Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki - recenzja
25-09-2008, 14:31 | 2580 x przeczytano | Halski

Lekko podstarzały Indiana Jones rusza w kolejną śmiertelnie niebezpieczną misję. Tym razem archeolog będzie starał się odnaleźć tajemniczą kryształową czaszkę, której poszukiwał (a raczej powiązanego z nią El Dorado) w XVI wiecznym Peru Francisco de Orellana - legendarny konkwistador.

Nevada, rok 1957. Do bazy wojskowej wjeżdża kordon ciężarówek. Żołnierze szybko pozbywają się strażników, następnie wyciągają głównego bohatera z bagażnika i otwierają magazyn. Przed oczami profesora pojawia się Irina Spałko – rosyjski naukowiec, ulubienica Stalina i specjalista od zjawisk paranormalnych. Tak rozpoczyna się historia opisana w recenzowanej książce, która z kolei opiera się na opowiadaniach George’a Lucasa i Jeffa Nathansona oraz na scenariuszu najnowszej przygody Indy’ego, którego autorem jest David Koepp.

Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki w formie literackiej jest pozycją, którą trudno ocenić. Jeżeli czytelnik oglądał film, to nic go nie zaskoczy. Jeżeli nie jest fanem Indy’ego to raczej nie sięgnie najpierw po książkę. W znakomitej większości publikacja Jamesa Rollinsa opiera się na wydarzeniach z filmu. W niektórych momentach jest nieco bardziej rozbudowana, ale tak naprawdę to tylko przeredagowany scenariusz.

Dzięki temu zabiegowi książka jest bardzo dynamiczna. Dialogi są obecne na każdym kroku, a opisy tła, zachowań bohaterów i ich uczuć nie są przesadnie rozbudowane. Powieść czyta się bardzo szybko i przyjemnie, jednak mając w pamięci kinowy hit – niczym nas nie zaskakuje, gdyż tylko odtwarzamy sceny znane z ekranu. 

Zastanawia mnie sens wydawania tej pozycji. Nie ma w niej nic odkrywczego – wszystko opiera się na scenariuszu. Faktem jest, że książka posiada klimat Indy’ego, jest dynamiczna i dobrze się ją czyta, ale jeżeli ktoś widział film, to nie ma sensu po nią sięgać i płacić blisko 25 zł.


Autor: Michał „Halski” Szukalski
Redakcja: Marcin „Sharn” Byrski

Dziękujemy wydawnictwu Amber za udostępnienie darmowego egzemplarza do recenzji.

 
Indiana Jones i Królestwo Kryształowej CzaszkiTytuł: Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki
Autor: James Rollins
Liczba stron: 232
Wymiary:150 x 210 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-2413-066-5

Informacje dodatkowe:
 
Wydawca  
Premiera  
 Maj 2008
Cena  
24.80 PLN
 

Ocena:
 
Ogólna
50%
 
Ocena końcowa: 50%
 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.
   $$5#3... transmisja przerwana...