Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Heroes & Generals

Jeśli tak jak ja lubisz klimat II wojny światowej to koniecznie zainstaluj tę grę! Jestem pewien, że się na niej absolutnie nie zawiedziesz.

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Cobi: T34/85 - recenzja
16-05-2017, 22:20 | 589 x przeczytano | Silaz
W przypadku zestawów z serii WoT na odwrocie instrukcji znajdziemy bonusowy kod z 3 dniowym premium

Czołg, którego nie muszę przedstawiać nikomu, kto choć troszeczkę zaczerpnął tematu Drugiej Wojny Światowej. Radziecka myśl techniczna, która swoją prostotą w produkcji i niesamowitą specyfikacją techniczną, pozwoliła bolszewikom w latach czterdziestych przesunąć szalę zwycięstwa na swoją stronę. Jako jedne z najliczniej produkowanych maszyn tego typu w tamtych czasach, na pole bitwy wysypywały się niczym strażnicy z Matrixa. I to było przede wszystkim ich najskuteczniejszą strategią, w stadzie najlepiej. Silaz bawi i uczy więc odbiegając od historycznej mantry przyjrzyjmy się bliżej naszemu pacjentowi od Cobi. T34 a dokładniej łamane przez 85, czyli późniejsza wersja zmodernizowana chociażby o nową większą wieżę mieszczącą trzech dumnych radzieckich tankierów obsługujących 85 milimetrową lufę.  


Dobierając się do pudełka, które nie pozostawia nam wątpliwości, że model pochodzi z serii World of Tanks znajdujemy w nim takie fanty jak instrukcja i worki z klockami, które w tym przypadku zostały podzielone na dwie części, luzem 3 płytki w wymiarach 16x8 oraz wyjęte żywcem z WoTa naklejki, które możemy sobie nakleić na gotowy model nawet na zawsze, bez wydawania ciężko zarobionego lub jeszcze ciężej kupionego złota. Postrach tygrysków, panterek i innych słodkich kociaków Panzerwaffe w owym zestawie zawiera 425 elementów plus zapas (tak, Cobi dba o nas klientów i dorzuca ekstra łamliwe części w razie przypadku jakby nas poniosło podczas montażu) no i oczywiście jeden niezmordowany czołgista dzierżący lornetkę wraz z pepeszą. 


Model w skali około 1:35 składałem coś koło godzinki z delikatnym hakiem i nie doszukałem się żadnego błędu lub nieścisłości. Miłym dodatkiem w instrukcjach zestawów Cobi są grafiki porównawcze dla gładkich elementów w wymiarze 1 na X dzięki którym wystarczy taki element przyłożyć, sprawdzić czy pasuje i składać dalej bez żadnego trudzenia, pocenia się i przekładania. Standardem już stało się składanie czołgowych zestawów Cobi według następującego schematu: zaczynamy od podwozia przechodzimy na nadwozie, brniemy przez gąsienice aż do wisienki na torcie czyli wieży z lufą czy inną armatą. 

W przypadku zestawów z serii WoT na odwrocie instrukcji znajdziemy bonusowy kod z 3 dniowym premium oraz zależnie od nacji pojazdu po dwa dodatki specjalne. Również w zależności od drzewka danego kraju będą w zestawie znajdowały się różne naklejki. W naszym znajdziemy oprócz rosyjskich haseł i standardowych emblematów taką niespodziankę jak polskiego orzełka czy naklejkę symbolizującą malunek Rudy wraz z odciskami rąk załogi z kultowego serialu Czterej Pancerni i Pies, niestety brakuje czwartej ręki i odcisku łapy Szarika ale myślę, że możemy projektantom to wybaczyć.


Nie chcę Was tu zanudzać moi drodzy czytelnicy czy taki a taki klocek był idealnie spasowany, albo taki a taki klocek bym przełożył czy zmienił, ponieważ liczy się efekt końcowy, a ten robi naprawdę duże wrażenie. Zresztą możecie przekonać się po zamieszczonych tutaj zdjęciach, które są mojego autorstwa, że Cobi robi naprawdę niezłą robotę zrównując klockową zabawkę niemal z realnym modelem. Oczywiście w granicach rozsądku. Redaktor Naczelny potwierdzi moje zdanie, bo też wie co dobre. Chętnie poznał bym Waszą opinię na ten temat oraz dowiedziałbym się jakie Wy zestawy Cobi posiadacie w swojej kolekcji.

Warto wspomnieć również o cenie, która w prostym stosunku cena-jakość-ilość jest naprawdę niska i myślę, że każdy jest w stanie pozwolić sobie na jakikolwiek zestaw, ponieważ ceny nie różnią się wiele od siebie. Tutaj zamieszczam Wam link do produktu dzięki któremu będziecie mogli sobie sami sprawdzić co i ile kosztuje, jakie posiada wymiary itd.

Cezary ''Silaz'' Augustyn

 

                                                          

 


Informacje dodatkowe:
 
Producent  
Możliwość zakupu  
Cena  
~99 zł
 

Ocena:
 
Ogólna
100%
 
Ocena końcowa: 100%
 

Wady i zalety:  
 
Niska cena,
Wiele elementów,
Odwzorowanie modelu,
Spasowanie klocków,

 
 

 

 


 
16-05-2017, 22:45 | ARTUT | Komentarzy w sumie: 4671
Świetna recenzja. A fotki mnie rozwaliły. Wyglądają nieziemsko :D


Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.
   $$5#3... transmisja przerwana...