Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
16-05-2006, 12:13 | 2939 x przeczytano | XeroBoy

Dwa lata temu na rynku zagościła gra Full Spectrum Warrior, która stawiała gracza w roli amerykańskiego żołnierza – taktyka. Nie był to tytuł wybitny i pozbawiony wad, lecz wnosił wiele nowości, takich jak innowacyjny system sterowania czy naprawdę wyśrubowany poziom realizmu.

Teraz miała miejsce premiera kontynuacji zatytułowanej Ten Hammers. Powracamy do Zekistanu, w którym znowu robi się „ciekawie”. Po obaleniu dyktatury al-Afada Zekistan miał się stać państwem pokoju i rozwoju. A jest odwrotnie. Arabscy bojówkarze chwycili za broń i zapragnęli władzy, zapragnęli walczyć przeciwko tym, którzy jeszcze nie tak dawno dali im wolność od tyrana. Komandosi z piechoty morskiej oraz innych oddziałów wojska powracają więc do akcji, tłumiąc bunty i zamieszki w imię wolności i chcąc zapewnić bezpieczeństwo cywilom.
Full Spectrum Warrior: Ten Hammers


Gracz dostaje w swe ręce swój własny oddział, na który ma chuchać i dmuchać by wszystko było dobrze. Czasem trzeba jednak go podzielić na dwuosobowe, wspierające się nawzajem, osłaniające ogniem czy prowadzące ogień zaporowy oddziały. Lecz zadanie wydaje się nie być trudne – misje opierają się głównie na przemieszczaniu się po mieście z elementami eksterminacji tych elementów społeczeństwa, które postanowiły obwinąć się czerwonymi chustami i wykopać kałachy z ogródka, a teraz zagrażają ogólnie pojętemu dobrobytowi oraz bezpieczeństwu. Miejscami pomagać nam będą w tym szczytnym celu inne siły alianckie oraz członkowie drugiej czteroosobowej drużyny złożonej z żołnierzy piechoty morskiej. Dwie drużyny liczące po cztery osoby – Alpha i Bravo – to potężna siła ognia i zabójcza skuteczność, w rękach wprawnego stratega. Dodatkowo możemy skorzystać z takich przyjemności jak czołgi, czy nawet wsparcie powietrzne!
Full Spectrum Warrior: Ten Hammers


Twórcy gry stawiają przed nami zadanie ukończenia 12 misji. Będzie to o tyle trudne, że podstawą wszystkiego jest perfekcyjne opanowanie klawiszologi. Starzy wyjadacze, którzy mieli do czynienia z pierwszą częścią gry nie znajdą w tym nic trudnego, lecz „zieloni” staną w tutorialu przed godziną opanowywania niuansów kierowania grupą bojową za pomocą myszki oraz 20 innych klawiszy klawiatury.

Istotny postęp w stosunku do Full Spectrum Warrior przeszła grafika oraz muzyka. Ruchy postaci wyglądają naprawdę naturalnie, chyba żadna inna gra nie pozwoli nam obserwować takiej gracji ruchów żołnierzy. Engine graficzny korzysta z możliwości oferowanych przez nowoczesne karty graficzne – o wygląd grafiki i złożoność modeli postaci oraz otoczenia nie należy się martwić. Ten Hammers wygląda bardzo dobrze, a dodatkowo równie ładnie brzmi. Głównie za sprawą świetnie zgranych głosów postaci (muzyka? Jaka muzyka? Chyba, że terkot karabinu maszynowego jest dla kogoś muzyką). Jest to o tyle ważne, iż w grze równie często jak na wzroku, polega się na słuchu (znajomość arabskiego może się tutaj przydać – dobrze wiedzieć co krzyczy do nas przeciwnik).
Full Spectrum Warrior: Ten Hammers


Uwagę należy zwrócić na tryb multiplayer, który jest realizowany przez mechanizm Gamespy. W Ten Hammers możemy grać zarówno w trybie kooperacji jak i przeciwko sobie nawzajem. Na potrzeby internetowej rozgrywki twórcy gry przygotowali osiem zróżnicowany i bardzo dobrze wykonanych etapów. W internetowych przygodach będziemy mogli odbijać zakładników, szukać skarbów, czy też tłumić uliczny bunt. Multi w Ten Hammers to bardzo duży plus tej gry.
Full Spectrum Warrior: Ten Hammers


Ten Hammers to osobna gra, nie dodatek, lecz kolejna część serii Full Spectrum Warrior. Jednak pomimo różnicy dwóch lat w datach premier obu tytułów wiele nowości zaobserwować zwyczajnie nie można. Ot, poprawiono trochę sterowanie oraz grafikę, dano nowe zadania, ale co z tego? Czy dwa lata czekaliśmy na tytuł, który będzie pachniał odgrzewanym daniem? Nie rewolucja, a ewolucja.


Informacje dodatkowe:
 
Producent  
Wydawca  
 THQ
Dystrybutor  
Platforma  
 

Ocena:
 
ogólna
60%
 
Ocena końcowa: 60%
 

Wady i zalety:  
 
+ Ciekawe rozwiązania
+ Grafika
+ Trzeba czasem pomyśleć
+ Pojazdy opancerzone oraz wsparcie powietrzne
+ Multi

 
 
- Odgrzewanie starego dania…
- Czasami poziom trudności wynikający z realizmu jest przesadzony

 

Wymagania:
 
Niezbędne do gry:


Procesor 1.5 GHz, 256 MB RAM, karta graficzna 64 MB, 2 GB HDD, Windows XP

Testowaliśmy używając:

Windows XP, Intel Caleron 2,8 GHz, 256 MB RAM, ATI Radon 9200 PRO
 


 
17-05-2006, 09:05 | cyperian | Komentarzy w sumie: 42
podstawowy FSW byl swietna gra - dobrze wygladal i wymagal troche glowkowania... poza tym wyszedl wtedy, kiedy na topie byl "helikopter w ogniu" ;) wiec wszyscy w to grali... tu widze ze TH tez daje rade - trzeba bedzie w miare mozliwosci pogra w ten tytul ;)


 
17-05-2006, 02:11 | kfilk | Komentarzy w sumie: 86
ale "dobrze wygladac" moze miec dwa znaczenia, ja zrozumialem za artut mial na mysli ogolnie ze gra sie dobrze prezentuje a nie tylko o grafike.


 
16-05-2006, 17:45 | XeroBoy | Komentarzy w sumie: 1286
Przeciez napisałem, że dobrze wygląda :D


 
16-05-2006, 16:50 | kfilk | Komentarzy w sumie: 86
jak widac po ocenie, w paktyce sprawdza sie raczej slabiej


 
16-05-2006, 16:42 | ARTUT | Komentarzy w sumie: 4706
Widziałem przez chwilę jak grali w tą gierkę na Manii Grania w Zabrzu. Wyglądało to całkiem nieźle...


Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.

  • Warning: Smarty error: unable to read resource: "rpg/intercom_main.tpl" in /home/mainterm/www/class/tpl/Smarty.class.php on line 1088

    Warning: Smarty error: unable to read resource: "rpg/intercom_main.tpl" in /home/mainterm/www/class/tpl/Smarty.class.php on line 1088
   $$5#3... transmisja przerwana...