Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Underdog - recenzja filmu
27-01-2019, 18:36 | 816 x przeczytano | GuLIVEr

"Underdog" w reżyserii Macieja Kawulskiego jest doskonałym przykładem spokojnego filmu, którego zwiastun naprawdę mnie zmylił i delikatnie rozczarował, ale do samego końca byłem pełen nadziei i wiem, że była to dobra decyzja. Oczywiście jak w większości produkcji są wady i zalety. Przedstawię dzisiaj m.in momenty humorystyczne, slow-mo oraz akcji, która nie do końca była chwytliwa, tak jak przedstawiono to w zwiastunie. Serdecznie zapraszam.

Zacznijmy od tego jak "Underdog" był przedstawiany przed swoją premierą, jak i po. Oglądając zwiastuny, czytając opinie i słuchając ocen znajomych, którzy mnie wyprzedzili, nastawiłem się na naprawdę dobry film o zawodniku MMA, który w przeszłości jednym błędem, zaprzepaścił okazję na zwycięstwo z Deni Takaevem w, którego wcielił się sam Mamed Khalidov. Spodziewałem się większej ilości walk, które w rezultacie i tak nie były przedstawione w najlepszym poziomie: efekty slow-mo pojawiały się zbyt często, a same walki zajmowały małą część całego filmu, za to intrygująco zostało przedstawione życie głównego bohatera Borysa "Kosy" Kosińskiego, którego odegrał Eryk Lubos.

Borys po rezygnacji ze sportów walki, próbuje ułożyć swoje życie na nowo. Jego postępy są przedstawione w intrygujący sposób, skłaniające odbiorcę do niezbyt głębokiej refleksji. Problemy z którymi boryka się główny bohater odciskają swoje piętno na psychice Borysa, lecz ten nie daje za wygraną. Plusem jest jego wizerunek - nie zachowuje się jak przesadzony twardziel, lecz trzeźwo i racjonalnie podchodzi do trudności.

Kolejnym punktem zawartym w filmie, jest humor, który w żaden sposób nie przekracza dopuszczalnych granic. Choroba trenera Borysa lub same wydarzenia, potrafią rozluźnić napiętą atmosferę i rozbawić widza do łez.

Jeżeli chciałbyś obejrzeć film, opowiadający głównie o losach głównego bohatera, nie poszukujesz zastrzyku adrenaliny, a chcesz odpocząć po ciężkim tygodniu "Underdog" jest właśnie dla Ciebie. Na wszelkie dodatkowe pytania chętnie odpowiem w komentarzu poniżej. Gorąco zachęcam do dyskusji.


Informacje dodatkowe:
 
 

Ocena:
 
Ogólna
90%
 
Ocena końcowa: 90%
 

Wady i zalety:  
 
Obsada filmowa i gra aktorska na wysokim poziomie;
Emocje podczas filmu sięgają zenitu;
Elementy humorystyczne nie psuły założonego klimatu oraz fabuły

 
 
Zwiastun znacznie mylący odbiorcę

 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.