Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
13 powodów - recenzja książki
22-02-2018, 22:44 | 1292 x przeczytano | GuLIVEr

Nie wiem od czego zacząć... Nie wiem jak przedstawić tą książkę. Przedstawić ją w taki sposób by odzwierciedlić to co czułem gdy ją czytałem, co jest trudniejsze gdyż każda niesie za sobą coś innego. 13 powodów to książka, która niesie za sobą coś co naprawdę ciężko opisać. 

13 powodów to powieść opisująca poszczególne wydarzenia z życia dziewczyny, które doprowadziły do jej samobójstwa. Tymi powodami są jej znajomi. Każdy z nich w jakimś stopniu przyczynił się do jej decyzji. Tą dziewczyną jest Hannah Baker - nastolatka, która popełniła samobójstwo z winy innych. Jest to naprawdę dość kontrowersyjny tytuł. Powstał również serial, tudzież na filmwebie dzieje się ostra wymiana zdań. 

Na początku zajmijmy się kwestią kosmetyczną książki. Jest ona podzielona na 13 rozdziałów. Jest to siedem kaset. Każda ich strona jest poświęcona na jedną z trzynastu osób. Nagrała je sama Hannah Baker pożyczonym dyktafonem od Tony'ego - przyjaciela głónego bohatera. Jak to wszystko wygląda?

Clay Jensen zastaje dziwne pudełko w, którym znajdują się nieznane mu nagrania. Ciekawy co na nich się znajduje, "pożycza" walkmana od swojego przyjaciela Tony'ego. Na kasetach znajdują się wyznania Hannah - niedoszłej miłości głównego bohatera, która popełniła samobójstwo kilka tygodni wcześniej. Opowiada ona o osobach zwracając się do nich bezpośrednio. Wyjaśnia każdemu z nich dlaczego są powodami tej tragedii. Wysyłanie kaset działa na podstawie łańcuszka. Gdy jedna osoba wysłucha kaset, przekazuje je następnej pod wskazany adres na nagraniu.

Jeśli chodzi o samą książkę, według mnie idealnie skonstruowana i genialnie mi się ją czytało, choć czasem gubiłem wątek. Czułem nawet złość gdy czytałem słowa tej dziewczyny. Miałem wrażenie, że czasem bezpodstawnie obarczała niektórych o winę i robiła z siebie totalną sierotkę.

13 powodów polecam tym, który chcą dowiedzieć się czegoś o poczynaniach, które mogą sprawić totalną przykrość osobie, która może za bardzo przyjąć pewne spostrzeżenia do siebie. 

 


Informacje dodatkowe:
 
Platforma  
Możliwość zakupu  
Cena  
25~
 

Ocena:
 
Ogólna
95%
 
Ocena końcowa: 95%
 

Wady i zalety:  
 
Buduje napięcie,
Zadaje pytania czytelnikowi,
Sprawia o zakłopotanie

 
 
Czasem ciężko połączyć fakty,
Zbyt długie odstępy między rozdziałami

 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.