Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Sniper Elite 4 - recenzja gry
11-05-2017, 23:22 | 1996 x przeczytano | Jobisz
Tak jak we wcześniejszych częściach głównymi celami misji jest wyeliminowanie ludzi od statusu zwykłego janusza po samego Fürera

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu misje szpiegów i zabójców wyglądały totalnie inaczej. Zdani tylko na siebie. Bez żadnych walkie-talkie itp. urządzeń. Wyobraźcie sobie sytuację, gdzie znajdujecie się sami w obozie nazistów, pośrodku setek oddziałów wroga. Jeden zły ruch, a możecie położyć całą misję. Wraz z tym wiążę się cały ciąg zdarzeń przyczynowo skutkowy, który może spowodować klęskę. Raczej nikt z nas nie chciałby przegrać. Gra która zaprezentuję Wam, jak wyglądały ciężkie samotne misje, jest czwarta część Sniper Elite.

Sniper Elite 4 Italia, gra produkcji studia Rebellion to nic innego jak skradanka z trzeciej osoby. Wcielamy się w rolę niejakiego Karla Fairburne, który został przeniesiony z północnej Afryki, do Włoch. Teraz Karl pomoże nam stawić czoła setkom nazistów na wybrzeżu Apenińskim. Wraz z włoskim ruchem oporu przygotowuje grunt pod ataki aliantów do pokrzyżowania planów nazistów na zrobienie broni idealnej.

Tak jak we wcześniejszych częściach głównymi celami misji jest wyeliminowanie ludzi od statusu zwykłego Janusza po samego Fürera. Zostało to jednak urozmaicone dzięki celom pobocznym, które można zrobić w dowolnym momencie. Oprócz tego możemy w bardzo dowolny sposób wykonywać nasze misję. Wszystko to umożliwia nam bardzo rozległa sandboxowa mapa.

W kolejnej części snajpera nie mogło zabraknąć charakterystycznych dla serii prześwietleń podczas strzałów. Świetnie podkreślają smaczek przy zabijaniu wroga. Miło się patrzy jak pocisk lecący kilkaset metrów na sekundę rozwala czaszkę przeciwnika rozrywając przy tym lewe oko, mózg oraz jamę ustną. Brakuje mi tylko lecącego Beethovena - Für Elise. Idealnie wpasowałby się do mojego psychopatycznego stylu rozgrywki.

Na koniec wspomnę jeszcze o samym wydaniu Snipera. Wersje pudełkowe wyszły wyłącznie na wersję konsolowe. Pecetowcy mogą zakupić tylko wersję cyfrową na Steam. Oprócz tego jest jeszcze jedna różnica pomiędzy wersją konsolową a na PC. Na komputerach możemy zagrać w lepszej rozdzielczości oraz z lepszą grafiką. Na konsolach dostaniemy grę w nieco ograniczoną. Nie zmienia to jednak na szczęście bardzo dużo w samym gameplayu.

Podsumowując. Gra świetnie wykonana i z pomysłem. Mimo, powtarzających się schematów warto zagrać w najnowszą produkcję studia Rebellion.

 

Patryk “Jobisz” Szymański

 

Informacje dodatkowe:
 
 

Ocena:
 
Ocena
85%
 
Ocena końcowa: 85%
 

Wady i zalety:  
 
Możliwość swobodnego przechodzenia gry,
Genialne prześwietlenia charakteryzujące serię,
Wysoka grafika,

 
 
Powtarzalność misji

 

Wymagania:
 
Niezbędne do gry:


PS4,
XBOX ONE,
PC:
- Rekomendowane: Intel Core i7-3770 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970/Radeon RX 480 lub lepsza, Windows 7 64-bit
- Minimalne: Intel Core i3-2100 3.1 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7870 lub lepsza, Windows 7/8.1/10 64-bit

Testowaliśmy używając:

MSI GS63 7RE,
Creative Sound Blaster X G1,
PS4,


Powiązane linki:
 
Strona producenta

 
 


 
16-05-2017, 19:37 | ARTUT | Komentarzy w sumie: 4706
Świetna robota! Bardzo dobra recenzja.


 
15-05-2017, 20:58 | Filipas | Komentarzy w sumie: 166
ups zagapiłem się na inną wieść, i patrząc na gulivera skomentowałem Jobiszku chwaląc Gulivera. Lubimy się dalej :P


 
15-05-2017, 20:54 | Filipas | Komentarzy w sumie: 166
Dobra recenzja! Brawo GuLIVEr! Kolejny debiut na Valkirii! :D


 
13-05-2017, 19:41 | GuLIVEr | Komentarzy w sumie: 6
Świetnie napisana recenzja ;)


 
13-05-2017, 15:46 | Silaz | Komentarzy w sumie: 18
Wyręczyłeś mnie przyjacielu


 
11-05-2017, 23:43 | Emilosx | Komentarzy w sumie: 11
Dobra recenzja :D


Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.