Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
MeetYT5 - relacja z imprezy
16-01-2017, 00:26 | 7627 x przeczytano | ARTUT
MeetYT 5 w zasadzie rozpoczął się nieoficjalnie już w piątek od specjalnej "Before Party" czyli "imprezy przed imprezą" zorganizowanej specjalnie tylko dla zaproszonych gości (głównie Twórców i VIPów).

Od kilku lat jestem częstym gościem imprez poświęconych twórcom i twórczości internetowej. Oprócz tego, że bywam tam służbowo, to jest to zawsze okazja do spędzenia czasu z przyjaciółmi, poznania nowych, oraz szansa na dobrą zabawę.

Krakowski MeetYT to event, który ma już wyrobioną świetną markę. Poprzednie edycje były bardzo udane i z roku na rok impreza się rozwija. Tym razem event odbył się w Tauron Arena czyli nowoczesnej hali sportowo rozrywkowej, w której całkiem niedawno koncertował sam Justin Bieber. Chyba każdy się ze mną zgodzi, że jest to zdecydowanie najlepsza z lokalizacji w jakich kiedykolwiek organizowano jutuberskie eventy. Pomijając niesamowity wygląd samego budynku, który o zmroku zamienia się w ogromny ekran wyświetlający animowane reklamy, ogromną jego zaletą są szerokie ciągi komunikacyjne, ergonomia i ogromna przestrzeń. Na szczególną uwagę zasługuje mega nowoczesny sufit z ogromnymi czterema ekranami. Żadna, nawet najbardziej nowoczesna hala expo, Hala Stulecia czy inne hale sportowe nie mogą się z krakowską Tauron Arena równać. Organizatorom innych tego typu eventów ciężko to będzie przebić.

MeetYT 5 w zasadzie rozpoczął się nieoficjalnie już w piątek od specjalnej "Before Party" czyli "imprezy przed imprezą" zorganizowanej specjalnie tylko dla zaproszonych gości (głównie Twórców i VIPów). Organizatorom należy się za to wielka pochwała, bo była to okazja do przywitania się ze starymi znajomymi i poznawania nowych, ale także po prostu do wspólnej, świetnej zabawy. Event odbył się w wielkim parku trampolin. Zabawa była NIE-SA-MO-WI-TA!!! Przyznam, że byłem w takim obiekcie pierwszy raz i naprawdę nie spodziewałem się, że może to sprawić tyle frajdy. Skoki na przeróżnych trampolinach, małpie gaje, baseny z gąbkowymi kostkami i inne urządzenia, które oblegali popularni Jutuberzy skutecznie nas wszystkich wykończyły. Wszyscy bawili się jak dzieci. Wielu twórców przyniosło ze sobą kamery i aparaty więc spodziewajcie się wkrótce licznych relacji w różnych kanałach.

Oczywiście głównym wydarzeniem była jednak sobotnia impreza, która odbyła się 14 stycznia w Tauron Arena. Od godziny 10:00 hala zaczęła się napełniać podekscytowanym tłumem. Dwie ogromne kolejki (pierwsza dla posiadaczy biletów Gold i druga dla tych, którzy posiadali zwykłe bilety) dość szybko udało się rozładować.

W środku można było znaleźć w zasadzie to wszystko co na innych imprezach tego typu, czyli wielką scenę z profesjonalnym nagłośnieniem koncertowym i ogromnym telebimem, na której odbywały się spotkania, konkursy i koncerty, oraz stanowiska z grami wideo i stoiska internetowych twórców, gdzie można było kupić ich gadżety. Oczywiście największą atrakcją dla uczestników była okazja do spotkania na żywo swoich ulubionych gwiazd, zdobycie ich autografów, wspólnego zdjęcia czy zbicia z nimi piątki, albo zgarnięcia przytulasa. Co ciekawe MeetYT jest jedną z nielicznych tego typu imprez, gdzie organizatorzy i ochrona tak sprawnie zadziałali przy ustawieniu kolejek do stoisk. Wszyscy widzowie stali w porządnie ustawionych ogonkach, bez ścisku i przepychania się. Wszystkie dzieciaki (szczególnie te niskie) dzięki temu nie były zgniatane, przepychane czy szturchane. To naprawdę bardzo ważne, zarówno ze względu na bezpieczeństwo młodszych uczestników jak i na ogólną atmosferę imprezy. Po prostu udało się uniknąć złych emocji, co autentycznie dało się wyczuć w tłumie. Wszyscy byli jacyś tacy radośni, nie było spin, które często się przytrafiają gdy tłum na siebie napiera.

