Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Heroes & Generals

Jeśli tak jak ja lubisz klimat II wojny światowej to koniecznie zainstaluj tę grę! Jestem pewien, że się na niej absolutnie nie zawiedziesz.

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Cobi: Spitfire Mk. IX - recenzja
25-03-2017, 14:15 | 606 x przeczytano | Silaz

Kiedy zobaczyłem pierwszą reklamę, że taka seria trafiła na rynek to aż nie mogłem wysiedzieć na miejscu i musiałem pobiec do najbliższego kiosku, zakupić pierwszy numer i to sprawdzić. Kiedyś zbierałem dużo klocków jak i różnych modeli samolotów, czy helikopterów, więc to połączenie wydało mi się wręcz genialne. W swojej kolekcji nie posiadałem już od lat żadnych zabawek, więc podejście do zbierania klockowych samolotów od Cobi z serii Samoloty II Wojny Światowej było moim wspomnieniem do dawnych czasów, żeby znowu poczuć jaką frajdę daje budowanie z klocków oraz zbieranie modeli.  To wszystko w jednym.

Pierwszy numer jak to zwykle bywa, chyba już niemal we wszystkich podobnych kioskowych seriach, kosztował piątaka i zawierał pierwszą z czterech przygotowanych części, samolotu Spitfire Mk. IX w pokryciu pustynnego kamuflażu.

Na pierwszy rzut oka nie mogłem sobie wyobrazić skali w jakiej są wypuszczane modele czyli 1:32, ale nie przejmując się tym kompletnie popędziłem do domu wszystko rozpakować i sprawdzić jak wygląda to w praniu. Po otwarciu okazało się, że mini magazyn oprócz instrukcji zawiera również ciekawe artykuły na temat pilotów i maszyny oraz rozpoczęcie lotniczej encyklopedii o samolotach, która z każdym późniejszym numerem jest alfabetycznie kontynuowana. Zabierając się do montażu z pomocą jasnej i przejrzystej instrukcji obsługi, w kilka minut skończyłem składać elementy swojej maszyny, którymi w przypadku pierwszego numeru był dziób samolotu wraz ze śmigłem oraz dolna część ogonowa. Po złożeniu tych elementów byłem pozytywnie zdziwiony jak duża musi być cała konstrukcja i jak dobrze są oddane detale.

Drugi numer jak się okazało też zakupiłem w kiosku ze względu na to dość późno kupiłem pierwszy i w moim punkcie sprzedaży pojawił się zaledwie po dwóch dniach. Zawierał on całe wykończenie kadłuba wraz z podstawą kabiny oraz skrzydeł. Jak się okazało moje oczekiwania co do rozmiaru modelu się spełniły i nie miałem już najmniejszych wątpliwości co do dalszych zakupów. Ja akurat wybrałem prenumeratę ze względu na wygodę i dodatkowe zalety takie jak dwa numery w jednej paczce oraz dodatkową maszynę na koniec prenumeraty. Po wypełnieniu prostego formularza na stronie dystrybutora po trzech dniach w moje ręce wpadły dwie ostatnie części pierwszego samolotu , odpowiednio trzecia zawierała niemal całe wykończenie skrzydeł oraz figurkę pilota. Czwarta to składane podwozie, podstawkę pod model do złożenia, plus naklejki z oznaczeniami. Te ostatnie sprawiły mi nieco trudności, ale warto było zachować cierpliwość, ponieważ końcowy efekt naprawdę robił wrażenie. Podsumowując otrzymaliśmy solidny, nieźle się prezentujący historyczny model z ruchomymi elementami oraz naprawdę wysokim poziomie detali, który był wart swojej ceny i przekonał mnie do dalszego zbierania kolejnych modeli.

Jako kolejny pojawił się Messerschmitt bf. 109 f-4, odwieczny podniebny rywal brytyjskiej maszyny, więc razem obok siebie będą prezentowały się co najmniej epicko. Jeśli go tylko skompletuję możecie spodziewać się kolejnej recenzji.

Tutaj możecie zobaczyć cały model w pełnym 3D.


Informacje dodatkowe:
 
 

Ocena:
 
Ogólna
90%
 
Ocena końcowa: 90%
 

Wady i zalety:  
 
Detale i szczegółowość modelu,
Rozmiar modelu,
Przystępna cena,
Dostępność i wygoda prenumeraty,

 
 
Sprawiające nieco trudności naklejki z oznaczeniami,

 

 


 
12-04-2017, 11:11 | ARTUT | Komentarzy w sumie: 4672
Fajnie to wygląda :)


Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.
  • Auta PRL - Makieta z klocków COBI
    Makieta blokowiska z czasów PRL przygotowana z okazji premiery nowej serii "Auta PRL" od COBI. Możecie tam zobaczyć przedpremierowo modele: Melexa, Trabanta, Malucha, Poloneza i Syrenki.
    RIOT: Civil Unrest - zapowiedź gry
    Powiem Wam, że zabawa jest KOSMICZNA!!! Ta gra jest niesamowicie grywalna. Mimo ubogiej, żeby nie powiedzieć, że wręcz niechlujnej grafiki i dość skromnej ścieżki audio, bardzo trudno jest odkleić się od komputera.

   $$5#3... transmisja przerwana...