Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Copernicon 2014 - relacja
29-09-2014, 20:19 | 7122 x przeczytano | PadriganW dniach 19-21.09. Toruń został opanowany przez miłośników fantastyki, a to za sprawą odbywającego się tam Festiwalu Gier i Fantastyki Copernicon. Przez trzy dni trwania imprezy pojawiło się na niej ponad dwa tysiące osób, które przez ten czas nie mogły narzekać na nudę.

Konwent rozpoczął się w piątek od kolejki po akredytację, która wbrew pozorom nie wyglądała tak źle, obsługa spragnionych atrakcji osób, które przybyły do Torunia z całej Polski przebiegała bardzo sprawnie. Każdy uczestnik konwentu otrzymywał zestaw składający się z m.in. z opaski, identyfikatora, informatora konwentowego. Informator ten zasługuje na szczególne wyróżnienie, jako że okazał się być bardzo przydatny. Zawierał on wszystkie informacje, jakie mogły być potrzebne uczestnikowi Coperniconu, a mianowicie mapkę, regulamin konwentu oraz spis wszystkich prelekcji z krótkim opisem i informacją o dokładnym miejscu, w jakim się odbywały, a wszystko to w estetycznej i przejrzystej oprawie graficznej. 

Każdy miłośnik fantastyki mógł znaleźć w programie konwentu coś dla siebie – wszystkie prelekcje i atrakcje pogrupowano na kilka bloków, w skład których wchodziły m. in. literatura, popkultura, gry RPG czy tematy popularnonaukowe. Wśród kilkuset punktów programu można było m.in. zapoznać się z nowinkami wydawniczymi takich wydawnictw, jak np. Rebel czy Trefl. Na własne oczy zobaczyć można było prototypy takich gier takich jak Gamedec.RPG (systemu RPG tworzonego między innymi przez studentów specjalizacji Gamedec na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy opartego na podstawie świata stworzonego przez Marcina Przybyłka) czy iGranie z Gruzem. Odbyły się również przedpremierowe prezentacje gier ASTRO JAM, Badacze Głębin i Kingsport Festival. Jeżeli chodzi o prelekcje – odbyło się ich mnóstwo i dotyczyły najróżniejszych tematów z dziedziny fantastyki. Możemy powiedzieć, że każda prelekcja, na której byliśmy, była dobrze zorganizowana i nie byliśmy żadną z nich zawiedzeni. Na Copernicon zaproszono również wiele gości (m.in. pisarzy, wydawców, twórców komiksów), którzy stanęli na wysokości zadania i nie zawiedli swoich wielbicieli.

Odbyło się kilkanaście LARPów i sesji RPG, a dla miłośników gier elektronicznych otwarta była sala z grami konsolowymi, gdzie każdy mógł zagrać w kilka tytułów na rozmaitych konsolach – chyba nikt nie miał problemów ze znalezieniem czegoś, co by go zainteresowało. Osoby chcące sprawdzić swoją wiedzę bądź umiejętności miały możliwość wziąć udział w konkursie czy turnieju takich gier jak m.in. Magic: The Gathering, Injustice, Hearthstone czy Mortal Kombat.

Fani planszówek mieli możliwość zagrania ze znajomymi w mnóstwo ciekawych tytułów w Games Roomie, który mieścił się w budynku Centrum Sztuki Współczesnej, gdzie również znajdowały się stoiska wystawców, w których można było kupić mnóstwo najróżniejszych gadżetów, gier czy koszulek. 

Osoby intersujące się cosplayem również nie miały powodów do narzekań – przez trzy dni toruńskie ulice opanowane zostały przez wiele różnych postaci z gier, filmów, komiksów czy anime. W sobotę w sali koncertowej MDK zorganizowano konkurs cosplay, w którym wyłoniono laureatów w kilku kategoriach. Trzeba przyznać, że większość kostiumów wykonana została z dużą dbałością o szczegóły i miło było zobaczyć zaangażowanie ich twórców połączone z umiejętnym odgrywaniem postaci.

Podsumowując – Copernicon był bardzo udanym konwentem, którego organizacja stała na najwyższym poziomie (pomijając kilka nagłych zmian w programie).  Dla każdego fana fantastyki było to niewątpliwie wydarzenie godne uwagi, jako że dla wszystkich znalazło się coś, co mogło zaciekawić. Warto poza tym wspomnieć o bardzo dużym zaangażowaniu osób uczestniczących w konwencie w to, by odbywał się on w przyjemniej i pozytywnej atmosferze. Mamy nadzieję, że Copernicon będzie rozwijał się z roku na rok w równie dużym tempie i stanie się ważnym punktem na konwentowej mapie Polski.
    

Informacje dodatkowe:
 
 

Powiązane linki:
 
Oficjalna strona konwentu

 
 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.