Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Heroes & Generals

Jeśli tak jak ja lubisz klimat II wojny światowej to koniecznie zainstaluj tę grę! Jestem pewien, że się na niej absolutnie nie zawiedziesz.

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Linksys Max-Stream AC600 WiFi USB adapter - recenzja
19-09-2017, 12:35 | 330 x przeczytano | ARTUT
I tu z ratunkiem przychodzi nam firma Linksys ze swoim Max-Stream AC600 WiFi USB adapter. To niepozorne, małe urządzenie wpinane do złącza USB umożliwia nam podłączenie bezprzewodowego internetu pracując zarówno w 2,4 GHZ jak i 5 GHz.

Każdy kto tak jak ja męczył się kiedyś na kiepskim stałym łączu i wreszcie przełączy się na prawdziwie szerokopasmowy internet, ten wie co to znaczy "poczuć wiatr w żagle". Gdy z 15 MB/s przesiadłem się na łącze 150 MB/s zrozumiałem czym tak naprawdę jest wolność :D Niestety, jeśli korzystamy z laptopa czy komputera stacjonarnego obsługującego wyłącznie standard 2,4 GHz to nawet najlepsze łącze niewiele nam pomoże. Prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero gdy uruchomimy nasz internet bezprzewodowy w paśmie 5 GHz

I tu z ratunkiem przychodzi nam firma Linksys ze swoim Max-Stream AC600 WiFi USB adapter. To niepozorne, małe urządzenie wpinane do złącza USB umożliwia nam podłączenie bezprzewodowego internetu pracując zarówno w 2,4 GHZ jak i 5 GHz. System Plug&Play nie wymaga instalacji sterowników, wszystko zadziała automatycznie. 

Karty nowej generacji z technologią MU-MIMO dostarczaja wysokiej jakości połączenie. Dzięki niej będziesz mógł grać w ulubione gry online, oglądać filmy w wysokiej rozdzielczości oraz pobierać pliki o dużej wadze.  Technologia Plug & Play automatycznie pobierze potrzebne sterowniki.

Tyle jeśli chodzi o technologiczny i marketingowy bełkot, na który osobiście jestem bardzo uczulony. A jak jest w rzeczywistości?

Linksys Max-Stream AC600 WiFi USB adapter to po prostu produkt niezbędnych dla tych, którzy nie mają karty sieciowej lub ona najnormalniej w świecie nie działa. To także urządzenie, którego potrzebujemy jeśli chcemy korzystać z 5 GHz.

Wszystkie inne zalety tej karty tak naprawdę są niezauważalne, dla zwykłego zjadacza chleba. Czy produkt ma jakieś wady? Na pewno jedną z nich jest brak rozróżnienia koloru diody w zależności od trybu pracy 2,4 GHZ i 5 GHZ. Niby możemy to sprawdzić na naszym kompie, ale mimo tego to wręcz oczywista funkcjonalność, której AC600 nie ma. Druga wada to mimo wszystko cena na poziomie wahającym się między 150 a 200 zł. Podobne urządzenia mniej renomowanych firm kosztują znacznie mniej. Z drugiej strony, czasem lepiej kupić coś drożej ale mieć prawie pewność, że za kilka miesięcy nie będziemy musieli znów szarpać naszego portfela.

 

Artur "ARTUT" Machlowski


Ocena:
 
Ogólna
75%%
 
Ocena końcowa: 75%
 

Wady i zalety:  
 
miniaturyzacja,

 
 
jeden kolor diody dla pracy 2,4 i 5 GHz,
spora cena,

 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.
   $$5#3... transmisja przerwana...