Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
ORP Błyskawica - recenzja
22-04-2018, 22:28 | 7674 x przeczytano | MatiMat
Model ORP Błyskawica wygląda przepięknie. Ma wiele ruchomych elementów i jest złożony bardzo solidnie, więc nawet mniejsze dzieci nie powinny mu zrobić krzywdy.

Firma COBI to w 100% polski producent klocków konstrukcyjnych. Swoją fabrykę mają w Mielcu na Podkarpaciu. Piszę o tym na samym początku, bo jestem szczerze dumny, że moi rodacy potrafią ostro konkurować z duńskim LEGO i w wielu dziedzinach biją na głowę duńskiego producenta. No i co najważniejsze w przeciwieństwie do większości koncernów zabawkarskich nie produkują w Chinach.

COBI, mimo że ma własne serie o Piratach czy Action Town, czyli współczesne modele miejskie, to specjalizuje się w seriach historycznych. Ich zestawy oparte o pojazdy z I i z II wojny światowej sprzedawane są na całym świecie.

Dzięki współpracy z firmą Wargaming jakiś czas temu pojawiły się na rynku modele czołgów na licencji World of Tanks, a także okręty na licencji gry World of Warships.

Jednym z takich produktów jest jeden z najsłynniejszych okrętów w polskiej historii, czyli ORP Błyskawica, niszczyciel, który jest chlubą naszej Marynarki Wojennej.Model w skali 1:200 jest odwzorowany nadzwyczaj dobrze, mimo iż jest to mimo wszystko zabawka. Trzeba przyznać, że projektanci COBI mają łeb na karku i potrafili stworzyć prawdziwe cacuszko.

Na pierwszy rzut oka samo pudełko robi już świetne wrażenie. Layout i grafiki są na najwyższym, światowym poziomie i dalece odbiegają od chińskiej tandety, którą można kupić za grosze. Pomijając fakt, że azjatyckie produkty z tej kategorii niewiele mają wspólnego z historią, produkowane są w warunkach skrajnie odbiegających od europejskich norm, to w dodatku często nie posiadają certyfikatów pozwalających na ich sprzedaż na terenie Unii Europejskiej.

Ale wróćmy do samego modelu ORP Błyskawica od Cobi.Okręt po złożeniu ma aż 54 cm długości, 17,5 cm wysokości i 5,5 cm szerokości. Zbudowany jest z 680 wysokiej jakości elementów. I nie ma w tym odrobiny przesady, bo COBI aktualnie jest liderem, jeśli chodzi o klocki konstrukcyjne. Dlaczego tak twierdzę? W porównaniu do LEGO ich klocki kompletnie się nie różnią (oprócz nazwy na wypustkach), ale za to nasz rodzimy producent ma o wiele lepsze instrukcje. Patent z podświetlaniem aktualnego kroku w budowie jest genialny. Na czym to polega? Sprawdźcie sami porównując instrukcje obu producentów.

Model ORP Błyskawica wygląda przepięknie. Ma wiele ruchomych elementów i jest złożony bardzo solidnie, więc nawet mniejsze dzieci nie powinny mu zrobić krzywdy.

Nie jest to łatwy zestaw do złożenia, ale średnio rozgarnięty nastolatek powinien sobie poradzić ze złożeniem.

Czy ma jakieś wady? Niestety nie pływa po wodzie, bo jego środek ciężkości skutecznie go wywraca. Może gdyby pomyślano o jakimś dociążeniu, to byłoby to możliwe. Sporo jest w nim też naklejek i o ile mi osobiście to specjalnie nie przeszkadza, to jednak wolę nadruki na klockach.

Ostatnie, do czego się mogę jeszcze przyczepić to brak specjalnej podstawki z tabliczką, która mogłaby pomóc przy pięknej ekspozycji okrętu. Trochę szkoda np. okręty podwodne wydawane przez COBI już taką podstawkę mają.

Podsumowując, muszę jednak przyznać, że COBI należą się gromkie brawa za ten produkt. Nie dość, że rozsławiają nim polski oręż i historię na całym świecie, to jeszcze robią to naprawdę dobrze. to na pewno nie ostatni model od COBI w mojej kolekcji.

Mateusz “MatiMat” Matuszewski


Zamów ORP Błyskawica w sklepie COBI.pl

 


Informacje dodatkowe:
 
Możliwość zakupu  
Cena  
~149 zł
 

Ocena:
 
Ogólna
90%
 
Ocena końcowa: 90%
 

Wady i zalety:  
 
relatywnie niska cena,
licencja World of Warships,
czytelna i jasna instrukcja,
polski produkt,
świetna jakość,

 
 
nie pływa,
brak podstawki,
naklejki zamiast nadruków,

 

 


 
22-04-2018, 23:09 | ARTUT | Komentarzy w sumie: 4706
MatiMat, gratuluję debiutu na Valkirii. Bardzo fajny tekst :D Pisz częściej!


Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.