Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Nostradamus: Ostania przepowiednia - recenzja gry
07-02-2017, 19:34 | 1166 x przeczytano | GuLIVEr

Jest rok 1566, Francja. Wiedzie się spokojne średniowieczne życie. Pewnego dnia Katarzyna Medycejska, matka króla, pada ofiarą dziwnej niewyjaśnionej klątwy. Udaje się z tym do astrologa i doktora Michaela Nostre-Dame znanego jako Nostradamus. Niestety, prorok jest już stary i osłabiony i nie jest w stanie pomóc królowej. Zadanie to powierza swojej córce Madeleine, która na rzecz misji przyjmuje fałszywą tożsamość.

Nostradamus: Ostatnia przepowiednia jest grą typu click & point, gdzie do rozgrywki potrzebujemy wyłącznie myszki i ewentualnie klawiatury w celu otwarcia dodatkowych opcji typu notatnik czy ekwipunek, choć możemy to zrobić również za pośrednictwem myszki. Ten system znany jest z produkcji takich jak Syberia czy Machinarium.

Akcja toczy się na pięknie okrytym graficznie dworze królewskim. Dostępnych mamy wiele obszarów, gdzie każdy z nich kryje wskazówki czy przedmioty potrzebne do rozwiązania zagadki czy do odblokowania kolejnej lokacji. Rozgrywka wciąga na każdym etapie. Bardzo rzadko występują elementy monotonii. 

Madeleine jest miłą, przyjazną osobą, którą mamy przyjemność kontrolować. Napotka ona na swojej drodze wiele przeszkód i zadań, które na pierwszy rzut oka są nie do rozwiązania. Jest zmuszona podszkolić swoją wiedzę astrologiczną jak i... kulinarną. Wykazuje się silną psychiką, ponieważ musi zmierzyć się  i zbadać okoliczności morderstw, które są skutkami rzuconej klątwy. 

Osobiście po zagraniu w tryb demonstracyjny, automatycznie zaopatrzyłem się w pełną wersję. Nad jedną z zagadek przesiedziałem dobre 30 minut. Jest to doskonała produkcja dla tych graczy, którzy nie przepadają za szybkim rozwojem akcji i wolą posiedzieć i pomyśleć. Twórcy wykazali się ogromną pomysłowością i starannością. Zadbali o wiele szczegółów, które dodatkowo uprzyjemniają rozgrywkę. Nie wiem czy takie działanie umysłu jest celowe, ale gdy doszedłem do momentu gdzie naprawdę zadanie wymagało czasu i przemyślenia i gdy postanowiłem zakończyć rozgrywkę, nagle wpadło mi do głowy kilka drobiazgów, których nie sprawdziłem, chodź wydawało mi się, że jednak było odwrotnie.

Nie polecam tej gry osobom szukających akcji i rozlewu krwi na każdym kroku, aczkolwiek jeśli lubisz logicznie myśleć i główkować, bez zastanowienia zamawiaj ją na swoją półkę :)


Informacje dodatkowe:
 
 

Ocena:
 
Ogólna
90%
 
Ocena końcowa: 90%
 

 


 
10-02-2017, 22:39 | ARTUT | Komentarzy w sumie: 4706
Fajna recenzja, ale pierwszy raz słyszę o tej grze :D


Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.