Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
08-05-2006, 12:41 | 4547 x przeczytano | XeroBoy

Bratz Rock Angelz to przygodowa gra, przeznaczona dla młodszych graczy, a zwłaszcza dla młodych przedstawicielek żeńskiej części naszego społeczeństwa, które lubią zabawę z Bratz Rock Anglez – jednymi z najpopularniejszych, obok Barbie, lalek na świecie.

Szczerze mówiąc, o Bratz pierwszy raz usłyszałem od siedmioletniej siostry. Ot, kolejne klony Barbie – tylko starsze (tak sobie pomyślałem). Moje zdanie miało się zmienić dzięki grze komputerowej o tych lalkach, zatytułowanej „Bratz Rock Anglez”. Nie żebym się cieszył, kiedy gra trafiła na moje biurko, ale czułem, że to będzie coś nowego.

Produkcja umożliwia użytkownikowi wcielenie się w role tytułowych Bratz Rock Angelz, a ściślej w postaci dziewcząt o imionach Cloe, Jade, Sasha oraz Jasmin. Dziewczyny marzą o założeniu własnego magazynu mody, a gracz musi pomóc im w rozkręceniu owego biznesu.

Tak, nasze dziewczynki postanowiły zostać rekinami biznesu, a my mamy im w tym pomóc. A jest w czym – trzeba wybrać ubrania, pomalować pokój, nakarmić pieski, parędziesiąt razy zrobić zakupy, ubierać i przebierać nasze dziewczynki… Jednym słowem – pracy tyle, że trzeba wysoko zakasać rękawy i brać się do roboty.

Gra jest przeznaczona dla dziewczynek od lat 6 (słownie: sześciu) – to oznaczenie jest dla młodych Polek. PEGI dało 3+, więc jeżeli jesteśmy globalistami to możemy dać tę grę dziecku młodszemu. Zdrowa trzylatka nie powinna mieć problemu z rozwiązywaniem zadań typu „znajdź drobne i kup Colę” – jasne przecież, że kasa leży na ulicy, więc tam się po nią trzeba udać (przynajmniej takie założenia przedstawiają twórcy gry). Dobrego tutaj tyle, iż nikt nie wpadł na pomysł np. pożyczania potrzebnych pieniędzy od koleżanek, czy też podkradania ich z skądś – dzięki temu gra nie jest niebezpieczna dla młodych umysłów.

Widząc takie gry, jak „Bratz Rock Anglez”, czuję się po prostu strasznie staro. Niesamowicie. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego ktoś wymyślił grę dla dzieci, w której w kółko robi się zakupy, czy makijaż. Odpowiedź prosta – dla pieniędzy.

Tytuł ten ma uczyć młodych graczy „kreatywności”. Nie wiem, w jaki sposób – przez malowanie (a tak naprawdę – wybieranie z gotowych szablonów) plakatów?! Ubierając lalkę w nowe fatałaszki? Albo ja tu jestem głupi, albo z tą „kreatywnością” jest coś nie tak…

Grafice w grze niewiele można zarzucić – ot: kolorowo, cukierkowo, jakieś różowe barwy co drugi piksel – wszystko wykonane starannie.

Muzyka w tej grze jest jej największą zaletą – z głośników lecą hity ze szczytów amerykańskich list przebojów (przynajmniej tak jest reklamowane). I przyznam, że czasem można wyłączyć monitor i przez chwilę posłuchać samego dźwięku. Niby nic specjalnego, ale cieszy.

Podsumowując całą tę plastikiadę – „Bratz Rock Anglez” to gra, która jest popularna dzięki tej czwórce różowych przyjaciółek, więcej nic. Jeżeli jesteś ojcem lub matką dziecka (najlepiej dziewczynki) w wieku 3 – 8 lat (i masz zbędne 80 zł, na przykład znalazłeś na ulicy), to bez obaw możesz nabyć swej pociesze ten produkt. Raz, że nasz rynek nic lepszego nie oferuje, a dwa – gra jest po prostu nieszkodliwa (bo głupia).


Informacje dodatkowe:
 
Producent  
Wydawca  
 THQ
Dystrybutor  
Platforma  
 

Ocena:
 
ogólna
10%
 
Ocena końcowa: 10%
 

Wady i zalety:  
 
+ Zatyka trochę dziurę na rynku gier dla dzieci
+ Nieszkodliwa
+ Muzyka („So Good”)
+ Cukierkowa – można się przy niej odprężyć

 
 
- Głupia
- Nie uczy niczego
- Lepiej kupić dziecku komiks z tymi lalkami, przynajmniej coś przeczyta
- Część zadań bardzo niemądra (szukanie pieniędzy na ulicy!)
- 80 złotych za takie COŚ?! Nigdy!

 

Wymagania:
 
Niezbędne do gry:


Windows 98/ME/2000/XP, procesor 733 MHz (zalecany 1,0 GHz lub więcej), 256 MB RAM (zalecana 512 MB lub więcej), karta graficzna 32 MB RAM (zalecana 64 MB lub więcej), 8x CD-ROM, karta dźwiękowa kompatybilna z 16-bit Sound Blaster, 450 MB miejsca na twardym dysku, mysz

Testowaliśmy używając:

AMD 300 MHZ, Rivia TNT2 16 mb 


 
09-05-2006, 18:00 | XeroBoy | Komentarzy w sumie: 1286
dostaje takie gry po prostu :D


 
09-05-2006, 12:34 | Micronus | Komentarzy w sumie: 363
xero co żeś przeskrobał, że dali ci takie cuś do recenzowania?
A może lubisz plastykowe i dmuchane lalki;)


Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.

  • Warning: Smarty error: unable to read resource: "rpg/intercom_main.tpl" in /home/mainterm/www/class/tpl/Smarty.class.php on line 1088

    Warning: Smarty error: unable to read resource: "rpg/intercom_main.tpl" in /home/mainterm/www/class/tpl/Smarty.class.php on line 1088
   $$5#3... transmisja przerwana...