Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Makieta: Polskie lotnisko 1939 z COBI (PZL.37B Łoś)
22-12-2017, 23:29 | 9135 x przeczytano | ARTUT

Z okazji pojawienia się w mojej kolekcji najnowszego modelu od COBI - samolotu PZL.37B Łoś chciałbym Wam zaprezentować krótką ocenę tego zestawu oraz małą makietę polskiego lotniska z września 1939 roku.

Sam model prezentuje się wyśmienicie. Jego złożenie sprawiło mi wiele frajdy, choć przyznam, że nie do końca jestem zachwycony tym, że instrukcja została wydrukowana w wersji pionowej i nie pasuje do innych, które były zwykle drukowane poziomo. Jest natomiast bardzo czytelna, nie znalazłem w niej żadnych błędów a system kolorowania kolejnych kroków bije na głowę instrukcje LEGO i innych konkurentów.

W zestawie pojawiły się dwie figurki pilotów. Niestety nie zostały dołączone żadne dodatkowe akcesoria. Na szczęście COBI od pewnego czasu zaczyna wydawać zestawy samolotów zawierające także elementy scenografii (jak np. małe hangary), które zapewniają zaplecze do budowy własnych konstrukcji bez konieczności rozbierania pojazdów.

Samolot Łoś to aż 415 klocków, ale mimo tego konstrukcja jest lekka, a jednocześnie bardzo wytrzymała.

Postanowiłem zaprezentować ten model na tle małej makiety, którym głównym elementem jest polski bombowiec i hangar.

Zobaczcie kilka zdjęć makiety:

 

 

Model PZL.37.B Łoś dostępny jest w sprzedaży m.in. w sklepie internetowym cobi.pl


Informacje dodatkowe:
 
 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.