Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
LEGO Worlds - recenzja gry
24-05-2017, 21:14 | 1311 x przeczytano | Artrax

Witam Was gracze! Dziś, zabieram Was do świata bajkowego, do świata radości i kreatywności, do świata LEGO. Tak, tematem dzisiejszej recenzji jest gra LEGO Worlds, w którą miałem okazję zagrać przez ostatni tydzień. Zanim klikniesz strzałeczkę, która pozwoli Ci na powrót do nieco dojrzalszych treści, zaczekaj. Ja również myślałem, że to gra skierowana do młodszego grona graczy, nic bardziej mylnego. No dobra może i jest w realiach świata klocków, a wiadomo klockami bawią się młodsi, jednak jest w tej produkcji coś, czego nigdy wcześniej nie było w grach LEGO. Mówię tu o fakcie iż LEGO Worlds jest sandboxem co sprawia, że nawet starsi gracze mogą uruchomić swoją wyobraźnie i budować co tylko sobie wymażą. Ja sam wpadłem w tą pułapkę i bez opamiętania zacząłem budować, zmieniać, niszczyć i tworzyć najrozmaitsze konstrukcje, przez co mój świat gry wydawał mi się z każdą budowlą piękniejszy i ciekawszy. Ok, ale czym jest sandbox? Sandboxem, piaskownicą, lub pudełkiem z zabawkami, nazywamy gry, które nie są obszernie bogate w fabułę, czy zwroty akcji niczym ze strzelanek, jest to gra w której za pomocą czegoś takiego jak wyobraźnia, bawimy się w świecie, który możemy dowolnie modyfikować, zmieniać i kreować na taki, jakim chcemy żeby był.

W LEGO Worlds, możemy dowolnie zmieniać otaczający nas świat, postacie, zwierzęta czy konstrukcje. Przykładowo, zbudowaliście piękny domek na wzgórzu tak, aby przez okno widać było zachód słońca, jednak góra przysłania Wam tenże widok. Nic trudnego, zwyczajnie pozbądźcie się góry! To brzmi absurdalnie, no bo przecież jak to tak można zmieniać to, co przedstawiają nam twórcy gry? Otóż można a przy tym jest też sporo zabawy.

Wspaniałym elementem LEGO Worlds, jest humor, który znany jest nam dobrze z poprzednich odsłon serii gier LEGO. Nie wiem, być może to ze mną coś jest nie tak, ale te małe żółtoskóre ludziki po prostu mnie bawią. Ich zachowania, nieporadność i sposób bycia sprawiają, że nie raz przemierzając rozmaite światy gry na mojej twarzy zawitał szeroki uśmiech, który dodatkowo pozytywnie nastawiał mnie względem tego tytułu.

Fani motoryzacji, dla Was także coś znajziemy, mianowicie około 80 pojazdów różnej maści. Od traktora, przez czarodziejską miotłę, aż do rydwanu rodem z Koloseum. No dobrze, ale co z fabułą? Przecież jakaś musi być i owszem jest. W grze wcielamy się w Architekta, czyli ludka LEGO, którego zadaniem jest poznawanie nowych coraz to ciekawszych światów stworzonych całych z klocków. A zatem wsiadamy w naszą rakietę i przemierzamy galaktykę w poszukiwaniu kolejnych światów, a każdy zaznaczam jest inny. Możemy natrafić między innymi na pustynię z westernu, gdzie kowboje strzegą swoich miasteczek, lub na średniowieczny las, gdzie możemy spotkać dzielnych rycerzy, ratować księżniczki i porozmawiać z samym królem w jego majestatycznym zamku. Mało tego, znajdziecie tu także dżunglę, rajską wyspę, wyspę piratów, cukierkową krainę słodkości usianą w chmurkach, nie żartuje, tutaj naprawdę taka istnieje. Nie zabrakło tu również zwykłych miast, w których ludziki LEGO bawią się, chodzą do pracy i zajmują się codziennymi sprawami, a to tylko parę ze światów tej gry.

No i chyba najlepsza rzecz w całym LEGO Worlds, czyli tryb multiplayer. Nie, to nie jest ten sam multiplayer, ekran nie jest dzielony na pół jak w poprzednich grach cyklu. Tutaj możemy stworzyć świat wraz ze znajomymi przez Internet, dzięki czemu zabawa staje się jeszcze ciekawsza.

Podsumowując, LEGO Worlds, to gra z otwartym światem, toną możliwości zmiany otoczenia i rozgrywki, dobrym humorem, dzięki któremu grając na przykład wspólnie z dziećmi można nie raz się ubawić, wspaniałym trybem wieloosobowym, który podwaja radość z rozgrywki, oraz możliwością puszczenia wodzy fantazji. To wszystko połączone razem tworzy fenomenalną grę,  w której nawet starsi mogą spędzić godziny budując wszystko co tylko wymyślą, to wszystko tworzy wspaniały świat LEGO Worlds.

Krystian ,,Artrax’’ Zając

 

 

 

 


Informacje dodatkowe:
 
Producent  
Wydawca  
Dystrybutor  
Kategoria  
 Przygodówki
Możliwość zakupu  
Cena  
69,99 zł
 

Ocena:
 
Ogólna
95%
 
Ocena końcowa: 95%
 

Wady i zalety:  
 
- Otwarty świat
- Możliwość zmieniania wszystkiego w grze
- Dobry humor
- Ciekawy tryb wieloosobowy

 
 
- Błędy, bugi

 

Wymagania:

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.