem roku szkolnego.  


Informacje dodatkowe:
 
Producent  
Wydawca  
Premiera  
 wrzesień 2006
Kategoria  
 RTS
 

 


 
19-05-2006, 10:48 | Drag | Komentarzy w sumie: 265
Nie moge sie doczekac. I tka wszystkich bede masakrowal Turasami ;)


Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.

  • Warning: Smarty error: unable to read resource: "rpg/intercom_main.tpl" in /home/mainterm/www/class/tpl/Smarty.class.php on line 1088

    Warning: Smarty error: unable to read resource: "rpg/intercom_main.tpl" in /home/mainterm/www/class/tpl/Smarty.class.php on line 1088
   $$5#3... transmisja przerwana...