Warto dodać o absolutnie genialnym pomyśle połączenia promocji marki napojów Tiger z programem atrakcji nawiązujących do Gry o Tron. Otóż organizatorzy zbudowali… królewski tron wzorowany na Żelaznym Tronie zrobiony z… puszek z napojami! Wyglądało to genialnie, przyciągało wzrok i prawie każdy chciał sobie na nim zrobić fotkę.

Ogólnie sponsorzy imprezy powinni być zachwyceni widząc choćby animacje z ich logotypami na ogromnych ekranach pod sufitem, czy wreszcie reklamy na elewacji całej Tauron Arena, które zobaczyłby chyba cały Kraków, gdyby nie smog ;)

Trudno też nie wspomnieć o loży VIP umiejscowionej w koronie widowni, gdzie twórcy za ogromnymi szybami oddzielającymi ich od hali, mogli przez chwilę odpocząć i porozmawiać ze sobą, mając przepiękny widok na całą arenę.Chyba żadna loża VIP na żadnym jutuberskim evencie nie może się z tym miejscem równać.

Na osobną pochwałę zasługuje też akredytacja twórców, a konkretnie ludzie, którzy tam pracowali. Nieczęsto spotykam się na tego typu eventach z takim normalnym, życzliwym i sympatycznym podejściem. Jak zawsze przy takich eventach pojawiają się problemy ze zgłoszeniem wejściówek, zagubionymi nazwiskami czy błędami. Jednakże na MeetYT byłem kilkakrotnie świadkiem jak fajnie i profesjonalnie takie sprawy rozwiązywano. Nie traktowano nikogo z góry i ludzie z obsługi szli chyba każdemu na rękę mimo, że czasem miałem wrażenie, że goście próbują organizatorów najnormalniej w świecie naciągnąć. Ale takie podejście tylko świadczy o wysokiej klasie ekipy MeetYT. Wielu powinno się uczyć od Kacpra, Kuby, Adama & reszty CFA Crew.

Na koniec muszę przyznać, że najbardziej zaskakujące jest to, że w zasadzie imprezę organizowała jedna, bardzo młoda osoba, która była wspierana przez dosłownie kilku współorganizatorów w podobnym wieku. Bez wsparcia wielkich budżetów, bogatych sponsorów czy spółki z ogromną płynnością finansową. To jest najlepszy dowód na to, że w Polsce da się zrobić wiele świetnych projektów jeśli tylko ma się energię i głowę na karku. MeetYT pod tym względem przebija inne tego eventy wspierane przez budżety miejskie i wielkie koncerny z ogromną kasą, organizowane przez spółki zatrudniające co najmniej kilkanaście, osób wspieranych przez zewnętrzne agencje eventowe i medialne.

Osobiście miałem okazję wraz z Michałem “Niedźwiedziem” Niedźwiedzkim przeżyć na MeetYT nasze małe święto, ponieważ właśnie w sobotę 14 stycznia uruchomiliśmy projekt Valkiria Stars (http://stars.valkiria.net) czyli naszą własną sieć zrzeszająca twórców internetowych i kreującą nowe gwiazdy internetu. Na evencie w Krakowie była okazja do nawiązania współpracy z nowymi influencerami zainteresowanymi naszym projektem i spotkania części tych, którzy są już z nami.

