Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Yooka-Laylee - recenzja gry
22-05-2017, 10:52 | 1187 x przeczytano | Jobisz
Cała gra jest wypełniona mnóstwem kolorów. Powiedziałbym nawet, że można się poczuć jak w cukierkowym świecie, wypełnionym stworkami wyglądającymi jak próchnica.

Yooka-Laylee to platformówka 3D, która wyszła na konsole PS4 oraz Pecety. Zrobiona i wydana jedenastego kwietnia przez studio Playtonic Games, wraz z innymi kluczowymi osobami, które pomagały tworzyć Yooke. Jest to między innymi Steve Mayles, który robił postacie w grach takich jak Banjo-Kazooie oraz Donkey Kong Country. Warto też wspomnieć o głównym projektancie soundtracków do tej gry. Był to Gavin Price znany z tworzenia muzyki do takich tytułów jak Banjo-Kazooie: Nuts 'n Bolts.

Sam tytuł to połączenie imion głównych bohaterów, czyli kameleona Yooki oraz nietoperza Laylee. Obydwaj kompani mają swoje specjalne zdolności. Nasz kameleon dzięki nad wyraz długiemu językowi może pokonywać bardzo długie dystanse, lub spokojnie łapać motyle. Laylee za to potrafi użyć sonicznego ataku, zamienić się w kulkę, na której możemy się przeturlać po stromych zejściach, ale również potrafi unieść naszego gada na kilka sekund.

Cała gra jest wypełniona mnóstwem kolorów. Powiedziałbym nawet, że można się poczuć jak w cukierkowym świecie, wypełnionym stworkami wyglądającymi jak próchnica. Przestrzeń do eksploracji jest ogromna. Gra umożliwia nam rozgrywkę w dowolnym tempie. Możemy od razu odebrać główne zadanie, albo po ścigać się z duchem przez tor przeszkód. Wszystko zależy od gracza. Oprócz tego, żeby dostać się do niektórych miejsc trzeba naprawdę pomyśleć i wykorzystać każdą nowo zdobytą umiejętność.

Yooka_Glacier-1280x720.jpg

W grze znajduje się jednak jeden minus. Dialogi, które miały być wykonane w “śmieszny” sposób, są bardziej irytujące. Wolałbym słyszeć normalne zdania, niż “Kła-kła kła-kła” przez całą grę. Mimo to gra budzi ciekawość. Na pewno jest to coś czego fani platformówek nie powinni pomijać.

Patryk “Jobisz” Szymański


Informacje dodatkowe:
 
 

Ocena:
 
Ogólna
75%
 
Ocena końcowa: 75%
 

Wady i zalety:  
 
Grafika,
Mechanika

 
 
Irytujące dialogi

 

Wymagania:
 
Niezbędne do gry:


-

Testowaliśmy używając:

MSI GS63 7RE,
Creative Sound Blaster X,
PS4


Powiązane linki:
 
Oficjalna strona gry
Strona twórcy
Moja wideorecenzja na YouTube

 
 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.