Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Otchłań Zagłady - recenzja
01-05-2011, 14:03 | 4186 x przeczytano | dark kaczuszka
Czytając książki niejednokrotnie chcielibyśmy mieć możliwość ingerencji w opowiedziane w nich historie. Gdy nasz ulubiony bohater ginie, lub zakończenie nie jest takie jakiego byśmy sobie życzyli, chcielibyśmy to zmienić. Jak się okazuje powstają książki, które dają nam taką możliwość. Podczas czytania ciągle stajemy przed jakimś dylematem. Wybieramy drogę w prawo bądź w lewo, uciekamy lub walczymy itd. W zależności od decyzji przechodzimy do kolejnej strony i poznajemy dalsze losy naszego bohatera. Książka przeradza się w grę fabularną. Taką właśnie pozycją jest Otchłań Zagłady Joe Devera, część cyklu Lone Wolf.

Czytając Otchłań Zagłady, a w zasadzie grając w nią, wcielamy się w postać Samotnego Wilka, ostatniego z lordów Kai. Z wprowadzenia dowiadujemy się, że z pobliskiej prowincji górniczej przestały docierać transporty złota. Nasz król wysyła tam swoich żołnierzy, w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji – ci jednak nie wracają. Dlatego też Samotny Wilk wraz z drugą, nieco mniejsza grupą wyrusza zbadać sprawę i w miarę możliwości odzyskać złoto. Okazuje się to jednak trudniejsze niż można było zakładać, a od powodzenia misji zależeć będą losy kraju.

Książka ta wywołała u mnie mieszane uczucia – z jednej strony spodobał mi się pomysł tworzenia historii poprzez dokonywanie własnych wyborów. Dzięki temu jest to bardzo fajna, jednoosobowa gra. Pod względem technicznym niemal nie mam nic do zarzucenia. Historia podczas czytania się nie zapętla. Otrzymujemy 2 strony na karty postaci, kartę liczb losowych (pomaga nam, gdy o naszym dalszym jestestwie ma zadecydować ślepy los) oraz bardzo czytelna instrukcja. Jedyne czego brakuje to zakładka. Jak odłożymy książkę i nie zaznaczymy, do którego momentu historii doszliśmy ostatnio, to niezwykle ciężko jest trafić na właściwy fragment.

Z drugiej jednak strony mamy banalną do szpiku kości historię. Naiwne fantasy, które raczej polecić można młodszemu amatorowi tego gatunku. Biorąc pod uwagę nazwę książki, ciężko było się czegoś innego spodziewać. Sama wyprawa nie jest specjalnie czasochłonna i można ja skończyć w ciągu jednego wieczoru. O dziwo gra nie jest wcale łatwa - zginąć można na każdym kroku. Czasami niestety w głupi i jedynie irytujący czytającego sposób - nie w walce, a przy prostych wyborach, gdzie przeczucia czy zdrowy rozsądek nie ma nic do gadania. Sam ukończyłem grę za trzecim razem. Za pierwszym wszedłem do piwnicy, co zakończyło się zamknięciem klapy i końcem gry. Przy drugim podejściu trafiłem do tunelu, gdzie znajdował się wampir z którym nie dało się walczyć, a poprostu się umierało.

Książka ma wiele mankamentów. Jednak, jak już wspomniałem wcześniej, może się spodobać młodszemu czytelnikowi. Niezłym chwytem marketingowym jest możliwość łączenia ze sobą różnych książek z cyklu Lone Wolf, tworząc jedna wielka historie.

Autor: Piotr „dark kaczuszka” Krzystek
Redakcja: Narmo

Dziękujemy wydawnictwu Copernicus Corporation za udostępnienie egzemplarza do recenzji.


Otchłań Zagłady

Otchłań Zagłady


Tytuł:
Otchłań Zagłady
Autor: Joe Dever
Seria: Lone Wolf
Liczba stron: 320 stron
Format: 125x190 mm
Oprawa: broszurowa
ISBN: 978-83-61656-22-7

Informacje dodatkowe:
 
Wydawca  
Premiera  
 2010
Cena  
29,90 PLN
 

Ocena:
 
Ogólna
55%
 
Ocena końcowa: 55%
 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.