Podsumowując, oceniam tegoroczny MeetYT bardzo, ale to bardzo wysoko. Tauron Arena to genialne, w zasadzie najlepsze tego typu miejsce w Polsce na jutuberskie eventy. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, twórcy spisali się na medal, before i afterparty były znakomite, a zabawa była na nich ponadprzeciętna. Pomimo niewielkiego budżetu udało się zorganizować wydarzenie wyjątkowe, które w zasadzie wszyscy twórcy i uczestnicy, z którymi rozmawiałem oceniali jako najlepszą tego typu imprezę w historii. I nie ma w tym ani grama przesady. Oczywiście zawsze mogło być lepiej, więcej, szybciej. Ale przy takim tempie rozwoju, marka MeetYT rozwinie się niedługo tak bardzo, że inni będą ją tylko próbować naśladować.

W trakcie trwania imprezy przytrafiła się zaskakująca rzecz. Otóż w pewnym momencie uruchomił się alert z informacją o możliwości ogłoszenia ewakuacji z uwagi na podejrzenie wystąpienia zagrożenia pożarowego. Automatycznie zadziałały wszystkie systemy, pojawiły się świetlne oznaczenia dotyczące dróg ewakuacji. Pierwszy raz byłem świadkiem takiej sytuacji i byłem pod wrażeniem jak sprawnie i szybko zadziałała ochrona, ratownicy medyczni i strażacy obecni na terenie obiektu. Na szczęście alarm okazał się fałszywy i ewakuacja nie była potrzebna, a impreza mogła trwać dalej. To tylko dowód na to, że nowoczesne rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa naprawdę w sytuacjach kryzysowych mogą pomóc uniknąć niepotrzebnej paniki czy zagrożenia dla uczestników.

Warto dodać też, że w pewnym momencie eventu w szatni zrobił się spory tłum, bo MeetYT przyciągnął naprawdę masę ludzi. I tu znów ochrona zadziałała sprawnie i na chwile wstrzymała możliwość wejścia na event by rozładować zator. Profesjonalni i dobrze zarządzani ludzie w takich sytuacjach działają automatycznie. Byłem świadkiem wielu podobnych zdarzeń na imprezach w Polsce i za granicą, gdzie nie radzono sobie kompletnie z takimi sprawami. Stąd MeetYT zdobył kolejny plus do końcowej oceny.

W zasadzie jest tylko jedna rzecz do której mogę i powinienem się mocno przyczepić. Szkoda, że event trwał tylko jeden dzień, bo chętnie spędziłbym w Tauron Arena cały weekend! Na szczęście z tego co mi wiadomo jest szansa, że jeszcze w tym roku będzie szansa na powtórkę MeetYT. Trzymam za to mocno kciuki!

 

Artur "ARTUT" Machlowski

 

Patronem medialnym eventu jest serwis Valkiria Network

Dowiedz się więcej o projekcie Valkiria Stars


Informacje dodatkowe:
 
 

Ocena:
 
Ogólna
95%
 
Ocena końcowa: 95%
 

Wady i zalety:  
 
Znakomita lokalizacja,
Tauron Arena,
Profesjonalna organizacja i obsługa,
Genialna atmosfera imprezy,
Świetne before i afterparty,
Masa zaproszonych twórców,

 
 
Tylko jeden dzień imprezy :(

 

Powiązane linki:
 
MeetYT 5
CFAgency
Valkiria Stars

 
 


 
19-01-2017, 09:13 | Tuziak | Komentarzy w sumie: 14
Dobra recenzja Artut, z jajem i konkretna. Strzelam, że przy parku trampolin, stała miła pani z mobilną ladą dla tych najbardziej spragnionych :))


 
17-01-2017, 23:20 | Filipas | Komentarzy w sumie: 166
świetna recenzja Artut! :D


 
16-01-2017, 01:12 | Soszi | Komentarzy w sumie: 6
Super recenzja oby było takich więcej :)


Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.