Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
COBI: M3 Grant - recenzja klocków
13-06-2018, 21:19 | 3007 x przeczytano | Coswort

Już samo pudełko swoimi gabarytami robi wrażenie. To „zabawka” grubszego kalibru. 555 klocków świetnej zabawy + jeden „ludzik” brytyjskiego dowódcy. Na obwolucie pręży się dumnie stempel „made in EU – Poland”, a wewnątrz kolejny smaczek, nadrukowany roboczy numer serii podpisany „COBI FACTORY MIELEC S.A.” Przed nami kolejny wielki eksportowy hit COBI – jeden z członków licznej rodziny Historical Collection – nieoceniony czołg M3 Grant.


Brytyjski odpowiednik amerykańskiego M3 Lee, czołg średni, obsługiwany przez sześcioosobową załogę, który odegrał jedną z kluczowych ról na frontach drugiej wojny światowej. Z racji jego wykorzystania głównie na frontach w Afryce oraz Bliskim Wschodzie, nie dziwi pustynne maskowanie klockowej repliki. Do tego przy wymiarach ok 20x11x14 cm, podobnie jak protoplastę, ciężko nazwać go „maluszkiem”.


Model po złożeniu prezentuje się nader okazale. Część klocków, choć kompatybilna ze wszelkimi innymi zestawami (w tym LEGO) jest zupełnie unikalna dla tego modelu. Co ciekawe, czołg posiada wiele ruchomych i funkcjonalnych elementów jak koła, włazy i poruszające się w kilku płaszczyznach działa. Fajny patent, którego wykorzystanie ogranicza tylko nasza wyobraźnia.


Podstawowa kwestia, czyli ocena jak się składa? Zadziwiająco łatwo, szybko i przyjemnie. Początkowo dziwi nie za gruba instrukcja w stosunku do wielkości zestawu, jednakże w praktyce okazuje się, iż ciężko na jej podstawie zrobić jakieś błędy. OK, może nie jest tak idiotoodporna jak instrukcje z IKEA i wymaga odrobiny myślenia przy tym co się robi, ale, co ciekawe, oswojony siedmiolatek radził sobie z
nią zdecydowanie lepiej, niż klecąc kolejne City.


W pudełku prócz samych klocków i instrukcji znajdziemy również kartę do gry, wraz ze statystykami pojazdu. Już niedługo mają pojawić się zasady bitewniaka, co oznacza, że zbudowane pojazdy (nie tylko czołgi) będzie można wykorzystać również jako modele do pełnoprawnej gry strategicznej. Nie miałem jeszcze okazji obserwować zmagań graczy na żywo, ale sam pomysł wydaje się wręcz genialny i skierowany nie tylko do osób czujących szczególny pociąg do malowania miniaturowych figureczek i klejenia zielonego puszku do kawałka tektury. Z niecierpliwością czekam na rezultaty.


Reasumując, składając zestaw testowy, bawiłem się świetnie. Zaskoczyła mnie prostota i przejrzystość instrukcji oraz jakość i dbałość o szczegóły samego modelu. Równolegle młodociana latorośl budowała swój zestaw z serii "Łączy nas piłka" i bawiła się przy tym co najmniej tak dobrze jak ja przy swoim czołgu. Biorąc jeszcze pod uwagę stosunek ceny do tego co otrzymujemy, z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że już dawno nie dostałem tak dużo za tak niewiele. I na pewno nie jest
to mój ostatni czołg w kolekcji.

Piotr "Coswort" Porucznik

 


Informacje dodatkowe:
 
 

Ocena:
 
Ogólna
80%
 
Ocena końcowa: 80%
 

Wady i zalety:  
 
niska cena,
bardzo wysoka jakość,
masa zabawy przy budowie,

 
 

 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.