Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
M-10 Wolverine - recenzja klocków
06-06-2018, 20:33 | 3138 x przeczytano | GuLIVEr

M-10 Wolverine jest moim pierwszym modelem czołgu, który miałem przyjemność złożyć. Ostatni raz przygodę z klockami COBI miałem dobre kilka lat temu i również były one z serii militarnej. Teraz chcę wrócić do czasów dzieciństwa i zebrać wielką kolekcję pojazdów oraz piechoty. W planach mam jeszcze kilka ciekawych projektów ;) Ale teraz nie o tym.

M-10 Wolverine, w wolnym tłumaczeniu "rosomak", jest amerykańskim czołgiem typu niszczyciel. Nie jest to mocno rozpoznawalny pojazd, aczkolwiek wyróżnia się kilkoma aspektami:

- brak broni maszynowej w przedniej części czołgu;

- daleki zasięg strzału (320 km);

- mały zapas amunicji (ok. 54 pocisków);

- prędkość pojazdu sięgała do 50 km/h

Od pewnego czasu zauważyłem, że firma COBI bardzo dobrze i efektywnie się rozwija. Model czołgu M-10 Wolverine został wykonany starannie i z dbałością o wszelkie szczegóły i kosmetykę. Nie ma mowy o jakichkolwiek, nawet najmniejszych zbędnych odlewach, które wcześniej rzadko, ale się zdarzały. W zestawie znajdziemy:

- posortowane saszetki z klockami;

-2 członków załogi (dowódcę czołgu oraz strzelca), ekwipunek (lornetkę, karabin M3 SMG i rewolwer M1917);

CKM Browning 1919;

- 2 pociski do armaty kalibru 76,2 mm.

Najbardziej intrygowały mnie figurki. Wiadomo, jakie były odwieczne problemy sprzed lat: łamiące się ręce, niedokładnie wykonany uniform czy twarze jak po fali uderzeniowej granatu. Po złożeniu figurek odetchnąłem z ulgą. Ujrzałem elegancko wykonanych amerykańskich żołnierzy, którzy śmiało mogą defilować przy swoim czołgu na apelu pokazowym.

Podsumowując cały zestaw, jestem ogromnie zadowolony z jakości wykonania, gabarytów oraz szczegółów. Jeśli chodzi o przesyłkę, została ona dostarczona bez żadnych opóźnień i w nienaruszonym stanie. Po złożeniu modelu jestem skłonny zakupić pojazdy z każdej armii po kolei. Serdecznie zachęcam do spróbowania swoich sił w składaniu i kolekcji pojazdów, bo to naprawdę świetny pomysł na rozrywkę w wolnych chwilach, a zabawy przy tym co niemiara. Jakość klocków i figurek w stosunku do starych modeli produkowanych jeszcze kilka lat temu, kosmicznie się różni. To najwyższy światowy poziom. No i najważniejsze, klocki COBI łączą się z innymi klockami konstrukcyjnymi, a ich cena jest dużo bardziej konkurencyjna. Ostatni argument to fakt, że są produkowane w całości w Polsce. 

Szymon "GuLIVEr" Jawin

 

Zobacz wideorecenzję:

 


Informacje dodatkowe:
 
Producent  
Wydawca  
Dystrybutor  
Platforma  
Możliwość zakupu  
Cena  
85,99
 

Ocena:
 
Ogólna
90%
 
Ocena końcowa: 90%
 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.