Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Dzieci demonów - recenzja #2
26-04-2012, 11:33 | 1345 x przeczytano | tala86
J.M. McDermott to amerykański pisarz, który ukończył University of Houston, gdzie pobierał nauki kreatywnego pisania, oraz University of Southern Maine, na którym zrobił licencjat z literatury popularnej. Ma na swoim pisarskim koncie już kilka książek, ale polskim czytelnikom znany jest dzięki Dzieciom demonów, która jest pierwszym tomem trylogii Psia Ziemia.

Na terenie całego świata rozpleniło się zło, a dokładniej dzieci poczęte przez demony – wyznawców bogini Elishty. Według ludności ten pomiot diabelski ma skażoną krew i tak samo stanie się ze wszystkim i wszystkimi, których taki bękart dotknie. Jednak ludzie mogą liczyć na ochronę, bowiem od niepamiętnych czasów Wędrowcy Błogosławionej Erin – biegający z wilkami członkowie watahy, mają za zadanie tropić i likwidować Bezimiennych. Tylko, czy na pewno każda z tych osób zasługuje na śmierć?

Na książkę skusiłam się ze względu na dość pozytywne recenzje, jakie miałam okazję czytać na jej temat. Niestety, teraz bardzo tego żałuję. Czas, który spędziłam nad tą powieścią, mogłabym spokojnie poświęcić na dużo ciekawszą lekturę.

Dzieci demonów od początku wydają się bardzo chaotycznie napisane. Tym bardziej, że autor ciągle przeskakuje w czasie, od przeszłości do teraźniejszości. Można odnieść przez to wrażenie, iż powieść składa się z niepowiązanych ze sobą skrawków różnych wydarzeń. W świetle tego, ciężko jest mi powiedzieć cokolwiek o tempie akcji. Fabule brakuje spójności i tego jednego elementu, który powoduje, że czytelnik wciąga się w czytaną historię od początku do końca. Osobiście, często miałam ochotę rzucić tę książkę po prostu w kąt i o niej zapomnieć.

Jednak pomimo tych niedociągnięć, autorowi nie można odmówić tego, że w sposób perfekcyjny kreuje świat, w jakim rozgrywa się cała historia. Ludzie zasiedlający Psie Ziemie trzymają się archaicznych przekonać i podziałów na klasy, co można porównać do średniowiecza.

Podsumowując, Dzieci demonów są może napisane prostym i zrozumiałym językiem, jednak brak ciągłości zdarzeń doskonale odstręcza od książki. Jeżeli szukacie więc czegoś dobrego z fantastyki, od tak, aby się oderwać od rzeczywistości, to z całą stanowczością stwierdzam, że tę pozycję powinniście omijać jak najszerszym łukiem.

Autor: Natalia „tala86” Zdziechowska
Redakcja: paulina wasik

Dziękujemy wydawnictwu Prószyński i S-ka za udostępnienie egzemplarza do recenzji.


Tytuł:Dzieci demonów
Autor: J.M. McDermott
Tytuł oryginału: Never Knew Another
Tłumaczenie: Kamil Lesiew
Data wydania: 17 stycznia 2012
Wydawca: Prószyński i S-ka
Cena: 32,00 zł
Ocena:
 
Ogólna
15%
 
Ocena końcowa: 15%
 

Powiązane linki:
 
Dzieci demonów - recenzja

 
 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.