Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Call of Duty: WWII - The Resistance DLC - recenzja gry
04-02-2018, 15:25 | 7940 x przeczytano | ARTUT
Czy Call of Duty: WWII - The Resistance DLC ma jakieś wady? W mojej opinii zdecydowanie nie! To solidny, kompletny dodatek do gry, który mocno ją odświeża.

Gra Call of Duty: WWII absolutnie mnie zachwyciła. Przyznam, że od dłuższego czasu niemiłosiernie ją katuję na moim PS4. Uwielbiam klimat II Wojny Światowej a Activision absolutnie trafiło w mój gust.

Byłem szczerze zadowolony, gdy w grze pojawiła się opcja zdobycia dla swoich wirtualnych awatarów polskich mundurów z Września 1939. W zasadzie większość polskich graczy szybko je na siebie założyła. Serce rosło…

W końcu pojawił się zwiastun zapowiadający pierwszy dodatek "The Resistance” (w polskim internecie występuje pod tytułem “Opór”, choć moim zdaniem bardziej pasuje tu “Ruch Oporu”). Zelektryzował mnie całkowicie, gdyż oprócz zapowiedzi wielu nowości, graczom zafundowano trzy nowe mapy we: Francji, Czechosłowacji i okupowanej Polsce (Wilczy Szaniec). Żeby tego było mało udostępniony został nowy scenariusz w moim ulubionym trybie “Wojna”. Było na co czekać.

I tak, na dobry początek Activision zafundowało nam masę nowych mundurów. Oprócz strojów francuskiego i czechosłowackiego ruchu oporu pojawiły się powstańcze mundury Armii Krajowej w kilku różnych opcjach. Trzeba przyznać, że wygląda to wszystko naprawdę dobrze.

To jednak nie wszystko. Nowe mapy to naprawdę kawał dobrej roboty. Jeśli ktoś sporo katuje CoDa, to naturalnie po jakimś czasie zaczyna się już lekko nudzić, znając każdy zakamarek pola bitwy. Nowe DLC wnosi mocny powiew świeżości i naprawdę warto go kupić.

Muszę przyznać, że osobiście najbardziej lubię rozgrywki w trybie Hardcore, gdzie w zasadzie każde trafienie oznacza śmierć, a w dodatku działa ogień sojuszniczy. Strzelanie na oślep i rzucanie granatami gdzie popadnie zwykle kończy się szybkim wywaleniem z serwera.

Dodatek “The Resistance” to kawał porządnej roboty. Wnosi dużo nowości, które odświeżają radość z grania i sprawiają, że Call of Duty: WWII staje się grą jeszcze ciekawszą. Twórcy dość szczodrze uraczyli graczy atrakcjami, ale jednocześnie nie przegięli, by fanom nie przewróciło się w głowie.

Osobiście żałuję jedynie, że nie trafiła nam się mapa z Powstania Warszawskiego, która mogłaby ten epizod z naszej historii rozpropagować w świecie. Mało ogarnięci fani gier gotowi pomyśleć, że ruch oporu w Europie działał jedynie we Francji i Czechosłowacji :P

Z drugiej jednak strony walcząca Warszawa to temat dość trudny, więc można zrozumieć Activision, które mogłoby się bać kontrowersji, choćby takich, że jedna z walczących drużyn miałaby za zadanie wcielić się w Niemców pacyfikujących Powstańców.

Na koniec warto wspomnieć o nowym rozdziale trybu Nazi Zombie, który jest idealny na rozgrywki lokalne z grupą znajomych. Oczywiście możliwa jest również gra solo, jak i wieloosobowa.

Czy Call of Duty: WWII - The Resistance DLC ma jakieś wady? W mojej opinii zdecydowanie nie! To solidny, kompletny dodatek do gry, który mocno ją odświeża. Jedyne, do czego mogę się w zasadzie przyczepić to brak pełnego spolszczenia zwiastuna tego dodatku (jest dostępna wyłącznie wersja z polskimi napisami). Oczywiście sam dodatek jak i cała gra jest w pełnej polskiej wersji językowej.

Zachęcam gorąco do gry, jednocześnie z ciekawością wypatrując kolejnego, drugiego już dodatku. Zobaczymy czym tym razem Activision nas zaskoczy.

Dla wszystkich tych, którzy nowego DLC jeszcze nie mają, uruchomione zostało specjalne wydarzenie, które umożliwi zapoznanie się z częścią nowości. Więcej na ten temat znajdziecie na oficjalnej stronie gry:
https://www.callofduty.com/pl/wwii/resistance-event

 

Szczegóły dotyczące dodatku poznacie zaś tutaj:
https://www.callofduty.com/pl/wwii/dlc1

 

Artur "ARTUT" Machlowski

 


Ocena:
 
Ogólna
90%%
 
Ocena końcowa: 90%
 

Wady i zalety:  
 
Sporo nowości,
Mundury Armii Krajowej,
Mocno odświeża grę,

 
 
W zasadzie brak,

 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.