Valkiria Network | V-Game | Gry komputerowe | Ogniem i Mieczem | Gry fabularne | Dzikie Pola | Neuroshima | Świat Mroku | Warhammer
Film | Star Wars | Literatura | Andrzej Pilipiuk | Jacek Komuda | Zmierzch | Komiks | Planszówki | Karcianki | Wędrowycz | Bitewniaki | II wojna światowa
     
Komuda rusza w Polskę
Valkiria - Polub nas na Fejsie
     (0|0)
  
Cobi: T34/85 - recenzja
16-05-2017, 22:20 | 477 x przeczytano | Silaz
W przypadku zestawów z serii WoT na odwrocie instrukcji znajdziemy bonusowy kod z 3 dniowym premium

Czołg, którego nie muszę przedstawiać nikomu, kto choć troszeczkę zaczerpnął tematu Drugiej Wojny Światowej. Radziecka myśl techniczna, która swoją prostotą w produkcji i niesamowitą specyfikacją techniczną, pozwoliła bolszewikom w latach czterdziestych przesunąć szalę zwycięstwa na swoją stronę. Jako jedne z najliczniej produkowanych maszyn tego typu w tamtych czasach, na pole bitwy wysypywały się niczym strażnicy z Matrixa. I to było przede wszystkim ich najskuteczniejszą strategią, w stadzie najlepiej. Silaz bawi i uczy więc odbiegając od historycznej mantry przyjrzyjmy się bliżej naszemu pacjentowi od Cobi. T34 a dokładniej łamane przez 85, czyli późniejsza wersja zmodernizowana chociażby o nową większą wieżę mieszczącą trzech dumnych radzieckich tankierów obsługujących 85 milimetrową lufę.  


Dobierając się do pudełka, które nie pozostawia nam wątpliwości, że model pochodzi z serii World of Tanks znajdujemy w nim takie fanty jak instrukcja i worki z klockami, które w tym przypadku zostały podzielone na dwie części, luzem 3 płytki w wymiarach 16x8 oraz wyjęte żywcem z WoTa naklejki, które możemy sobie nakleić na gotowy model nawet na zawsze, bez wydawania ciężko zarobionego lub jeszcze ciężej kupionego złota. Postrach tygrysków, panterek i innych słodkich kociaków Panzerwaffe w owym zestawie zawiera 425 elementów plus zapas (tak, Cobi dba o nas klientów i dorzuca ekstra łamliwe części w razie przypadku jakby nas poniosło podczas montażu) no i oczywiście jeden niezmordowany czołgista dzierżący lornetkę wraz z pepeszą. 


Model w skali około 1:35 składałem coś koło godzinki z delikatnym hakiem i nie doszukałem się żadnego błędu lub nieścisłości. Miłym dodatkiem w instrukcjach zestawów Cobi są grafiki porównawcze dla gładkich elementów w wymiarze 1 na X dzięki którym wystarczy taki element przyłożyć, sprawdzić czy pasuje i składać dalej bez żadnego trudzenia, pocenia się i przekładania. Standardem już stało się składanie czołgowych zestawów Cobi według następującego schematu: zaczynamy od podwozia przechodzimy na nadwozie, brniemy przez gąsienice aż do wisienki na torcie czyli wieży z lufą czy inną armatą. 

W przypadku zestawów z serii WoT na odwrocie instrukcji znajdziemy bonusowy kod z 3 dniowym premium oraz zależnie od nacji pojazdu po dwa dodatki specjalne. Również w zależności od drzewka danego kraju będą w zestawie znajdowały się różne naklejki. W naszym znajdziemy oprócz rosyjskich haseł i standardowych emblematów taką niespodziankę jak polskiego orzełka czy naklejkę symbolizującą malunek Rudy wraz z odciskami rąk załogi z kultowego serialu Czterej Pancerni i Pies, niestety brakuje czwartej ręki i odcisku łapy Szarika ale myślę, że możemy projektantom to wybaczyć.


