Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Linksys Max-Stream AC600 WiFi USB adapter - recenzja
19-09-2017, 12:35 | 2265 x przeczytano | ARTUT
I tu z ratunkiem przychodzi nam firma Linksys ze swoim Max-Stream AC600 WiFi USB adapter. To niepozorne, małe urządzenie wpinane do złącza USB umożliwia nam podłączenie bezprzewodowego internetu pracując zarówno w 2,4 GHZ jak i 5 GHz.

Każdy kto tak jak ja męczył się kiedyś na kiepskim stałym łączu i wreszcie przełączy się na prawdziwie szerokopasmowy internet, ten wie co to znaczy "poczuć wiatr w żagle". Gdy z 15 MB/s przesiadłem się na łącze 150 MB/s zrozumiałem czym tak naprawdę jest wolność :D Niestety, jeśli korzystamy z laptopa czy komputera stacjonarnego obsługującego wyłącznie standard 2,4 GHz to nawet najlepsze łącze niewiele nam pomoże. Prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero gdy uruchomimy nasz internet bezprzewodowy w paśmie 5 GHz

I tu z ratunkiem przychodzi nam firma Linksys ze swoim Max-Stream AC600 WiFi USB adapter. To niepozorne, małe urządzenie wpinane do złącza USB umożliwia nam podłączenie bezprzewodowego internetu pracując zarówno w 2,4 GHZ jak i 5 GHz. System Plug&Play nie wymaga instalacji sterowników, wszystko zadziała automatycznie. 

Karty nowej generacji z technologią MU-MIMO dostarczaja wysokiej jakości połączenie. Dzięki niej będziesz mógł grać w ulubione gry online, oglądać filmy w wysokiej rozdzielczości oraz pobierać pliki o dużej wadze.  Technologia Plug & Play automatycznie pobierze potrzebne sterowniki.

Tyle jeśli chodzi o technologiczny i marketingowy bełkot, na który osobiście jestem bardzo uczulony. A jak jest w rzeczywistości?

Linksys Max-Stream AC600 WiFi USB adapter to po prostu produkt niezbędnych dla tych, którzy nie mają karty sieciowej lub ona najnormalniej w świecie nie działa. To także urządzenie, którego potrzebujemy jeśli chcemy korzystać z 5 GHz.

Wszystkie inne zalety tej karty tak naprawdę są niezauważalne, dla zwykłego zjadacza chleba. Czy produkt ma jakieś wady? Na pewno jedną z nich jest brak rozróżnienia koloru diody w zależności od trybu pracy 2,4 GHZ i 5 GHZ. Niby możemy to sprawdzić na naszym kompie, ale mimo tego to wręcz oczywista funkcjonalność, której AC600 nie ma. Druga wada to mimo wszystko cena na poziomie wahającym się między 150 a 200 zł. Podobne urządzenia mniej renomowanych firm kosztują znacznie mniej. Z drugiej strony, czasem lepiej kupić coś drożej ale mieć prawie pewność, że za kilka miesięcy nie będziemy musieli znów szarpać naszego portfela.

 

Artur "ARTUT" Machlowski


Ocena:
 
Ogólna
75%%
 
Ocena końcowa: 75%
 

Wady i zalety:  
 
miniaturyzacja,

 
 
jeden kolor diody dla pracy 2,4 i 5 GHz,
spora cena,

 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.