Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Magia tęczowych gwiazd #2 (7-12) - recenzja DVD
17-06-2009, 11:57 | 3650 x przeczytano | Kaiou

Masaharu Tsuwabuki ma problem. Na skutek zbiegu okoliczności i zwykłej pomyłki zmienia się w pluszowego baranka, a jedyną jego szansą na powrót na stałe do swojej ludzkiej postaci to pomoc Poławiaczce Gwiazd w zdobyciu kompletu spadających gwiazd. Obecnie, mimo że w ciągu dnia może żyć jako przeciętny nastolatek, wraz z nadejściem zmroku zmienia postać i choć w ten sposób staje się dużo słodszy od wersji podstawowej, nie jest z tego faktu zadowolony. Traf chciał, że Poławiaczką zostaje koleżanka z jego klasy - Sumomo - jego cicha wielbicielka. Wspólnie spędzone przygody sprawiają, że Tsuwabuki, który jej wcześniej nawet nie zauważał, dostrzega jej zalety i powoli zaczyna odczuwać do niej coś więcej niż tylko wdzięczność. Z każdą złowioną gwiazdą przywiązuje się do niej coraz bardziej i w pewnym momencie zaczyna mu zależeć na niej nawet bardziej niż na tym, by na powrót stać się człowiekiem.

Druga i zarazem ostatnia płyta serii Magia tęczowych gwiazd zawiera sześć ostatnich epizodów serialu, które wprowadzą nie tylko więcej dramatyzmu i podbudowy uczuciowej do fabuły, lecz również definitywną konkluzję. Stanowi to niewątpliwą zaletę tego anime, gdyż przewlekanie w nieskończoność tego typu wątków zniszczyło wiele dobrych fabuł. Co prawda Magia tęczowych gwiazd zbytnio skomplikowanym scenariuszem ani zaskakującymi zwrotami akcji poszczycić się nie może, ale należy pamiętać, że jest to seria skierowana ewidentnie do dziecięcego odbiorcy.

Ten ostatni fakt sprawia, że fabuła serialu jest w miarę prosta i jednotorowa, a bohaterowie nie są zbytnio wybujali emocjonalnie. Stanowią raczej stereotypowe obrazy bohaterów, a ich zachowania będą odpowiadały wytyczonym przez charakter ograniczeniom. Dlatego też - dzięki nieskazitelnie czystym moralnie postaciom, morałowi i ukazywanym wzorcom zachowań seria ta stanowi świetną pozycję do zaprezentowania dzieciom. Mimo że przeciętny dorosły będzie zawiedziony stereotypowością i łatwym do przewidzenia scenariuszem, jego pociechy będą zapewne szczęśliwe mogąc oglądać kolejne przygody Masaharu i Sumomo.

Całość została wykonana w kolorowej, miłej dla oka i czytelniej stylistyce, co uzupełnia się fabularnie i klimatycznie ze scenariuszem. Jak na serial dla dzieci, graficznie Magia tęczowych gwiazd stoi na dość wysokim poziomie.

Polecam zatem wszystkim tym, którzy szukają serialu dla swoich pociech, choć uprzedzam, że sami rodzice mogą mieć problem, żeby obejrzeć go w całości.         


Autor: Paweł „Kaiou” Olejniczak
Redakcja: Marcin „Sharn” Byrski

Dziękujemy Anime Gate  /  Vision za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Tytuł: Magia tęczowych gwiazd
Tytuł oryginalny: Nanatsuiro Drops
Rok produkcji: 2007
Reżyseria: Takahashi Yamamoto
Chara: Yukiko Ibe
Scenariusz: Michiru Shimada, Hiroko Naka, Yoshimi Narita
Rodzaj: Seria TV
Odcinki: 12 + 6 mini-odcinków specjalnych
Gatunek: fantasy, romans, shojo
Wiek: Kino dla dzieci starszych
Czas: 12 x 25 minut + odcinki specjalne
DVD: 2
Dodatki: odcinki specjalne, kartki pocztowe, BOX
Dubbing: japońska Dolby Digital 5.1 16:9
Lektor: polski Dolby Digital 5.1 16:9
Napisy: polskie

Informacje dodatkowe:
 
Dystrybutor  
Premiera  
 Marzec 2009
Cena  
19.99 PLN
 

Ocena:
 
Ogólna
45%
 
Ocena końcowa: 45%
 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.