Nie chcę Was tu zanudzać moi drodzy czytelnicy czy taki a taki klocek był idealnie spasowany, albo taki a taki klocek bym przełożył czy zmienił, ponieważ liczy się efekt końcowy, a ten robi naprawdę duże wrażenie. Zresztą możecie przekonać się po zamieszczonych tutaj zdjęciach, które są mojego autorstwa, że Cobi robi naprawdę niezłą robotę zrównując klockową zabawkę niemal z realnym modelem. Oczywiście w granicach rozsądku. Redaktor Naczelny potwierdzi moje zdanie, bo też wie co dobre. Chętnie poznał bym Waszą opinię na ten temat oraz dowiedziałbym się jakie Wy zestawy Cobi posiadacie w swojej kolekcji.

Warto wspomnieć również o cenie, która w prostym stosunku cena-jakość-ilość jest naprawdę niska i myślę, że każdy jest w stanie pozwolić sobie na jakikolwiek zestaw, ponieważ ceny nie różnią się wiele od siebie. Tutaj zamieszczam Wam link do produktu dzięki któremu będziecie mogli sobie sami sprawdzić co i ile kosztuje, jakie posiada wymiary itd.

Cezary ''Silaz'' Augustyn

 

                                                          

 


Informacje dodatkowe:
 
Producent  
Możliwość zakupu  
Cena  
~99 zł
 

Ocena:
 
Ogólna
100%
 
Ocena końcowa: 100%
 

Wady i zalety:  
 
Niska cena,
Wiele elementów,
Odwzorowanie modelu,
Spasowanie klocków,

 
 

 

 
Komentarze:


 
16-05-2017, 22:45 | ARTUT | Komentarzy w sumie: 4596
Świetna recenzja. A fotki mnie rozwaliły. Wyglądają nieziemsko :DSkomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.
   

Witamy w terminalu Militarnej Sieci Valkiria. Wszystkim rekrutom przypominamy o obowiązku rejestracji swych danych w celu podjęcia służby w siłach zbrojnych MSV.

Życzymy owocnej służby!!

* * *
Zaciągnij się do jednostki lub zostań jej dowódcą!

* * *

Szukasz kontaktu z V-Sztabem? Napisz do nas: kontakt[at]valkiria.net

* * *

Wrogą propagandę należy zwalczać! Do tego najlepiej nadaje się rakieta naprowadzana VX456.

* * *


Gdy zostaniesz ranny na polu bitwy, pamiętaj by wzywać Podsystem Medyczny tylko w przypadku bezpośredniego zagrożenia wszystkich funkcji życiowych. Nieuzasadnione wezwania będą karane!

* * *

W przypadku utraty łączności z Terminalem Głównym nie zapominaj o Podręcznym Zestawie Samobójczym!

* * *
Studia - jakie?
Co ostatnio przeczytałam(em)?
Ostatnio słuchałem...
W jaką planszówkę ostatnio...
gdzie kupujecie?
Assassin's Creed [x360]
Wiedźmin MMORPG
W co teraz gracie?
Najstarsze gry w jakie...
Przywita się..


Profil użytkownika
Pseudonim

Hasło

Zapisz login

Przypomnij hasło!
Rejestracja

Na służbie:
Żołnierze: 1
Silaz
Cywile: 36

Statystyki wizyt:
Wizyty: 2932418
Dziś gości: 53
Ten miesiąc: 2951
Rekord gości: 2237
Gości wczoraj: 170
Tako milczy Zaratustra - plansze


Saga o Atlasie i Axisie #3 - plansze


Ralph Azham #8: Nie pochwycisz płynącej rzeki - plansze


Ostatki - plansze


Layers of Fear - screeny


Najnowsze pliki

Interior #1
Interior jest biuletynem z fanowskimi materiałami do gry fabularnej...
Ja, Diablica - fragment
Ymar - fragment
Nowa Fantastyka 08/2010 - zapowiedź
Powrót do Katedry Szkarłatnych Witraży - raport z sesji Klanarchii

$$5#3... transmisja przerwana...

Newsletter
Zapisz się do naszego newslettera
Magazyn Valkiria
Propaganda
V-Game
E-mail
Imię
Format

-->