Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Xbox Fun Day 2010 - relacja
03-09-2010, 10:54 | 9714 x przeczytano | ARTUT
Jeszcze kilka lat temu zupełnie nie rozumiałem fenomenu konsol. Śmiałem się z zabawnych padów, którymi nie dało się grać. Oczywistą oczywistością była dla mnie myszka i klawiatura. Nie wyobrażałem sobie sterowania małą, plastikową gałką. Moje podejście zmieniło się dopiero, gdy zupełnie przypadkiem zostałem zmuszony do zakupu Xboxa 360. Zacząłem grać, nauczyłem się używać pada, i nagle okazało się, że wolę katować mojego microsoftowego klocka niż używać komputera. Oczywiście na konsoli nie jestem w stanie grać w moje ulubione gry: Ultimę Online, Transport Tycoon Deluxe czy Sim City 4. Mimo to, praktycznie wszystkie nowości odpalam już na moim Xboxie.

Gdy dotarła do mnie informacja, iż pod koniec sierpnia firma Microsoft chce zorganizować w pobliżu Krakowa zjazd fanów swej konsoli, nie zastanawiałem się długo nad wyjazdem. Xbox Fun Day 2010 to kolejna edycja imprezy, której celem jest integracja polskich graczy, oraz zaprezentowanie im, w atrakcyjnej formie pikniku, nowości z branży.

W tym roku na miejsce eventu wybrano hotel Ostaniec położony w miejscowości Podlesice (niedaleko Zawiercia). Przepiękna okolica (wszak to Jura Krakowsko-Częstochowska) nastawiała optymistycznie do wyjazdu. Przygotowano 500 zaproszeń, o które gracze musieli walczyć w różnych konkursach organizowanych w największych  growych mediach w Polsce. Dodatkowo na imprezie pojawili się dziennikarze i przedstawiciele polskich wydawców i dystrybutorów gier.

Impreza była całkowicie darmowa. Uczestnicy otrzymali na powitanie specjalne talony na napoje i posiłki, zestaw gadżetów i duży identyfikator. Na polu namiotowym miejsca było pod dostatkiem, toalety i prysznice czyste i pachnące, lane piwko smakowało wyśmienicie, a ci którym nie wystarczyły zapewnione przez organizatorów posiłki mogli najeść się do syta w namiocie piknikowym bądź w pobliskiej stołówce. Dziennikarze i VIPy spali zaś w hotelu, gdzie w drink barze do późnych godzin nocnych prowadzili mniej lub bardziej branżowe dysputy. Leciały tam też grube żarty, w których oczywiście się specjalizuję. Była także okazja do MEGA POJEDYNKU BRANŻOWYCH TYTANUFF, w którym przedstawiciel Cenegi gromił wszystkich na piłkarzykowym stole ustawionym w holu hotelu.

Do dyspozycji graczy przygotowano duży namiot z kilkunastoma konsolami. Dodatkowo w hotelu można było wypróbować najnowszy produkt Microsoftu czyli Kinect. Gdyby przypadkiem ktoś ostatni rok spędził zamknięty w piwnicy, to śpieszę z wyjaśnieniami, iż chodzi o specjalny zestaw dołączany do konsoli. Przypomina on miniaturowy projektor cyfrowy. Dzięki niemu kontrolerem gry staje się całe ciało gracza. Urządzenie bezbłędnie wykrywa ruchy użytkownika, dzięki czemu zabawa z Xboxem nabiera jeszcze więcej uroku. Póki co dostępne są tylko proste, arkadowe gierki w których można m.in. wziąć udział w biegu przez płotki bądź zagrać w kręgle. Wkrótce jednak mają pojawić się na rynku mniej infantylne gry i programy.

Na Xbox Fun Day 2010 odbyło się wiele przedpremierowych pokazów gier, spotkań z wydawcami i dystrybutorami, kilka prelekcji i turniejów. Wszystko to w luźniej, wesołej i piknikowej atmosferze. Ogromną zaletą imprezy była właśnie ta przyjazna atmosfera. Ze wszystkimi można było porozmawiać przy piwku, a każdego uczestnika traktować jak starego kumpla.

Największą wadą imprezy była paskudna pogoda, na którą podobno wyłożyła ciężkie pieniądze firma Sony. Niebo było potwornie zachmurzone i bez przerwy straszliwie padało. Ogromna większość uczestników musiała przez to spać w przemoczonych namiotach. Ponieważ na imprezę przyjechałem mocno przeziębiony i zakatarzony, to po trzech dniach konsolowego melanżu wróciłem do Krakowa z gorączką.

Mimo obrzydliwej pogody bawiłem się w Podlesicach wyjątkowo dobrze. Poznałem świetnych ludzi i znakomicie spędziłem weekend. Microsoftowi należą się za organizację Xbox Fun Day 2010 wielkie brawa, tym bardziej, że w końcu, już w listopadzie zostanie po wielu latach cierpień, uruchomiona polska wersja Xbox Live.

Do zobaczenia za rok!

Autor: Artur „ARTUT” Machlowski

Informacje dodatkowe:
 
 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.