Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Czarne Kamienie #5: Splątane sieci - recenzja
16-09-2010, 08:50 | 3654 x przeczytano | miyove
Wszystkich, którzy zaczynali już tęsknić za światem Krwawych, z pewnością ucieszy fakt, iż 17 września swoją premierę będzie miał piąty z kolei tom cyklu Czarnych Kamieni. Splątane sieci to kolejne dzieło, stworzone przez niezawodną Anne Bishop, które bezlitośnie porywa czytelnika na długie godziny. Nie zawiodą się jednakże i ci, którzy nie mieli styczności z poprzednimi częściami serii, bowiem Splątane sieci nie są ściśle związane z opisanymi wcześniej wydarzeniami.

Jaenelle Angeline- potężna Czarownica i córka samego Wielkiego Lorda Piekła- wpada na (z pozoru) niewinny pomysł stworzenia atrakcji na jesienne święto plonów obchodzone w królestwie. Atrakcją tą ma być Dom Strachu, który według wyobrażeń pewnej grupki dzieci jest odpowiednikiem przeciętnego mieszkania Krwawych. Królowa wraz z Marian kupuje więc opustoszały dom i wspólnie planują atrakcje, które z pomocą zaklęć będą straszyć wszystkich odwiedzających. Żadna z nich nie spodziewa się jednak, że całe to przedsięwzięcie będzie wzorem dla pewnego Krwawego, który stworzy misterny plan zamordowania wszystkich członków królewskiego rodu SaDiablo. Kto zostanie uwięziony w śmiertelnej pułapce? Czy Jaenelle zdąży na czas i uratuje nieszczęśników, nie narażając przy tym siebie samej? Jedno jest pewne- stawką w tej chorej grze jest życie.

Jestem w pełni podziwu dla kunsztu autorki całej serii. Zdaje się, że Bishop ciągle ma mnóstwo oryginalnych pomysłów, których nie waha się wykorzystywać. W ręku trzymam bowiem już piąty tom przygód tych samych bohaterów, a ciągle czuję niedosyt i napięcie towarzyszące oczekiwaniu na kolejną porcję wspaniałej lektury. Splątane sieci są dla mnie tomem wyjątkowym, ponieważ w powieść czysto fantastyczną wplecione zostają cechy sensacyjnej historii, od której nie sposób oderwać wzroku. Grupa bohaterów uwięzionych przez psychopatę w naszpikowanym morderczymi pułapkami domu brzmi znajomo, prawda? Znajome będą więc zatem sceny rozbryzgiwanej krwi i niekoniecznie pomocnych wskazówek, które dają nadzieję na wyjście z domu, z którego wyjścia tak naprawdę nie ma. O ile w typowej historyjce tego pokroju zabawkami są noże, piły mechaniczne i wymyślne narzędzia tortur, tak w świecie wykreowanym przez Bishop wraz z ofiarami stawiamy czoła wymyślnym iluzjom, zaklęciom, cildru dyathe, czy żyjącym demonom. Wszystko opisywane jest zaś w taki sposób, że czytelnik z napięciem oczekuje kolejnych niespodzianek. W książce nie brakuje też historii z przeszłości królewskiego rodu, które dodają smaczku życiorysom ulubionych bohaterów.

Podsumowując, Splątane sieci są tomem niezwykle intrygującym i nieco odmiennym od poprzednich części cyklu. Nie ma tu wielkich bitew i spektakularnych pojedynków, jednakże czytelnicy mogą liczyć za to na sporą dawkę misternych intryg i mieszanych uczuć, które kierują życiem bohaterów. Warto poświecić na tę pozycję nie tylko pieniądze, ale i wolny wieczór, bo nic tak skutecznie nie odrywa od przytłaczającej rzeczywistości jak dobra powieść fantastyczna.

Autor: Justyna miyove" Marud
Redakcja: Jan „Johny” Lelito

Anne Bishop
Czarne Kamienie
5.tom: Splątane sieci

Tytuł: Czarne Kamienie #4: Serce Kaeleer
Autorka: Anne Bishop
Tytuł oryginału: Dreams made flesh
Tłumaczenie: Monika Wyrwas-Wiśniewska
Wymiary: 150 x 215
Liczba stron: 448
Oprawa: miękka z tłoczeniami
ISBN: 978-83-927322-5-9

Zobacz recenzję: Trylogia Czarnych Kamieni #1: Córka Krwawych
Zobacz recenzję: Trylogia Czarnych Kamieni #2: Dziedziczka Cieni
Zobacz recenzję: Trylogia Czarnych Kamieni #3: Królowa Ciemności
Zobacz recenzję: Czarne Kamienie #4: Serce Kaeleer


Informacje dodatkowe:
 
Wydawca  
Premiera  
 17.09.2010
Kategoria  
 Powieść
Platforma  
 

Ocena:
 
Ogólna
95%
 
Ocena końcowa: 95%
 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.