Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
S.W.A.T 4 - recenzja gry
25-01-2017, 17:34 | 1750 x przeczytano | GuLIVEr

W S.W.A.T 4 (Special Weapons And Tactics) wcielamy się w dowódcę nowojorskiej jednostki specjalnej. Ciasne pomieszczenia, otwarte lokacje, tłumienie zamieszek czy przejęcie zakładników, nie stanowi dla nas większego problemu. Wystarczy odpowiednie dobranie ekwipunku dla siebie i drużyny, obrana taktyka i szczegółowa analiza odprawy. Pomijając całą fabułę i kontent graficzny, chciałbym o dziwo skupić się na oprawie muzycznej i towarzyszącym klimacie, ale tą wisienkę na torcie zostawię na koniec :)

Za produkcję odpowiada studio Irrational Games, który na swoim koncie posiada takie tytuły jak: System Shock 2, Tribes: Vengeance oraz Freedom Force vs the Third Reich. Muszę przyznać, że odwalili kawał dobrej roboty. Wiele aspektów postawili na bardzo wysokim poziomie.

W rozgrywce do wyboru mamy szeroki arsenał  broni w którym są autentyczne modele  gnatów. Spotkamy się z AK-47, M4, a nie jak w przypadku Counter Strika 1.6: CV-47 czy Maverick. Poza bronią palną, możemy posługiwać się dodatkowym ekwipunkiem taktycznym, takim jak: gaz pieprzowy, granaty kulkowe, hukowe czy dymne, narzędzia do wysadzania drzwi. 

Sztuczna inteligencja wrogów, również nie upośledza gry. Ile razy byśmy nie zaczynali, zawsze będą oni w innych miejscach. Ich poziom umiejętności i zachowania jest dopasowany wprost proporcjonalnie do wybranego poziomu trudności na początku mapy. Nigdy nie mamy pewności czy napotkana osoba jest zakładnikiem czy napastnikiem. Delikwent, z pozoru nieuzbrojony i nie wyglądający na bandytę, w każdej chwili może wyciągnąć broń i oddać w nas strzał, który po trafieniu w nas, może zadać obrażenia, mogące wpłynąć na naszą celność czy tempo poruszania.

Nie zabrakło również trybu multiplayer. Świetne rozwiązanie na nudne wieczory lub błogie lan party :) Znajdziemy wiele trybów rozgrywki: od przejęcia członka VIP do stłumienia zamieszki w miejscowym klubie.

Przejdźmy teraz do najważniejszego kontentu, do tego co najbardziej mnie urzekło w całej rozgrywce. W każdej lokacji towarzyszy nam idealnie dopasowana ścieżka dźwiękowa. Oddaje ona niesamowity klimat, który powoduje dreszcze na całym ciele. Jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że pobudza wszystkie zmysły pomagające w pokonaniu danej mapy. Zmusza do stałej czujności i koncentracji. Ja sam, gdy pierwszy raz ją odpaliłem, to po pierwszej mapie byłem po prostu lekko zmęczony wysiłkiem psychicznym.

Wiele tygodni jest takich, gdzie poświęcam swój czas, właśnie tej grze. Polecam ją każdemu, który chce poczuć dreszcz emocji, poczucie odpowiedzialności czy temu, który sam chciałby się sprawdzić w tej dziedzinie.

 


Informacje dodatkowe:
 
 

Ocena:
 
Ogólna
80%
 
Ocena końcowa: 80%
 

 


 
31-01-2017, 19:58 | Szymański | Komentarzy w sumie: 26
Masakra, nadal leży dodatek Stetchkov Syndicate na półce... nietknięty.


 
25-01-2017, 22:44 | ARTUT | Komentarzy w sumie: 4706
O jeżu... kocham tę grę. Ile ja godzin przy niej spędziłem to głowa mała...


 
25-01-2017, 20:51 | GuLIVEr | Komentarzy w sumie: 6
Serdecznie polecam ten klasyk każdemu, kto lubi wyzwanie i presję w robocie :)


Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.