Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Czarownica - recenzja filmu
08-06-2014, 20:16 | 10320 x przeczytano | ARTUT
O rety! Ale ten film jest słaby! O rety! Jak niewiele brakowało, żeby ten film był naprawdę świetny! No ale zacznijmy od początku…

Zwiastuny "Czarownicy" zapowiadały naprawdę dobry kawał kina. Odświeżona opowieść o śpiącej królewnie, z całą masą świetnych efektów specjalnych w 3D, a do tego Angelina Jolie, którą osobiście się nie zachwycam, ale szczerze ją lubię i szanuję (głównie za to co robi dla świata i dla swojej własnej rodziny). Żeby tego było mało, scenariusz stworzyła Linda Woolverton znana głównie z takich filmów jak: "Alicja w krainie czarów", "Król Lew", czy "Piękna i Bestia" a za reżyserię wziął się sam Robert Stromberg, który był scenografem w takich hitach jak "Avatar" czy "Oz Wielki i Potężny". Można było się spodziewać naprawdę fajnej uczy dla oczu, uszu i umysłu. Tymczasem jak dla mnie stworzono film ładny, którego przesłanie absolutnie zamazano i zmarnowano.

No bo kurcze blade, jak mantrę powtarzam to, że filmy familijne czy te skierowane bezpośrednio do dzieci powinny czegoś uczyć, o czymś konkretnym mówić i zostawić po sobie ślad. Nie trzeba być geniuszem by wpaść na to, że "Czarownica" to film, po obejrzeniu którego widz powinien wiedzieć, że dobro zawsze zwycięża (a przynajmniej w bajkach), że ci, którzy są źli i zło czynią zawsze zostaną ukarani (a przynajmniej w bajkach), że miłość jest dobra a łotry, które chcą zmienić mogą stać się milusimi prosiaczkami.

No kurde, zabrakło tego wszystkiego w "Czarownicy". Jedyne o czym ten film może powiedzieć widzom to to, że Twój tatuś może szybko ześwirować i stać się szalonym szaleńcem, że zła i brzydka czarownica (czy odpychający, obleśny sąsiad z naprzeciwka) tak naprawdę może po jakimś czasie (kiedy już wystarczająco często Cię popodgląda zza krzaka i poprzytula) stać się Twoim najlepszym przyjacielem, mimo, że nadal będzie miał paskudny ryjek, rogi i będzie się ubierał na czarno.

Na domiar złego, przystojny i radosny książę Filip, który jest ukochanym głównej bohaterki (tej co zasnęła) to jakaś ciamajda, która niczego nie dokonała wyjątkowego a tylko ma ładną buzię, fajne ciuchy i świetną brykę (w sensie konia).

AAAAAaaaaa… chce mi się wyć! Dlaczego ktoś zrobił taką krzywdę temu obrazowi? Dlaczego główna bohaterka, na którą zło czyha i wyciąga ku niej swe paskudne pazury, nie ratuje się z opresji dzięki swemu dobremu serduszku i pomocy przyjaciół i szczerze kochających ją… kochanków… eee… w sensie jednego jej ukochanego.

Nie warto więcej pisać o tym filmie. Kup drogi czytelniku magazyn Viva z gratisowym filmem "Czarownica" albo zaczekaj jak puszczą go w TVN albo w Polsacie. Ale niech Cię ręka boska broni przed pójściem do kina albo co gorsza zabraniem tam jakichkolwiek dzieci (niekoniecznie swoich).

Lepiej zobaczyć kolejny raz "Króla Lwa" albo klasyczną "Śpiącą Królewnę".


Artur "ARTUT" Machlowski


 


 
11-06-2014, 23:38 | Solo | Komentarzy w sumie: 5
Cóż, miałem nadzieję, że zaciągnę się i utkwię w ponadgodzinnej i MIŁEJ nostalgii, natomiast po tej recenzji wolę zachować hajs i czekam na Jump Street 22.


Ech, dajcie mi kilkanaście milionów, to zrobię JA lepszy film...


 
08-06-2014, 23:07 | Yasiu | Komentarzy w sumie: 115
Zaoszczędziłem na bilecie - dzięki :)


 
08-06-2014, 23:02 | konieczko | Komentarzy w sumie: 47
Najgorszy film tego roku i jeden z najgorszych na jakich byłem w kinie, jest tylko trochę lepszy od Movie 43


 
08-06-2014, 21:35 | Szarmancki_Łoś | Komentarzy w sumie: 46
Zgadzam się w 100% kupa jakich mało :)


Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.