Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
GraNoc - relacja
29-09-2014, 20:42 | 7724 x przeczytano | Vanley von Hoffler
Druga edycja bydgoskiej imprezy GraNocW piątek 26 września odbyła się druga edycja nocy z grami RPG i larpami: GraNoc – Nocny Teatr Wyobraźni.

GraNoc
jest inicjatywą studentów kierunku Humanistyki Drugiej Generacji służącą integracji pasjonatów zarówno narracyjnych gier fabularnych jak i larpów. Odbyła się ona w nowym budynku biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Wstęp na imprezę był bezpłatny.

GraNoc
zaczęła się od prelekcji Wojciecha Babińskiego ,,RPG w liczbach” mówiącej o tym, jak statystyki postaci wpływają na wygląd i zachowanie naszej postaci. Prelekcji towarzyszyła ożywiona dyskusja.

Następnymi punktami programu były dziejące się w tym samym czasie sesja RPG w systemie Armii Apokalipsy oraz larp o piratach i imigrantach. Podczas sesji RPG grupa skrzydlatych miała za zadanie odnaleźć zaginionego legata. Po drodze poznali kulisy rozmów kwalifikacyjnych w klubie nocnym, odcięli skrzydełko Davii imieniem Merc, pobawili się z uroczymi pieskami ze słabymi pęcherzami oraz pomacali się po klatach z pewnym upadłym.

Gracze larpa mogli wcielić się w postacie współczesnych piratów oraz meksykańskich imigrantów, których konfrontacja odbyła się na dwóch osobnych statkach (salach) między którymi można było poruszać się małą łódką. Uszkodzenia statków, groźba przybycia straży przybrzeżnej, śmierć kapitana piratów oraz jedynego mechanika na obu statkach dodatkowo ponaglała graczy.

Po rozegraniu gier uczestnicy mogli wziąć udział w turnieju ,,Opowieści z Karczmy” w którym sami w głosowaniu decydowali kto wygra. Na zakończenie - szybka gra w Munchkina.

Na GraNoc przybyło około 30 osób, każdy uczestnik dobrze się bawił. Czuć było, ze GraNoc to impreza stworzona dla fanów przez fanów - zarówno gier RPG jak i LARPów. Dobra organizacja i atrakcje, które sprawiły, że nie sposób było się nudzić sprawiły, że z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję imprezy i trzymamy kciuki za to, by GraNoc stawała się coraz większym wydarzeniem.
[Vanley von Hoffler, Padrigan]

Informacje dodatkowe:
 

Powiązane linki:
 
Fanpage

 
 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.